Вплив арахісового масла на прищі – альтернативи та способи лікування

Estimated read time 1 min read

Чи помічали ви коли-небудь погіршення стану прищів після вживання арахісового масла? Горіхи вважаються багатим джерелом здорових жирів, вітаміну Е та антиоксидантів. Незважаючи на те, що вони корисні для шкіри, арахіс і його похідні є більш ніж на перший погляд.

На відміну від інших горіхів, арахіс може спровокувати акне або навіть погіршити його. Отже, читайте далі, щоб дізнатися, чому арахісове масло шкідливе для шкіри, схильної до вугрів, і дізнайтеся, як усунути прищі, пов’язані з арахісовим маслом.

Що містить арахісове масло?

Вплив арахісового масла на прищі - альтернативи та способи лікування

Арахісове масло складається з арахісу, патоки або цукру та гідрогенізованих рослинних олій, таких як соєва олія.

Арахіс є основним компонентом арахісового масла. Це бобова рослина, яка має поживні компоненти, схожі на боби чи сочевицю, а не на горіхи. Це робить арахіс продуктом, що викликає прищі. Крім того, такі компоненти, як омега-6 жирні кислоти, андрогеноподібні речовини, аглютинін тощо, можуть спричинити загострення акне.

Цукор і патока є прозапальними інгредієнтами, які також можуть викликати прищі. Крім того, багато видів арахісового масла, доступних у продажу, можуть містити частково гідрогенізовані рослинні олії або транс-жири, що підвищує ризик акне.

Чи справді арахісове масло викликає/погіршує прищі?

Хоча немає наукових доказів прямого зв’язку між споживанням арахісового масла та прищами, багато людей стверджують, що його споживання погіршує їхній прорив.Оскільки більш ніж один компонент арахісового масла має протизапальні властивості, існує ймовірність того, що це може збільшити ризик появи прищів. Таким чином, це може спровокувати прорив через запалення, надмірну секрецію гормонів, що викликають прищі, синдром негерметичної кишки, проблеми з травленням і навіть інсулінові гормональні прищі.

Компоненти арахісового масла, які впливають на шкіру від прищів

Ретельний аналіз компонентів арахісового масла може вказати на проблеми, з якими може зіткнутися схильна до вугрів шкіра через арахісове масло.

1. Омега-6 жирні кислоти

Висока кількість жирних кислот Омега 6 в арахісовому маслі може викликати прищі. У той час як Омега-3 є протизапальною та корисною для запобігання акне, Омега-6 є прозапальною та шкідливою для акне. Арахіс має високий вміст омега-6 жирних кислот і низький вміст омега-3 жирних кислот, і надає ці властивості також арахісовому маслу.

Тому ця їжа може призвести до хронічного запалення, коли імунна система стає гіперактивною. У результаті ви можете відчути почервоніння, набряк, випинання або прищик на обличчі.

Дослідження 2017 року під назвою «Дієта в патогенезі звичайних вугрів» також підтверджує теорію про те, що високий рівень омега-6 у дієті може впливати на утворення вугрів.Одна столова ложка арахісового масла містить приблизно 2,5 г омега-6 жирних кислот, що більше, ніж у інших горіхах (наприклад, макадамії тощо).

2. Лектини

Лектини є ще одним компонентом арахісу, який може викликати прищі, пошкоджуючи ваш кишечник. Травна система деяких людей вважає лектини проблематичними для розщеплення. Проходячи через кишечник, лектини можуть пошкодити стінку вашого кишечника, викликаючи витік.

Наявність сторонніх компонентів у крові активує вашу імунну систему, щоб викликати запалення, що в кінцевому підсумку призводить до запальних прищів. Всебічний огляд потенційної ролі мікробіома в акне показав, що кишкова проникність може спровокувати акне.Арахісове масло також містить андрогеноподібні гормони, і їх присутність може викликати гормональні прищі.

3. Доданий цукор

Комерційно доступне арахісове масло зазвичай містить велику кількість доданого цукру. За даними Міністерства сільського господарства США, 100 г арахісового масла містять 10,5 г цукру. Тому часте вживання арахісового масла може збільшити ризик появи прищів.

Наявність патоки або цукру в арахісовому маслі також може впливати на секрецію інсуліну. Надмірна секреція інсуліну може викликати вивільнення IGF-1, IGFBP-3 та IL-1. Ці три сполуки сприяють підвищенню ризику появи прищів.

  • IGF-1 впливає на вироблення шкірного жиру, який закупорює пори шкіри
  • IGFBP-3 може прискорити розвиток нових клітин шкіри, ще більше блокуючи пори
  • IL-1 сприяє запаленню, почервонінню і, зрештою, утворенню прищів

4. Додані рослинні олії

Більшість арахісового масла містить гідрогенізовані рослинні олії, такі як соєва олія, соняшникова олія, ріпакова олія тощо. Оскільки рослинні олії є багатим джерелом омега-6 жирних кислот, вони роблять арахісове масло прозапальною, зрештою збільшуючи ризик появи прищів.

Як вилікувати прищі, пов’язані з арахісовим маслом?

Вплив арахісового масла на прищі - альтернативи та способи лікування

Прищі зберігаються недовго, і якщо усунути причини, що їх викликали, вони зазвичай самолікуються протягом 3-4 тижнів. Існує кілька варіантів лікування для боротьби з цими дратівливими червоними горбками та відновлення гладкості шкіри.

1. Видаліть тригери

Якщо у вас є прищі, пов’язані з арахісовим маслом, спочатку припиніть споживання арахісового масла, арахісу, рослинних олій, шоколаду, молочних продуктів тощо. Також уникайте дієти з високим глікемічним навантаженням, яка може зіграти вирішальну роль у загостренні прищів.

2. Підтримуйте належну гігієну

Вимийте обличчя миючим засобом, що містить пероксид бензоїлу або саліцилову кислоту, щоб видалити бруд і надлишки жиру. Не лопайте прищі та тримайте руку подалі від них. Інакше це може погіршити акне.Щоб запобігти виникненню прищів, мийте обличчя принаймні двічі на день м’яким милом і уникайте скрабів та інших агресивних засобів. 


Непогано буде уникати прямого перебування на сонці та використовувати сонцезахисний крем.

3. Ліки, що відпускаються без рецепта

Кілька стандартних безрецептурних ліків можуть допомогти вам зменшити поширення та симптоми акне. Кілька інгредієнтів, на які варто звернути увагу, включають:

1. Гліколева кислота:

Ця альфа-гідроксикислота працює як ексфоліатор для видалення мертвих клітин шкіри та поверхневих забруднень. Це допоможе зупинити закупорку пір і запобігти подальшій появі висипань.

2. Бензоїл пероксид:

Це один із основних інгредієнтів багатьох засобів для чищення обличчя та лосьйонів проти прищів. Перекис бензоїлу потрапляє у ваші пори, щоб видалити надлишки жиру, бруду та сміття (агенти, що викликають прищі).

3. Ретиноїди:

Це найефективніший місцевий компонент у лікуванні акне. Ретиноїди допомагають зменшити шкірне сало (надлишок жиру), бактеріальну інфекцію та інші агенти, що викликають прищі, з вашої шкіри. Дерматологи також призначають цей потужний препарат, щоб зупинити утворення шрамів від вугрів і подальше їхнє поява.

4. Домашні засоби

Існує кілька домашніх засобів для зменшення прищів. До них належать:

  • Застосування яблучного оцту
  • Точкова обробка маслом чайного дерева, алое вера
  • Прийом добавки цинку

Окрім згаданих вище засобів, зменшення стресу, достатній сон, регулярні фізичні вправи та збалансована дієта можуть допомогти зменшити проблеми зі шкірою. Не забудьте проконсультуватися з дерматологом, якщо стан вашої шкіри не покращився протягом 4-6 тижнів.

Які є альтернативи арахісовому маслу?

Вплив арахісового масла на прищі - альтернативи та способи лікування

Якщо ви виявите, що арахісове масло погіршує ваші прищі, найкраще перейти на безпечну альтернативу арахісовому маслу. Ось деякі з альтернатив.

1. Альтернативи вершкового масла

Кілька варіантів горіхового масла, які безпечні для вугрів, включають мигдальне масло, масло кешью, масло Барні, масло макадамії тощо. Усі ці горіхові масла містять менше омега-6 жирних кислот, що викликають запалення. Крім того, ви також можете вибрати вершкове масло без додавання цукру, щоб бути безпечнішим.

2. Альтернативи кулінарії та салату

Ви також можете замінити використання арахісового масла в кулінарії та в якості заправки для салату кращими альтернативами, такими як оливкова олія першого віджиму, масло трав’яного вигодовування, кокосова олія та олія авокадо. Однак переконайтеся, що альтернативи, які ви використовуєте, не містять домішок олії каноли, соєвої олії та ріпакової олії.

Коли ви шукаєте безпечні варіанти їжі для вугрів, скорочення споживання пшениці та оброблених харчових продуктів загалом є хорошою ідеєю. Деякі компоненти цих продуктів можуть викликати велике запалення в організмі та пригнічувати корисні кишкові бактерії. Насолоджуйтесь свіжими фруктами та овочами, нежирною їжею, органічним м’ясом/м’ясом, вирощеним травою, і так далі як альтернативу.

Яка рекомендована кількість арахісового масла?

Вибір правильного виду арахісового масла та дотримання рекомендованого споживання може допомогти вашому стану. Якщо у вас прищі, вибирайте арахісове масло без додавання цукру чи інших підсолоджувачів. Шукайте простий список інгредієнтів, який включає лише арахіс і сіль.

Більшість людей можуть споживати 1-2 столові ложки арахісового масла на день, що становить приблизно 16-32 грами.

Висновок

Арахісове масло може вплинути на появу прищів, оскільки в ньому багато омега-6 жирних кислот, що викликають запалення. Він також містить лектини, які можуть пошкодити кишечник і спровокувати появу прищів. Навіть доданий цукор арахісового масла може спровокувати інсулінові гормональні прищі.

Коли ви виявите, що ваше арахісове масло викликає прищі, припиніть споживання арахісового масла та виберіть безпечні альтернативи їжі. Це особливо важливо, якщо у вас жирний тип шкіри і схильність до появи прищів.

You May Also Like

More From Author