Почервоніння на обличчі – Які причини та способи зменшення почервоніння на обличчі?

Estimated read time 1 min read

Як часто ви помічали, що ваше обличчя червоніє і червоніє? Почервоніння шкіри може бути викликано різними причинами – від сонячних опіків і алергії до розацеа та гострої їжі. Хоча профілактика є найкращим лікуванням деяких станів, деякі можуть потребувати медичної допомоги. Дізнайтеся всі її причини, способи вирішення тощо.

Що викликає почервоніння обличчя?

Почервоніння на обличчі - Які причини та способи зменшення почервоніння на обличчі?

1. Розацеа

Розацеа – це захворювання шкіри, яке зазвичай вражає обличчя та частіше зустрічається у жінок зі світлою шкірою. Його причина невідома, але є тригери, які можна контролювати за допомогою лікування.

2. Гостра їжа та алкоголь

Вживання гострої їжі, алкоголю, сиру, гарячих напоїв, кофеїну та аеробний біг також можуть викликати почервоніння обличчя.

Алкогольна гіперемія поширена серед азіатів через відсутність ферменту. Гостра їжа розширює кровоносні судини завдяки своїй здатності генерувати тепло, що збільшує приплив крові до обличчя, роблячи його червоним.

3. Контактний дерматит

Почервоніння внаслідок алергічної реакції, викликаної контактом шкіри зі сторонніми речовинами, називається контактним дерматитом. Наприклад, ароматизатори, отруйний плющ або мило та фарби для волосся можуть викликати алергічні реакції.

4. Екзема

Екзема також відома як атопічний дерматит. Це висип, який може з’явитися раптово, і шкіра надзвичайно суха, свербить і лущиться. Зазвичай він з’являється на стопах, але, як відомо, також вражає шкіру обличчя.

5. Реакція на ліки

Прийом деяких ліків може викликати небажану алергічну реакцію на шкірі, що призводить до її почервоніння, особливо якщо ви знаходитесь на вулиці. Класичним прикладом може бути використання крему для обличчя, що містить гідрокортизон.

6. Надмірне використання ретинолу

Використання кремів з ретиноїдами робить шкіру чутливою до сонця, що, у свою чергу, викликає почервоніння на обличчі.

7. Надмірно відлущена шкіра

Якщо відразу після відлущування у вас з’являється свербіж і червона шкіра, яка триває понад 24 години, це означає, що ви робите це занадто часто. Надмірне відлущування призводить до почервоніння, особливо якщо у вас суха шкіра.

8. Оперізувальний лишай

Це стан, при якому на обличчі та, як правило, на інших частинах тіла з’являється висип у вигляді пухирів . Це інфекція, яка починається з відчуття поколювання. Якщо висипання з’явилися на обличчі, рекомендується негайно почати лікування.

9. Вовчак

Аутоімунне захворювання, при якому імунна система організму людини починає атакувати власні частини тіла, відоме як вовчак. Коли він атакує шкіру, на обличчі та щоках зазвичай з’являється висип у формі метелика. Це також може викликати набряк.

10. Генетична гіперемія

Цей стан виникає після вживання алкоголю, де іноді на обличчі, шиї та всьому тілі з’являються припливи або червоні плями. Він досить поширений серед азіатів через накопичення ацетальдегіду, викликаного відсутністю ферменту альдегіддегідрогенази 2 (допомагає розщеплювати алкоголь).

11. Суха шкіра та прищі

Прищі зазвичай з’являються на жирній шкірі. Це результат закупорки пір через надмірну секрецію жиру сальними залозами. Прорив може спричинити почервоніння шкіри.

Прищі також можуть виникати на сухій і чутливій шкірі, коли вона контактує з певними частинками. Перебування на сонці без застосування сонцезахисного крему також може спричинити почервоніння.

12. Спекотна погода (вплив сонця)

Перебування на сонці є однією з найпоширеніших причин почервоніння шкіри. Згодом це стає обгорілою на сонці шкірою. Це пов’язано з пошкодженням від ультрафіолетових променів сонця, коли тіло посилає більше крові до відкритої шкіри, щоб відновити пошкодження.

13. Зміна погоди

Іноді настання спекотного літа або вологих умов зазвичай викликає попрілості, форму висипу, яка викликає почервоніння. Зазвичай він знаходиться на тулубі і спині. Але іноді це може вплинути і на обличчя.

14. Запальна шкіра

Запалення на шкірі може бути викликано контактом з отруйним плющем, алергічною реакцією на харчовий продукт або дерматитом. Симптоми включають почервоніння на обличчі та набряк. Відомо, що у деяких людей шкіра червона та запалена через стрес або бактерії.

15. Неякісна косметика

Що стосується кремів для шкіри та кольорової косметики, найкраще перестрахуватися та вибрати перевірені бренди. Сумнівна якість інгредієнтів, які використовуються в косметиці, виготовленій не в гігієнічних і наукових умовах, часто може призвести до появи висипу на шкірі.

Як зменшити почервоніння на обличчі?

Почервоніння на обличчі - Які причини та способи зменшення почервоніння на обличчі?

1. Прохолодна водяна ванна або холодний компрес

У разі спеки, сонячних опіків або почервоніння, пов’язаного з розацеа, прохолодна ванна допомагає зняти висипання. Прохолодний компрес може допомогти зменшити запалення обличчя та полегшити чутливу шкіру.

2. Пілінги саліциловою або гліколевою кислотами

Пілінги гліколевою кислотою видаляють мертві клітини з поверхні шкіри, освітлюючи відкриті шари. Пілінги саліциловою кислотою добре лікують почервоніння та плями, викликані акне. Будь-який хімічний пілінг повинен застосовувати кваліфікований косметолог або дерматолог.

3. Сонцезахисний крем

При почервонінні через зміну погоди використання сонцезахисного крему з високим СПФ допомагає зменшити висип. Пацієнтам, які отримують терапію ретиноїдами, рекомендується уникати надмірного перебування на сонці та вживати запобіжних заходів (наприклад, використання сонцезахисних кремів) для захисту від сонця.

4. Алое Віра

Алое вера у формі гелю або крему може допомогти зменшити почервоніння та свербіж. Компоненти алое вера заспокоюють шкіру та сприяють регенерації нової шкіри, допомагаючи шкірі швидше загоюватися.

5. Скибочки огірка

Огірки відомі своїми охолоджуючими властивостями. Тому нанесення огіркового соку або покладання скибочок огірка на обличчя та очі може допомогти заспокоїти шкіру та зменшити почервоніння.

6. Вибирайте продукти без ароматизаторів

Якщо ваша шкіра чутлива і реагує на сильні аромати, шукайте гіпоалергенні засоби для вашої шкіри без ароматизаторів. Вони розроблені спеціально для чутливої ​​шкіри, схильної до почервоніння під час нанесення. Уникайте дезодорантів, кремів для шкіри та косметики з сильними ароматами.

7. Зміна способу життя

Якщо у вас є генетична гіперемія, уникайте вживання алкоголю – найкращий спосіб її перемогти. Подібним чином, якщо у вас жирна шкіра, необхідно змінити свій раціон і зменшити споживання жирної їжі з високим вмістом жиру. Носіння сонцезахисного крему кожного разу, коли ви виходите на вулицю, також допомагає.

8. Почервоніння, пов’язане з прийомом ліків

Якщо ваша шкіра червоніє через будь-які ліки, радимо вам звернутися до лікаря з приводу цього захворювання та попросити його/її призначити препарат, на який ви не реагуєте.


Коли звернутися до дерматолога?

Почервоніння на обличчі - Які причини та способи зменшення почервоніння на обличчі?

Рекомендується відвідати дерматолога, якщо висипання зберігаються більше двох тижнів; або якщо у вас є будь-який біль або свербіж. Такі захворювання, як вовчак, оперізувальний лишай, дерматит, розацеа, алергічні реакції на ліки тощо вимагають медичної допомоги.

Почервоніння на обличчі може бути з кількох причин. Залежно від тривалості та тяжкості ви можете вибрати прості рішення або проконсультуватися з дерматологом.

You May Also Like

More From Author