Волосся – Які олії корисні для росту волосся?

Estimated read time 1 min read

Пам’ятаєте ті старі добрі часи, коли мама чи бабуся садили вас і робили вам розслаблюючий масаж голови гарячими маслами? В Індії це вже багато років є традицією, і олії вважаються одним із найбільших секретів волосся, гідного заздрості.

Згодом на ринок з’явилася низка олій, які обіцяють прискорити ріст волосся. Але це трохи бентежить вас, чи не так? Ось чому ми вирішили пояснити, як саме олії для волосся прискорюють ріст волосся та яка олія найкраще підходить для росту та густоти волосся.Що каже експерт


Масла для росту волосся сприяють росту волосся. 


Вони стимулюють вироблення колагену завдяки масажу, що призводить до зміцнення фолікулів і зменшення випадіння волосся.

Волосся - Які олії корисні для росту волосся?

Кілька наукових досліджень показують, що певні олії дійсно прискорюють ріст волосся. Кілька Кілька наукових досліджень показують, що певні олії справді прискорюють ріст волосся. Концентрації, в яких ви їх використовуєте, однаково важливі. «Олії для росту волосся сприяють росту волосся. Вони кондиціонують волосся та шкіру голови, стимулюють вироблення колагену завдяки масажу, що призводить до зміцнення фолікулів і зменшення випадіння волосся, каже Праджакта Сапре, керівник розробки продуктів.

Вона також додає: «Крім того, активні речовини для росту волосся в оліях також проникають і сприяють росту волосся відповідним чином. Кондиціонування стрижнів волосся також призводить до зменшення тертя, отже, волосся менше ламається ».

Перш ніж перейти до списку олій, які сприяють росту волосся, давайте відповімо на кілька основних запитань.

Ефірні олії проти олій-носіїв

Ефірні олії є найкращим вибором, коли мова йде про лікування певних проблем з волоссям. Вони спрямовані на ваші проблеми, пов’язані зі шкірою голови, і відповідним чином вирішують ваші проблеми. В ідеалі для розведення ефірних олій слід використовувати олії-носії. У цій статті ми обговоримо, як змішувати ефірні олії для росту волосся з різними оліями-носіями для безпечного використання на шкірі голови та волоссі.

Яке базове масло вам слід використовувати?

Волосся - Які олії корисні для росту волосся?

Важливо вибрати масло-носій відповідно до типу шкіри голови. Якщо у вас жирна шкіра голови, слід використовувати легку олію-носій, наприклад масло виноградних кісточок або мигдальне. Якщо ваша шкіра голови занадто суха, використання важкої олії-носія, наприклад кокосової олії, може допомогти заспокоїти подразнення.

15 найкращих олій для прискорення росту волосся

1. Кокосова олія

Завдяки багатству жирних кислот, вітамінів, мінералів і вуглеводів кокосова олія є однією з найкращих олій для волосся для росту та густоти волосся. Він не тільки живить вашу шкіру голови, але й глибоко зволожує вашу шкіру голови та волоссяВажлива примітка:


Завжди віддавайте перевагу кокосовій олії холодного віджиму, яка не містить жодних добавок для шкіри голови та волосся.

Переваги:

 • Сприяє росту здорового волосся.
 • Робить ваше волосся м’якшим і блискучим.
 • Захищає ваше волосся від теплового пошкодження.
 • Відновлює пошкоджену шкіру голови та тканини волосся.
 • Згідно з дослідженнями, кокосова олія забезпечує посилений захист волосся від ушкодження від втоми гігралу.

Як застосовувати:

Розігрійте 1 маленьку чашку кокосової олії на слабкому вогні. Додайте туди 10 листочків каррі і дайте олії нагрітися, поки листя не затріщать. Залиште масло на деякий час, поки воно не охолоне, щоб було трохи теплим.

М’якими круговими рухами втирайте масло в шкіру голови та волосся приблизно 10-15 хвилин. Залиште масло на волоссі на ніч, а вранці вимийте його м’яким шампунем. Робіть це двічі-тричі на тиждень за півгодини до сну.

Найкраще для:

В ідеалі він найкраще підходить для всіх типів волосся, особливо для людей із дуже сухим та кучерявим волоссям. Однак людям із жирним/жирним типом волосся слід уникати його регулярного використання.

2. Мигдальне масло

Відповідно до огляду, насіння мигдалю містять вітаміни, білок і токоферол, які значно прискорюють ріст волосся. Воно мало за вагою та легко вбирається в тканини шкіри голови, що робить його найкращим маслом для росту волосся.

Переваги:

 • Зменшує ламкість волосся.
 • Сприяє насиченому росту волосся.
 • Зволожує суху шкіру голови та волосся.
 • Захищає волосся від ламкості.
 • Згідно з дослідженнями, мигдальне масло допомагає ефективно лікувати такі захворювання шкіри голови, як екзема та псоріаз.

Як застосовувати:

Нанесіть щедру кількість мигдальної олії безпосередньо на шкіру голови та волосся. Помасажуйте шкіру голови і волосся круговими рухами протягом 10-15 хвилин. Ви можете залишити волосся з мигдальною олією на ніч, а наступного дня вимити його м’яким шампунем.

Робіть це двічі-тричі на тиждень за півгодини до сну. Крім того, ви можете додати кілька крапель мигдальної олії в кондиціонер, щоб надати вашому волоссю блиску та блиску.

Найкраще для:

Це найкраще для людей з пошкодженим і сухим волоссям, яке позбавлене омега-3 жирних кислот.

3. Олія виноградних кісточок

Олія виноградних кісточок видобувається з виноградних кісточок, які багаті на поживні речовини та антиоксиданти, важливі для здорового росту волосся. Його можна використовувати як незмивний кондиціонер, оскільки він не робить шкіру голови та волосся жирними.

Згідно з дослідженнями , масло виноградних кісточок є ефективним засобом для лікування андрогенної алопеції.

Переваги:

 • Сприяє росту волосся.
 • Зволожує шкіру голови та волосся.
 • Зміцнює волосяні фолікули.
 • Лікує слабке та ламке волосся.
 • Бореться з випаданням волосся.
 • Згідно з дослідженнями, проантоціанідини, витягнуті з виноградних кісточок, можуть значно стимулювати ріст волосся.

Як застосовувати:

Нанесіть 1 маленьку чашку олії виноградних кісточок безпосередньо на коріння шкіри голови та кінчики волосся, особливо на пошкоджені частини. Помасажуйте шкіру голови та волосся протягом 5-10 хвилин. Накрийте волосся гарячим рушником.

Залиште волосся з маслом виноградних кісточок на півгодини перед миттям голови м’яким шампунем. Робіть це двічі-тричі на тиждень за півгодини до миття волосся.

Найкраще для:

Це найкраще для людей з дуже сухим і ламким волоссям. Також його можна використовувати людям, у яких жирна шкіра голови і волосся.

4. Касторова олія

Будучи багатим джерелом вітаміну Е, мінералів і білка, касторова олія творить чудеса зі шкірою голови та волоссям. Крім того, він містить рицинолеву кислоту, яка допомагає зменшити запалення шкіри голови.

Переваги:

 • Сприяє швидшому та густішому росту волосся.
 • Зволожує волосся та надає йому м’якої текстури.
 • Покращує кровообіг шкіри голови.

Як застосовувати:

Змішайте кунжутне і касторове масло в рівних кількостях, щоб зменшити його в’язкість. Трохи підігрійте масло на маленькому вогні. Нанесіть олію безпосередньо на шкіру голови та проведіть по дуже сухому волоссю.

Залиште масло на шкірі голови та волоссі на ніч, а наступного дня змийте його м’яким шампунем. Робіть це двічі-тричі на тиждень за півгодини до сну.

Найкраще для:

Це найкраще для людей, у яких суха і лущиться шкіра голови.

5. Оливкова олія

Завдяки винятковому вмісту антиоксидантів оливкова олія діє як природний кондиціонер для вашого волосся. Крім того, це багате джерело вітаміну Е та олеїнової кислоти, які чудово сприяють росту волосся.

Дослідження показали, що інгредієнти, отримані з оливок, сприяють анагенному росту волосся.

Переваги:

 • Відновлює шкіру голови, живлячи коріння волосся.
 • Захистіть природний кератин пасом вашого волосся.
 • Надає волоссю більш гладку структуру.
 • Зменшує лупу.
 • Захищає ваше волосся від теплового пошкодження.

Як застосовувати:

Ви можете застосовувати цю олію, коли ваше волосся сухе або вологе. Трохи підігрійте 1 маленьку чашку оливкової олії першого віджиму на слабкому вогні. Нанесіть олію безпосередньо на шкіру голови та волосся легкими масажними рухами. Переконайтеся, що олія рівномірно розподіляється по шкірі голови та волоссю.

Укутайте волосся теплим рушником. Залиште масло на шкірі голови та волоссі на півгодини, а потім змийте його м’яким шампунем. Робіть це двічі на тиждень за півгодини до миття голови.

Найкраще для:

Це найкраще для людей, які мають дуже сухе та кучеряве волосся разом із лупою.

6. Олія перцевої м’яти

Олія м’яти перцевої є однією з найкращих ефірних олій для росту волосся, особливо під час фази анагену (ростання). Ця ефірна олія посилює приплив крові до голови, що може допомогти зміцнити ваші фолікули.

Дослідження , проведене на мишах, показало, що олія перцевої м’яти збільшує кількість волосяних фолікулів на них. Вони також покращили глибину фолікула, що, у свою чергу, покращило ріст волосся.

Переваги:

 • Прискорює ріст вашого волосся.
 • Контролює лупу.
 • Зміцнює коріння волосся.
 • Лікує проблеми з вошами.

Як застосовувати:

Змішайте 2-3 краплі олії перцевої м’яти в 1 невеликій чашці олії-носія на ваш вибір. Трохи підігрійте олію і злегка помасажуйте нею шкіру голови та волосся.

Залиште волосся з маслом на півгодини. Потім ретельно змийте шампунем і кондиціонером. Робіть це двічі на тиждень за півгодини до миття голови.

Найкраще для:

Це найкраще для людей з жирною/жирною шкірою голови та волоссям.

7. Ефірна олія розмарину

Волосся - Які олії корисні для росту волосся?

Масло розмарину ефективно покращує густоту волосся. Це також сприяє росту волосся.

Дослідження показують, що ефірна олія розмарину так само ефективна, як і міноксидил, у покращенні росту волосся. Міноксидил зазвичай призначають для посилення росту волосся. Було також виявлено, що олія розмарину має менше побічних ефектів порівняно з міноксидилом.

Переваги:

 • Контролює посічені кінчики.
 • Глибоко кондиціонує ваше волосся.
 • Добре живить шкіру голови.
 • Сприяє росту волосся.
 • Запобігає грибкові інфекції шкіри голови.

Як застосовувати:

Додайте 5-6 крапель олії розмарину в 1 маленьку чашку кокосової олії. Трохи підігріти на маленькому вогні. Нанесіть теплу олію на шкіру голови та волосся, масажуючи протягом кількох хвилин.

Залиште масло на шкірі голови та волоссі на півгодини, а потім змийте його шампунем і кондиціонером. Ви можете робити це двічі або тричі на тиждень, за півгодини до миття голови.

Найкраще для:

Його можна використовувати людям з будь-яким типом волосся.

8. Ефірна олія лаванди

Лавандова олія здатна генерувати нові клітини шкіри, які можуть сприяти росту волосся. Його антибактеріальні властивості можуть сприяти очищенню шкіри голови, що необхідно для підтримки здоров’я волосся.

Дослідження, проведене на мишах, показало, що олія лаванди посилює і прискорює процес росту волосся.

Переваги:

 • Покращує ріст волосся.
 • Добре зволожує шкіру голови.
 • Балансує вироблення шкірного сала на шкірі голови.
 • Це чудовий засіб від стресу.

Як застосовувати:

Додайте 10 крапель олії лаванди в 1 склянку олії-носія, наприклад кокосової або оливкової. Втирайте олію в шкіру голови та волосся належним чином.

Залиште шкіру голови та волосся лавандовою олією на ніч, а наступного ранку змийте її шампунем. Робіть це двічі на тиждень за півгодини до сну.

Найкраще для:

Найкраще підходить для всіх типів волосся, особливо для людей, які мають жирне волосся спереду та сухе на інших ділянках шкіри голови.

9. Олія чайного дерева

Олія чайного дерева має потужні антимікробні властивості, які допомагають очистити шкіру голови. Ефірна олія чайного дерева доступна в різних концентраціях. Тож поговоріть зі своїм дерматологом, перш ніж включити його у свій режим догляду за волоссям.

Дослідження показують, що ця олія в суміші з міноксидилом ефективна в лікуванні випадіння волосся. Однак немає багато доказів щодо використання його окремо для сприяння росту волосся.

Переваги:

 • Допомагає розблокувати волосяні фолікули.
 • Збільшує ріст волосся.
 • Заспокоює шкіру голови від запалень.
 • Бореться з лупою.

Як застосовувати:

Додайте 3-5 крапель олії чайного дерева в 1 маленьку чашку будь-якої олії-носія. Ретельно нанесіть його від коренів волосся до кінчиків. Залиште шкіру голови і волосся маслом чайного дерева на півгодини. Пізніше змийте м’яким шампунем.

Робіть це двічі або тричі на тиждень, за годину або 1 годину до миття голови. Ви також можете додати 2-3 краплі олії чайного дерева в шампунь і кондиціонер перед використанням.

Найкраще для:

Це найкраще для всіх типів волосся, особливо для людей, які мають справу з пошкодженим волоссям і лупою.

10. Іланг-іланг

Окрім багатьох терапевтичних переваг, олія іланг-ілангу добре використовується як природний засіб для росту волосся. Він ефективно зменшує ламкість і посилює вироблення шкірного сала на шкірі голови.

Переваги:

 • Лікує сильне випадання волосся.
 • Діє як природний кондиціонер.
 • Усуває проблему вошей.
 • Допомагає контролювати рівень стресу.

Як застосовувати:

Додайте 5-6 крапель олії іланг-ілангу в 1 маленьку чашку будь-якої олії-носія. Добре перемішати і трохи підігріти на маленькому вогні. М’яко втирайте теплу олію в шкіру голови та волосся.

Залиште шкіру голови та волосся з олією на 30-45 хвилин перед миттям м’яким шампунем. Робіть це двічі на тиждень, за годину до миття голови.

Найкраще для:

Якщо ваша шкіра голови суха і лущиться, олія іланг-іланг може заспокоїти шкіру голови, а також покращити структуру волосся. Однак, якщо у вас жирна шкіра голови, це може бути не найкращим варіантом для вас.

11. Чебрець

Чебрець наповнений незліченною кількістю поживних речовин, які допомагають здоровому росту волосся.

Вважається, що чебрець ефективний у лікуванні аутоімунного розладу під назвою гніздова алопеція, що призводить до непередбачуваної втрати волосся.

Переваги:

 • Сприяє росту волосся, стимулюючи кровообіг у ваших фолікулах.
 • Допомагає контролювати лупу
 • Зменшує запалення шкіри голови.
 • Запобігає інфекціям шкіри голови.
 • Контролює свербіж шкіри голови.

Як застосовувати:

Змішайте 4-5 крапель олії чебрецю в 1 маленькій склянці будь-якої олії-носія. Нанесіть його на шкіру голови легкими масажними рухами. Потім нанесіть його на стрижень волосся.

Залиште шкіру голови та волосся з маслом на півгодини, а потім змийте його м’яким шампунем. Робіть це двічі на тиждень за півгодини до миття голови.

Найкраще для:

Його можна використовувати для всіх типів волосся, особливо для людей, які хочуть лікувати акне на шкірі голови, лупу та інші захворювання шкіри голови.

12. Кедрова олія

Волосся - Які олії корисні для росту волосся?

Кажуть, що ця олія збалансує роботу сальних залоз, які виробляють жир у шкірі голови. Він має властивості балансування жиру, які можуть зменшити випадання волосся.

Дослідження показують, що кедрова олія може допомогти зменшити випадання волосся, викликане гніздовою алопецією.

Переваги:

 • Зменшує витончення або облисіння волосся .
 • Стимулюють ріст нового волосся.
 • Зміцнює волосяні фолікули.
 • Захищає шкіру голови від грибкової інфекції.
 • Лікує акне на шкірі голови.

Як застосовувати:

Змішайте 8-10 крапель олії кедрового дерева в 1 маленькій чашці будь-якої олії-носія. Втирайте суміш у шкіру голови та волосся протягом кількох хвилин.

Залиште волосся і шкіру голови з маслом на півгодини. Пізніше змийте, використовуючи шампунь. Робіть це двічі на тиждень за півгодини до миття голови.

Найкраще для:

Найкраще підходить для будь-якого типу волосся.

13. Ефірна олія шавлії мускатної

Ефірна олія шавлії містить ліналілацетат, який ефективно прискорює ріст волосся. Це також зміцнює ваше волосся, роблячи його менш схильним до ламкості.

Переваги:

 • Сприяє більш м’якому росту волосся.
 • Контролює лупу.
 • Запобігає засміченню жиром ваших фолікулів.

Як застосовувати:

Додайте 3-5 крапель олії мускатної шавлії в шампунь або кондиціонер. Нанесіть на волосся та залиште на 2-5 хвилин перед змиванням.

Не використовуйте його безпосередньо на шкірі голови та волоссі. Робіть це двічі на тиждень.

Найкраще для:

Це найкраще для людей з жирною шкірою голови та волоссям.

14. Олія бергамоту

Олія бергамоту містить багато збагачувальних компонентів, які живлять і відновлюють волосся різними способами. Він має антимікробні властивості, життєво важливі для підтримки здоров’я шкіри голови та сприяння здоров’ю волосся.

Переваги:

 • Підтримуйте здоров’я шкіри голови.
 • Прискорює загоєння пошкоджених тканин шкіри голови.
 • Зменшує запалення шкіри голови.
 • Сприяє росту здорового волосся.

Як застосовувати:

Додайте 3-5 крапель олії бергамоту в 1 маленьку чашку будь-якого масла-носія. Ретельно перемішайте і нанесіть на корені та стрижень волосся. Помасажуйте шкіру голови та волосся протягом кількох хвилин.

Залиште шкіру голови та волосся з олією на півгодини перед тим, як змити її шампунем. Робіть це двічі на тиждень за півгодини до миття голови.

Найкраще для:

Його можна використовувати людям з будь-яким типом волосся.

15. Олія жожоба

Олія жожоба є не тільки прекрасним маслом-носієм, але також ефективно сприяє росту волосся. Його отримують з рослини зизифус зизифус. Згідно з дослідженнями, масло жожоба прискорює ріст волосся.

Переваги:

 • Добре зволожує шкіру голови та волосся.
 • Очищає ваші волосяні фолікули, розчиняючи відкладення шкірного сала.
 • Контролює завивання волосся.
 • Додає багатий блиск вашому волоссю.
 • Бореться з лупою.
 • Контролює випадання волосся.

Як застосовувати:

Нанесіть 1 маленьку чашку олії жожоба безпосередньо на шкіру голови та волосся. Помассажуйте шкіру голови та волосся невеликими круговими рухами.

Залиште шкіру голови та волосся олією жожоба на ніч, а наступного ранку змийте її шампунем. Робіть це двічі або тричі на тиждень за годину до сну.

Найкраще для:

Найкраще підходить людям із сухою шкірою голови та пошкодженим волоссям.Важлива примітка:


Завжди використовуйте лише розведені ефірні олії для патч-тесту. 


Ви можете робити це на зап’ясті або всередині ліктя.

Чи існують якісь ризики?

Ефірні масла досить сильні. У великих кількостях вони можуть викликати алергічні реакції. Якщо у вас чутлива шкіра, проведіть патч-тест перед нанесенням ефірної олії на шкіру голови.

Симптоми алергічних реакцій включають:

 • Роздратована/червона шкіра
 • Утруднене дихання
 • Свербіж шкіри
 • Важкий дерматит
 • Сверблячі, хворобливі висипання
 • Набряк язикаВажлива примітка:


Негайно зверніться до лікаря, якщо ви помітили будь-яку алергічну реакцію під час використання ефірних масел на шкірі голови.

Висновок

Окрім розуміння переваг натуральних олій для росту волосся, тепер ви знаєте, що ефірні олії завжди потрібно розбавляти олією-носієм, щоб запобігти алергічним реакціям. Якщо у вас чутлива шкіра, проведіть патч-тест перед нанесенням ефірної олії на шкіру/шкіру голови. Ряд ефірних олій, зокрема лаванди, розмарину, чебрецю та кедрового дерева, ефективні для прискорення росту волосся. Деякі олії-носії, такі як олія жожоба, кокосова олія, оливкова олія, мигдальна олія, касторова олія тощо, також можна використовувати для покращення росту волосся. Тож використовуйте їх правильно, щоб почати помічати нові пасма волосся!

You May Also Like

More From Author