Тютюн – Як тютюн впливає на імунну систему?

Estimated read time 1 min read

Ви вже достатньо чули про вплив куріння тютюну на здоров’я. Але чи серйозно ви сприйняли попередження? Пандемія дає вам ще більше підстав для цього.

Одна з основних причин смерті в усьому світі, куріння також може поставити під загрозу ефективність вашої імунної системи. Прочитайте, щоб дізнатися більше про те, як тютюн шкодить вашому імунітету та що ви можете зробити, щоб його відновити.

Як куріння впливає на вашу імунну систему?

Тютюн - Як тютюн впливає на імунну систему?

Тютюн і його дим містять понад 7000 хімічних компонентів. Усе це впливає на імунну систему та знижує природну здатність організму боротися з хворобами.

1. Нікотин:

Відомо, що нікотин, який міститься в тютюні, є прозапальним імунодепресантом. Це може призвести до зниження здатності нейтрофілів до фагоцитів, тим самим порушуючи імунітет організму. Ослаблення імунітету з часом може призвести до раку.

2. Дьоготь:

Куріння тютюну створює тверду хімічну речовину, яка називається смолою. Він містить хімічні речовини, що викликають рак, і також може забарвити легеневі тканини. Дьоготь разом з іншими токсинами в тютюні руйнує антитіла, підриваючи імунну систему.

3. Окислювачі:

Хімічні речовини-окислювачі, такі як ціаністий водень, формальдегід, бензол, перекис водню, хлорна кислота, є високоактивними хімікатами, які можуть пошкодити серцевий м’яз і кровоносні судини. Вони впливають на холестерин і накопичують жировий шар на стінках артерій. Це може спричинити інсульт та серцеві захворювання.

4. Чадний газ:

Якщо вживати його у великих дозах, як, наприклад, під час куріння, чадний газ з роками замінює кисень у вашій крові, спричиняючи ранню смерть. Серед завзятих курців кисень крові важко досягає органів тіла. Складна захисна система організму порушується

5. Радіоактивні компоненти та метали:

Тютюн виробляє радіоактивні компоненти, які є канцерогенними. Тютюновий дим також містить такі метали, як кобальт, свинець, нікель, миш’як. При вдиханні з димом він може пошкодити легені та збільшити ризик інфекцій.

Які основні захворювання викликані курінням?

1. Захворювання легень

Вважається, що проблеми з диханням більш очевидні у регулярних курців, ніж у некурців. Початковий вплив куріння може проявлятися через хронічне запалення легенів. Якщо не перевірити, це може погіршитися з часом. Це може призвести до таких захворювань легенів, як емфізема (аномальний набряк легенів) і хронічний бронхіт.

Симптоми легеневого захворювання можуть проявлятися у вигляді задишки, як правило, після важкої роботи, наприклад фізичних вправ. Ви також можете відчувати хронічний кашель, який може бути легким, але постійним. Також може бути присутнім відчуття закладеності горла.

2. Аутоімунне захворювання

Тютюновий дим є збудником деяких аутоімунних захворювань. У таких випадках це може спровокувати розвиток аутоантитіл. Дослідження, проведені для виявлення зв’язку між курінням і аутоімунними захворюваннями, зазвичай приводять до висновку, що курці більш схильні до аутоімунних захворювань.

Ревматоїдний артрит є аутоімунним захворюванням, пов’язаним з палінням у кількох звітах. Хоча ревматоїдний артрит може бути спадковим, дослідження показують, що куріння може збільшити ризик, а також погіршити симптоми. Куріння також підвищує ризик системного червоного вовчака.

Системний червоний вовчак — ще одне аутоімунне захворювання, яке змушує вашу імунну систему атакувати власні тканини та викликає запалення органів вашого тіла.

Хвороба Грейва або гіпертиреоз Грейва змушує вашу щитовидну залозу виробляти додатковий тиреоїдний гормон, що створює ускладнення у вашій нервовій системі, розвитку мозку тощо.

Первинний біліарний цироз печінки (ПБЦ) — це коли ваша печінка починає накопичувати жовч, і через занадто великий тиск жовчі маленькі жовчні протоки вашої печінки пошкоджуються. 

Одним із найстрашніших аутоімунних захворювань є розсіяний склероз. Він з’їдає захисний шар (мейлін) ваших нервів. Це викликає запалення клітин і ускладнює передачу сигналів вашому мозку до решти тіла.

Куріння не тільки підвищує ризик аутоімунних захворювань, але й погіршує стан здоров’я тих, хто вже ним страждає. Симптоми можуть проявлятися у вигляді набряку тіла, болю в м’язах, почервоніння шкіри, легкої лихоманки, оніміння рук і ніг, випадання волосся та висипання на шкірі.

Тютюн - Як тютюн впливає на імунну систему?

3. Атеросклероз

Атеросклероз виникає, коли холестерин, жир та інші речовини накопичуються у внутрішній оболонці стінки артерії. Він пошкоджує кровоносні судини, порушуючи природний кровотік. Стінка артерії може лопнути через підвищення тиску та спричинити утворення тромбу.

Атеросклероз підвищує ймовірність інфаркту, інсульту, захворювання периферичних артерій, деменції та навіть раптової смерті. Шкідливі речовини тютюну, такі як смола і чадний газ, пошкоджують стінку артерій, що може призвести до нападу атеросклерозу.

4. Рак

Кореляція між раком і курінням добре відома. Навіть на пачках сигарет є чітке попередження. У звіті Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомляється, що майже 660 000 людей на рік у США страждали від раку між 2009 і 2013 роками. 343 000 людей, які померли від раку, були жертвами екстремального вживання тютюну.

Ті, хто курить дуже часто протягом тривалого періоду, піддаються найбільшому ризику раку легенів. Чим раніше ви починаєте палити, тим ризикованішим стає це. Експерти в галузі охорони здоров’я також кажуть, що вам потрібно майже 15 років, щоб виключити себе зі списку ризику після того, як ви кинете палити.

Окрім раку легенів, куріння також може викликати рак інших частин вашого тіла. Печінка, сечовий міхур, підшлункова залоза, шлунок, товста кишка, рот і навіть горло сприйнятливі. Крім того, ризик залишається високим незалежно від того, курите ви сигари, люльки чи сигарети.

5. Захворювання печінки

Ваша печінка відіграє роль фільтра у вашому організмі. Він переробляє та виводить токсини, в тому числі ті, які ви вдихаєте під час куріння. Куріння знижує фільтраційну здатність вашої печінки, що призводить до серйозних захворювань печінки. Більшість курців із захворюваннями печінки виживають завдяки високим дозам ліків. Важкі випадки також можуть призвести до печінкової недостатності. Ви можете помітити деякі ранні ознаки захворювання печінки, включаючи почервоніння обличчя, відчуття тепла в долонях і підошвах ніг, пульсуючий головний біль, повноту в голові, запаморочення, млявість, відчуття поколювання, свербіж і артралгію .

6. Остеопороз і переломи кісток

Куріння змушує вас втрачати щільність кісткової тканини набагато швидше через зміну деяких механізмів тіла, таких як вага, вісь паратиреоїдного гормону і вітаміну D, гормони надниркових залоз, статеві гормони. Тютюновий дим може збільшити окислювальний стрес на кісткові тканини. Крім того, дим має певний вплив на остеогенез і ангіогенез кісток, що безпосередньо впливає на щільність вашої кістки. Найбільше страждають такі частини тіла, як стегна. Курці, які виконують важку роботу, стикаються з високим ризиком переломів кісток. Ця втрата кісткової маси може призвести до остеопорозу.

7. Дефекти очей

Куріння впливає на очі, і дослідження показують, що курці отримують катаракту вдвічі частіше, ніж некурці. Вони також піддаються ризику розвитку ВМД (вікової макулярної дегенерації, захворювання очей, яке може позбавити вас зору).

8. Виразки

Куріння може призвести до запалення внутрішніх органів. Це подразнює ваш шлунок і кишечник і утворює хворобливі виразки в травній системі. Нікотин, що міститься в тютюні, пошкоджує м’язи вашого кишечника, а кислоти в організмі пересуваються, негативно впливаючи на вашу травну систему.

9. Безпліддя та викидні

Тривале завзяте куріння призводить до безпліддя. Нікотин в сигаретах безпосередньо впливає на фертильність. У жінок куріння може спричинити меншу вагу дитини при народженні або навіть викидні. Дитина може бути не повністю розвиненою при народженні, якщо мати завзята курець. Звичка куріння може спровокувати еректильну дисфункцію у чоловіків.

Як зміцнити імунну систему після відмови від куріння?

Після того, як ви кинули палити, важливо працювати над формуванням свого здоров’я та імунітету. Ось кілька способів зробити це.

1. Покращуйте свій раціон:

Ваше споживання їжі є першим кроком до створення сильної імунної системи. Виберіть збалансоване харчування, яке не містить пестицидів та інших токсинів. Якщо можливо, вибирайте органічну їжу. Харчуйтесь здорово та уникайте шкідливої ​​їжі, щоб покращити своє здоров’я.

2. Вправа:

Оскільки куріння шкодить вашому серцю, вам потрібно працювати над тим, щоб підтримувати його у формі. Ідеальний потік кисню через кров зміцнить ваше серце. Виберіть фізичні вправи. Ви можете почати з невеликих технік від руки і поступово розвивати свій режим.

3. Вітамін D:

Отримання достатньої кількості вітаміну D зміцнить вашу імунну систему. Спробуйте провести для цього хоча б 10 хвилин під сонцем. Ви також можете використовувати їжу або добавки, збагачені вітаміном D.

4. Почніть добавку:

Додавання добавки для підвищення імунітету також може допомогти вам відновити втрачену імунну силу.

5. Вживайте додаткових заходів обережності:

Якщо куріння вже вплинуло на вашу імунну систему, вживайте додаткових заходів у сезон грипу та застуди. Не відвідуйте місця, де ви можете підхопити інфекцію.

Скільки часу потрібно, щоб токсини покинули ваше тіло після відмови від куріння?

  • Після того, як ви кинете палити, вашому організму знадобиться деякий час, щоб відновитися і повністю звільнитися від токсинів.
  • Як правило, коли ви кидаєте палити, нікотин залишається у вашій крові від 3 до 10 днів.
  • Спосіб, яким ваше тіло переробляє споживання нікотину, визначатиме кількість часу, який йому знадобиться.
  • Швидкість вашого метаболізму та ліки, які ви приймаєте, є іншими факторами, які також мають значення.
  • Сигарета звичайного розміру містить 10 мг нікотину. Але ваше тіло поглинає лише 1 мг із усієї кількості нікотину. Коли ви вдихаєте його, ваші ферменти розщеплюють його до побічного продукту котиніну. Це залишається в організмі на більш тривалий час. Іноді це можна простежити навіть через кілька тижнів. Однак через деякий час ваше тіло буде виділяти котинін через сечу, звільняючи вас від токсинів.

Висновок

Куріння руйнує вашу імунну систему та негативно впливає на загальний стан здоров’я. Це також викликає багато захворювань. Оскільки кількість і тривалість куріння безпосередньо впливає на ваше здоров’я, важливо якнайшвидше кинути цю шкідливу звичку. Прийнявши це важливе рішення, попрацюйте над покращенням свого імунітету та привітайтеся зі здоровим життям без токсинів.

You May Also Like

More From Author