Мило – Як вибрати мило для вашої шкіри?

Estimated read time 1 min read

Від того, щоб зробити шкіру чистою, гладкою та сяючою, і закінчити проблемами шкіри, вибір правильного мила може дати вам безліч переваг. Але як вибрати найкраще для свого типу шкіри?

Мило може відрізнятися залежно від хімічного складу та впливу на шкіру. Таким чином, ви повинні зрозуміти свій тип шкіри та знайти найбільш підходящий.

У цій статті ми розповімо вам усе, що вам потрібно знати, перш ніж вибрати найкраще мило для вашого типу шкіри. Давайте почнемо.

Як працює мило?

Мило - Як вибрати мило для вашої шкіри?

Основне призначення мила та миючих засобів — видалення бруду, поту та жиру з вашої шкіри. Це відбувається з використанням поверхнево-активних речовин, які оточують масло та бруд, розчиняють їх і полегшують їх змивання водою. Вони також допомагають відлущувати шкіру, видаляючи мертві клітини з зовнішнього шару шкіри.

Відкриті ділянки вашого тіла щодня стикаються з брудом, а покриті ділянки забруднюються через постійне потовиділення та вологу. Ваша шкіра виділяє природне масло під назвою шкірне сало, яке змішується з брудом на шкірі, ускладнюючи його видалення з поверхні шкіри. Використання води лише сприяє глибокому очищенню шкіри. Відповідне мило чудово працює для її ретельного очищення.

Молекула мила містить сіль і жир. Солоні кінці притягують воду, а жирні кінці притягують бруд і масло. Коли ви наносите мило на шкіру з водою, молекули розбивають бактерії, мікроби та бруд на вашій шкірі, утворюючи коло навколо кожної з них. Ці крихітні мильні кола навколо бактерій і бруду називаються міцелами. Бруд і мікроби витісняються з поверхні вашої шкіри, як тільки утворюються міцели. Молекули масла з вашої шкіри змиваються, коли вони оточені милом.

Сонал Сінгх, керівник відділу розробки продуктів у SkinKraft Laboratories, каже: «Більшість мильних засобів на основі мила мають приблизно 9-10 за шкалою рН, і саме тому вони порушують нейтральність шкіри та пошкоджують її на клітинному рівні, що призводить до зміни NMF, TWEL (трансепідермальна втрата води). З іншого боку, очищувальні засоби без мила мають рН приблизно 5,5-6,5, що допомагає підтримувати нейтральність шкіри, оскільки вони мають ідеальний баланс кислот і лугів, як того вимагає шкіра».

Які типи мила доступні на ринку?

1. Справжнє мило

Справжнє мило – це мило, виготовлене традиційним способом, що містить лужні солі жирних кислот. Таке мило доступне на ринку й сьогодні. Багато великих і малих брендів виготовляють справжнє мило. Справжнє мило містить певні поверхнево-активні речовини, які мінімізують поверхневий натяг між маслом і водою та чудово очищають бруд.

Спочатку вважалося, що справжнє мило порушує pH-баланс шкіри. Однак останні дослідження показали, що навіть після очищення шкіри таким милом рН-баланс вашої шкіри швидко повертається до нормального рН.

2. Синдет бари

Синдетні батончики — це мило, виготовлене із синтетичних поверхнево-активних речовин та інших хімічних інгредієнтів. Бруски синдету відрізняються від брусків мила з рослинною олією. Поверхнево-активні речовини, які використовуються в синдетних батончиках, отримують з жирів, олії та нафти. На відміну від справжнього мила, тут не відбувається природного омилення. Вся рецептура здійснюється за допомогою хімічної процедури. Більшість косметичних батончиків, які ви купуєте в аптеці, зазвичай є синдетними батончиками. Багато людей скаржаться на сухість шкіри після використання такого мила.

3. Знежирене мило

Мило з надлишковою жирністю — це, в основному, справжні мильні шматки, які містять додаткову кількість олії, яка не була омилена. Наджирна властивість мила ще краще зволожує вашу шкіру та зменшує її подразнення. Однак ви можете вважати це мило важким і недостатньо очисним.

4. Прозоре мило

Прозоре мило може бути або справжнім кусковим милом, або синдитним милом із додаванням зволожуючих інгредієнтів, таких як гліцерин, що робить його м’якшим. Однак у деяких випадках такі інгредієнти можуть викликати подразнення шкіри. Це повністю залежить від хімічної формули та інгредієнтів, які використовуються в конкретному продукті.

5. Комбіновані штанги

Як випливає з назви, комбіновані батончики містять різні типи миючих засобів, які покращують очищення та зменшують подразнення чи сухість шкіри. Такі мила зазвичай містять комбіновані інгредієнти синдетних батончиків і пережирених батончиків.

6. Лікувальні мила

Лікувальне мило має антибактеріальні властивості з натуральними інгредієнтами. Вони допомагають зволожити шкіру, підтримувати рівень рН шкіри, мають антисептичні властивості, запобігають запаху тіла тощо. Якщо у вас є будь-який тип шкірної алергії, лікар може призначити вам лікувальне мило. Лікувальні мила також поділяються на три види:

а) Антибактеріальне мило:

Антибактеріальне мило спеціально розроблено з інгредієнтами, які вбивають бактерії у вашій шкірі. Більшість антибактеріального мила містить триклозан та інші добавки.

b) Протигрибкове мило:

Протигрибкове мило виготовляється з компонентів, що борються з грибком, міконазолу та кетоконазолу, або натуральних інгредієнтів, таких як олія чайного дерева та оливкова олія.

в) Мило-дезодорант:

Це ароматне мило, яке тримає запах вашого тіла під контролем. Мило-дезодорант допомагає відлущити шкіру та зволожити її. Деякі з цих видів мила також можуть запобігти потовиділенню.

7. Трав’яні мила

Трав’яне мило містить натуральні трави, які надзвичайно корисні для вашої шкіри. Це не завдає шкоди чи побічних ефектів вашій шкірі. Трав’яне мило ніжно та заспокійливо діє на вашу шкіру. Крім того, у трав’яному милі не використовуються штучні ароматизатори. Аромат трав’яного мила походить від натуральних інгредієнтів.

Як вибрати найкраще мило для вашої шкіри?

Мило - Як вибрати мило для вашої шкіри?

A. Нормальна шкіра

Нормальна шкіра вказує на те, що ваша шкіра не надто жирна і не надто суха. Тому ваше мило має бути таким же нейтральним, як і ваша шкіра. Не вибирайте мило, призначене для сухої чи жирної шкіри. Використання неправильного мила може закупорити пори шкіри або зробити шкіру надзвичайно сухою. Краще шукати мило, яке є м’яким і підтримує pH-баланс шкіри. Ви можете вибрати трав’яне мило.

B. Жирна шкіра

У людей з жирною шкірою спостерігається надмірне вироблення шкірного сала. Такі типи шкіри більш схильні до появи прищів. Часто мийте обличчя та уникайте сильного мила. Шукайте такі інгредієнти, як саліцилова кислота, пероксид бензоїлу, олія чайного дерева та алое вера, вівсяні пластівці, морська сіль тощо. Вони дбайливо впливають на шкіру та допомагають видалити надлишки жиру з вашої шкіри. Також переконайтеся, що ваше мило не є комедогенним.

C. Суха шкіра

Зменшення вироблення шкірного сала призводить до сухості шкіри. У людей із сухою шкірою часто з’являється свербіж, шкіра лущиться, сухі плями тощо. Ось чому гліцерин, масло какао, кокосова олія, масло ши, оливкова олія, олія жожоба, алое віра – найкращі інгредієнти для вашого мила. Ці інгредієнти збагачені зволожуючими властивостями.

D. Чутлива шкіра

Чутлива шкіра частіше стикається з подразненням шкіри та алергічними реакціями. Тому слід вибирати м’які і заспокійливі склади. У вашому милі не повинно бути штучних ароматизаторів, спирту та сульфатів. Обирайте мило з натуральними компонентами, яке не зашкодить вашій шкірі.

E. Комбінована шкіра

Комбінована шкіра має як сухі, так і жирні властивості. Якщо у вас такий тип шкіри, уникайте мила, виготовленого спеціально для жирної або сухої шкіри. Гліцеринове мило може бути хорошим вибором для комбінованої шкіри.


Поради щодо вибору правильного мила для вашої шкіри

Мило - Як вибрати мило для вашої шкіри?

1. Не використовуйте мило для тіла на обличчі. Мило для тіла добре очищає ваше тіло, але може висушити обличчя.

2. Якщо ваше нинішнє мило викликає у вас сухість, свербіж або дискомфорт, тоді це точно не те мило для вашої шкіри. Перейдіть на більш м’яке мило з натуральними інгредієнтами.

3. Якщо ви страждаєте на будь-яке шкірне захворювання, запитайте свого дерматолога, яке мило вам потрібно для вашої шкіри. Лікувальне мило, призначене лікарем, може стати вашою відповіддю.

Висновок

На ринку є різні види мила, і кожне з них обіцяє здорову шкіру. Але не кожне мило створено для вашого типу шкіри. Вибір мила залежить виключно від типу вашої шкіри та її поточного стану. Спочатку проаналізуйте свою шкіру, щоб зрозуміти, що їй потрібно, а потім оберіть мило, яке не тільки очищає, але й дарує здорову, сяючу шкіру.

Вибирайте мило з натуральними інгредієнтами, оскільки воно ніжніше для вашої шкіри. Якщо у вас шкірна алергія або інфекція, проконсультуйтеся з лікарем перед використанням мила.

You May Also Like

More From Author