Лупа на голові – як з цим боротися

Estimated read time 1 min read

Ваша шкіра голови виглядає дуже жирною або лущиться? Це може бути через накопичення шкірного сала.

Продукти для волосся, жир, піт і мертві клітини шкіри можуть накопичуватися та спричиняти численні проблеми на шкірі голови. Однак є певні домашні засоби та коригування способу життя, які можуть лікувати та запобігати майбутньому накопиченню шкірного сала.

Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Що таке шкірне сало?

Лупа на голові - як з цим боротися

Шкірне сало – це природна олія вашого тіла, яка просочується зі шкіри голови та пор шкіри. Це важливо, щоб зупинити дефіцит вологи з вашої шкіри та має антибактеріальні властивості.

Сальні залози можна знайти по всьому тілу, але особливо їх багато на голові, обличчі та верхній частині грудей. Ці сальні залози розташовані під поверхнею шкіри та виробляють шкірне сало.

Це складна суміш ліпідів, яка складається з гліцеридів, жирних кислот, сквалену та холестерину. Хоча шкірне сало необхідне, воно може викликати проблеми, якщо організм виробляє його занадто багато.

Яка роль шкірного сала?

Наше тіло отримує користь від шкірного сала кількома способами:

 • Запобігає втраті води з поверхні шкіри.
 • Захищає шкіру від інфекцій.
 • Він допомагає зміцнити імунну систему шкіри, а також регулює розмноження бактерії P.acnes, яка живе в порах.

Що спричиняє накопичення шкірного сала на шкірі голови?

Скупчення шкіри голови відбувається, коли шкірне сало поєднується з потом, продуктами для волосся та мертвими клітинами шкіри та збирається на шкірі голови. Себорейний дерматит, псоріаз шкіри голови та екзема можуть мати ідентичні симптоми. Кожен із цих розладів, наприклад, може викликати утворення лусочок у волоссі та шкірі голови.

Накопичення шкірного сала може статися в будь-який час життя людини. Однак у новонароджених із ковпачками або товстими жовтими ділянками на шкірі голови в перші кілька місяців життя більш схильні до утворення на шкірі голови через себорейний дерматит. Крім того, у дорослих віком від 30 до 60 років більша ймовірність розвитку наростів шкіри голови через себорейний дерматит.

Причини закупорки шкіри голови невідомі. Однак кілька змінних підвищують шанси на утворення великої кількості шкірного сала, що може спричинити накопичення на шкірі голови.

1. Гормональний дисбаланс:

Дисбаланс гормонів гіпофіза та щитовидної залози може призвести до ескалації вироблення шкірного сала.

2. Погана чистота шкіри голови:

Рідше чищення волосся, використання невідповідних засобів для волосся та інші фактори, пов’язані з гігієною, можуть спричинити накопичення та запалення на шкірі голови. Це може ще більше затримати розвиток волосся.

3. Мікроорганізми:

Коли на шкірі голови є підвищена кількість бактерій або грибків, це може спричинити запалення та накопичення на шкірі голови. Demodex folliculorum є одним із таких паразитів, який викликає захворювання шкіри під назвою гіперсеборея.

4. Проблеми з травленням:

Хімічний склад шкірного сала може бути змінений через проблеми з кишечником і печінкою, що робить його марним для захисту волосся та шкіри голови.

5. Порушення обміну речовин:

Нездорові жири, такі як насичені або транс-жири, можуть впливати на ваш метаболізм, що може призвести до збільшення кількості шкірного сала.

6. Певні дієти:

Продукти з високим глікемічним індексом, такі як білий хліб і білий рис, можуть стимулювати секрецію певних факторів росту, що спричиняє надмірне вироблення шкірного сала. Надмірне вироблення шкірного сала також може бути викликане нездоровим і неадекватним харчуванням.

7. Симптоми утворення шкіри голови

До них відносяться

 • Лущиться шкіра голови
 • Покрита скоринкою шкіра
 • Почервоніння на шкірі голови
 • Свербіж шкіри голови

Як зменшити вироблення шкірного сала на шкірі голови?

1. Регулярне миття шампунем і щіткою

Ідеально мити волосся шампунем один раз принаймні двічі або тричі на тиждень або частіше, якщо у вас дуже жирне волосся. Використовуйте шампунь, що містить саліцилову кислоту або піроктоноламін. Він також має бути ніжним, безсульфатним і відповідати вашому типу волосся. Намагайтеся використовувати теплу воду і уникайте гарячої. Гаряча вода може викликати подразнення та сухість шкіри голови. Згодом це призведе до сухості та лущення шкіри.

Будьте ніжними під час миття голови та розчісування волосся. Строго уникайте надмірного розчісування та ретельного очищення шкіри голови. Також важливо регулярно чистити зуби. Він має здатність посилювати кровообіг, що прискорює ріст волосся. Поширюючи шкірне сало по всьому пасму, він також сприяє здоров’ю та блиску волосся.

2. Відлущуйте шкіру голови

Відлущування шкіри голови так само важливо, як і регулярне очищення. Придбайте пілінг для шкіри голови та використовуйте його один або два рази на тиждень, щоб підтримувати шкіру голови чистою. Ви також можете зробити свій пілінг для шкіри голови своїми руками.

Все, що вам потрібно, це коричневий цукор і кондиціонер для волосся з вівсяних пластівців. Змішайте обидва інгредієнти та обережно масажуйте шкіру голови один або два рази на тиждень.

3. Ополіскування яблучним оцтом

Яблучний оцет має антибактеріальну та протигрибкову дію. Згідно з дослідженнями , він може усунути дріжджові грибки, що викликають лупу на шкірі голови. Налийте дві столові ложки яблучного оцту в склянку води і відставте. Потім вимийте волосся шампунем і промийте їх, як зазвичай. Нанесіть розчин оцту на шкіру голови і дайте відпочити дві хвилини. Закінчивши, ретельно промийте його.

4. Ефірна олія лемонграсу

У азійському дослідженні було виявлено, що тонік для волосся, що містить 10% олії лемонграсу (Cymbopogon flexuosus), усуває лупу. У дослідженні чотири учасники використовували тонік для волосся проти лупи двічі на день.

Засоби для волосся з лемонграсу легко доступні на ринку. Однак ви також можете зробити свій власний тонік з лемонграсу. Розбавте ефірну олію лемонграсу відповідною олією-носієм, і все готово.

Чисті ефірні олії не слід використовувати безпосередньо, оскільки вони надмірно концентровані та можуть бути небезпечними.

Як очистити шкіру голови від шкірного сала?

Лупа на голові - як з цим боротися

Миття шкіри голови теплою водою є першим кроком у видаленні шкірного сала з голови. Після цього скористайтеся м’яким шампунем і помасажуйте шкіру голови кінчиками пальців. Це допомагає видалити весь затверділий і висохлий шкірний жир зі шкіри голови.

Шкірне сало накопичується на шкірі голови, а не на пасмах волосся. Тож замість того, щоб сильно терти волосся під час скрабування шкіри голови, дозвольте шампуню протікати по вашим пасмам. Після змивання теплою водою завершіть процедуру кондиціонером.

Поради щодо зменшення надмірного виділення шкірного сала на шкірі голови

1. Зменшіть частоту використання хімічних засобів для волосся.

2. Мийте голову раз на 2-3 дні м’яким трав’яним шампунем.

3. Ретельно вимийте шкіру голови та змийте всі залишки засобу для догляду за волоссям.

4. Під час плавання одягайте шапочку для плавання, щоб захистити волосся.

5. Не використовуйте фен для волосся. Спробуйте висушити гриву на повітрі після миття волосся.

Чи може накопичення шкірного сала спричинити випадання волосся?

Здоров’я вашого волосся значною мірою залежить від здорової шкіри голови. Хоча надмірне вироблення та накопичення шкірного сала на шкірі голови не пов’язані безпосередньо з випаданням волосся, їх зв’язок із лупою може спричинити випадання волосся.

 • Себорейний дерматит — це запальний стан, який вражає ділянки з великою кількістю сальних залоз, наприклад шкіру голови. Це спричинено не лише надмірним виробленням шкірного сала, але й надмірною колонізацією резидентного грибка під назвою Malassezia та дефіцитом імунної системи.
 • Свербіж і лущення шкіри голови є поширеними симптомами. Це може спричинити фізичне пошкодження волосся, а також запалення навколо волосяних фолікулів, що може послабити зв’язок волосся зі шкірою.
 • Якщо ви бачите сухе або затверділе шкірне сало, це означає, що ваша шкіра голови нездорова. У такому випадку ви, швидше за все, втратите волосся внаслідок підвищеного ризику вторинних інфекцій і пошкодження волосся.
 • Дуже важливо підтримувати здоровий баланс виробництва шкірного сала. Як збільшення, так і зменшення виробництва може призвести до непотрібних проблем з волоссям і шкірою.

Коли слід проконсультуватися з медичним працівником щодо накопичення шкірного сала?

Якщо шкіра голови людини стає подразненою або болить, або якщо лущення не зникає, їй слід звернутися до лікаря. Якщо хтось хворий на псоріаз і зараз помітив, що на шкірі голови з’явилися нові плями або плями, що погіршуються, їм слід звернутися до лікаря. Лікар може визначити джерело лущення і допомогти пацієнту усунути накопичення і запобігти його повторному появі.

Висновок

Не можна заперечувати, що шкірне сало на шкірі голови потрібне для здорових пасом. Тому ви повинні вжити заходів, щоб забезпечити наявність належної кількості натуральної олії. Однак тривале використання агресивних хімічних речовин або недбале ставлення до шкіри голови може спровокувати виділення сальними залозами надмірної кількості шкірного сала на шкірі голови, що призведе до пошкодження волосся.

You May Also Like

More From Author