ТОП-16 ігор для Android, які обов’язково повинні бути у вашому смартфоні

Estimated read time 1 min read

Мобільні ігри – те, без чого не може обійтись сучасна молодь. Часто в очікуванні будь-яких справ, при поїздці в місце її представники дістають свої телефони, які мають Android або iOS, а потім включають будь-яку гру.

Коли хлопці не знають, у що грати, вони заходять на App Market для iOS або Google Play для Android і качають там нові ігри, які щодня там публікуються. Найчастіше люди шукають не просту гру, де треба лише клікати, а щось «серйозніше», з більш складною механікою та сюжетом.

Ігор на сьогоднішній день – темрява темрява, а тому знайти щось варте своєї уваги досить важко.

Щоб не нарватися на якусь рекламу чи віруси, рекомендується завантажувати ігри лише в офіційному маркеті. Завантажений з інтернету apk-файл з великою ймовірністю виявиться тим самим вірусом, який вкраде усі ваші дані, у тому числі банківські, які вкажуть на ваші фінанси.

Цікаво! Ви можете грати на телефоні, де нічого не зберігається, крім ігор. Так ви убезпечите себе.

У цій статті будуть вказані мобільні ігри, якими вважаються найкращими на період 2021-2022 років.

Рейтинг ігор для Андроїд

Щоб не витрачати свій час на пошук ігор, пропонуємо поглянути на цікаві варіанти для Андроїд.

Нижче представлені найбільш хітові ігри, причому різних напрямків.

16. Assassin’s Creed Pirates

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: екшен
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.0+

Першою в нашому рейтингу йде безкоштовна гра Assassin’s Creed Pirates, що є досить непоганим екшеном з сюжетом, в якій можна зустріти піратів, абордаж кораблів і навіть дуелі.

Судячи з назви гри, дія сюжету відбувається на Карибах. Ви граєте за капітана піратського корабля. Як і належить капітану, потрібно робити цілком стандартні речі:

 • збір команди;
 • закупівля запасів та озброєння на корабель;
 • дослідження океану;
 • пошук скарбів;
 • війна з такими піратами, як ви самі.

Як і в будь-якій іншій грі по всесвіту Assassin’s Creed, ви можете побачити членів Братства Ассасінів, а також Тамплієрів. Крім того, ви зустрінете історичних персонажів, серед яких Чорна Борода та Бен Хорніголд, а також знайти скарб, залишений Ла Бюзом.

Як і в багатьох останніх іграх, Assassin Creed має платний контент.

Загалом шанувальники піратської тематики будуть дуже раді цій грі.

Плюси:
 1. Гра по всесвіту Assassin’s Creed.
Мінуси:
 1. Найкращий контент – платний.

15. Hill Climb Racing 2

 • Жанр: гонки
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.2+

Однією з найпопулярніших гонок усіх часів є Hill Climb Racing 2 – гра, яка є явним продовженням популярної свого часу першої частини гри.

Як уже було сказано, змагання та гонки – це все, що ця гра може вам запропонувати. Транспорт можна тюнінгувати різними обважуваннями, які можуть не тільки змінити зовнішній вигляд, але й те, наскільки зручно буде керуватися транспорт.

У цій грі є можливість змагатися із живими гравцями за призи, які можна отримати лише зайнявши призові місця. Порушуючи закони фізики, можна значно покращувати власні показники.

Ця гра справді цікава, і що важливіше – вона безкоштовна, а отже – її може завантажити будь-хто.

Плюси:
 1. Весела гонка з безліччю перешкод.
 2. Гра, що базується на законах фізики.
 3. Безліч видів транспорту.
Мінуси:
 1. Може набриднути з часом, коли все буде відкрито.

14. Modern Combat 5: Blackout

 • Жанр: шутер
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.0+

Modern Combat – відома серія ігор у жанрі FPS. П’ята частина цієї серій є класичний з механіки FPS. Сюжет ґрунтується на діях під час Третьої світової війни.

Ця не тільки синглплеєрна, а й мультиплеєрна гра. А якщо так, то гравець може битися не тільки з ботами, які цілком розумні, але і з живими гравцями.

Для соло-гравців у розпорядженні є лише кілька, але дуже захоплюючих місій. І в них діє єдиний сюжет: боротьба головного героя та терориста, який загрожує знищити всю планету.

А для шанувальників мультиплеєрних ігор ви виступите як бійець загону. Будь-який клас доступний – Штурмовик, Снайпер, Розвідник, Підтримка. Ваше завдання – знищувати бійців протилежного загону, здійснювати захоплення контрольних точок. Загалом виконувати завдання і за це отримувати нагороди. eSports у назві гри має на увазі орієнтованість на мережеву складову та на кіберспорт в цілому.

Ця гра є безкоштовною. І знаєте, досить цікавою. Тому ми рекомендуємо ознайомитися з цією грою.

Плюси:
 1. Цікавий сюжет.
 2. Орієнтованість на мультиплеєр.
 3. Красиві графіки.
Мінуси:
 1. Складність гри досить висока, оскільки потрібно звикання.
 2. Наявність платного контенту.

13. Subway Surfers

 • Жанр: платформер
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.1+

Як багато спогадів зберігає назву Subway Surfers. Той випадок, коли гра з досить примітивною механікою у вигляді «раннера» дозволяє досить швидко увійти до колії і вже за кілька хвилин розібратися в усіх аспектах гри.

За сюжетом, хлопчик чи дівчинка, неважливо хто – загалом, персонаж, який намалював графіті, біжить залізницею від вашого персонажа поліцейського. Перестрибуючи і огинаючи різного роду перешкоди, підіймаючись на височини у вигляді вагонів, ухиляючись від поїздів, ваш персонаж намагається понести подалі свої ноги. Такий тривіальний на перший погляд сюжет дозволяє розкрити механіку гри та тренувати реакцію.

По дорозі персонаж збиратиме різні монети, а також бонуси у вигляді ховерборду та інше. Їх можна буде витратити відразу кілька речей: героїв різної статі, одяг.

Subway Surfers варто встановити всім тим, кому подобається веселощі, розвага та простота у вигляді простого бігу вперед.

Плюси:
 1. Весела гра.
 2. Проста механіка.
 3. Можливість грати різними персонажами (щоправда відрізняються лише зовні).
Мінуси:
 1. Може набриднути з часом.

12. World of Warships Blitz

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: екшен
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.4+

Кожному хоч раз доводилося грати в Морський Бій або будь-яку іншу гру, пов’язану з морськими кораблями. Тоді вам може бути знайома гра від творців World of Tanks – World of Warships Blitz. Ця онлайн-гра є досить складною з погляду механіки. Там, загалом, панують ті самі правила, як у її ПК-версії.

До бою готові всі кораблі: легкі міноносці та потужні лінкори, великі крейсери та вкрай неповороткі авіаносці. Вся ця техніка активно використовувалася під час двох світових війн.

Ви станете командиром однієї з багатьох кораблів на полі бою, постараєтеся вижити, збити супротивника і виконати завдання. Випередження, поправки, запуск торпед – все це буде не тільки в ПК-версії, але і в мобільній варіації гри.

Всі любителі покерувати власним військовим кораблем, який може належати будь-якій із запропонованих грі країн, можуть відразу ж качати цю гру і знову насолодитися боями в умовах відкритого моря.

Плюси:
 1. Велика кількість кораблів.
 2. Популярність розробників.
 3. Усі схожі на ПК-версію деталі.
 4. Кожна битва – унікальна.
Мінуси:
 1. Потрібне постійне з’єднання з Інтернетом.
 2. Є платний контент.

11. World of Tanks Blitz

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: екшен
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.1+

Тепер ми розповімо про іншу гру, яку розробили ті самі люди, що World of Warships Blitz – World of Tanks Blitz. У цій грі ви керуєте не кораблем, а танком. І так само, як і в попередній за рейтингом грі, ви зустрінете техніку, яка використовувалася в обох світових війнах. Крім того, ви побачите місця, де відбувалися основні битви.

Ця безкоштовна гра запропонує вам масштабні бої, повні динаміки та несподіваних ситуацій, адже ви гратимете онлайн з живими людьми.

Гра безкоштовна, причому повністю, а значить будь-хто може почати грати в неї. Як і в інших мобільних іграх з онлайн-складовою, WoT Blitz має платний контент, який надає доступ до багатьох переваг:

 • бустери;
 • рідкісні преміум-танки;
 • унікальний зовнішній вигляд танків.

Любителі «танчиків» явно гідно оцінять даний продукт. Але й ті, хто не знав раніше про цю гру, можуть залишитися задоволені.

Плюси:
 1. Історична відповідність.
 2. Справжня фізика.
 3. Безліч варіантів танків.
 4. Якісна локалізація.
Мінуси:
 1. Програма сильно використовує заряд батареї.
 2. Вимагає підключення до Інтернету.
 3. Платний контент

10. Angry Birds 2

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: аркада
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.1+

Друга частина «Злісних пташок», або Angry Birds 2, є продовженням гучної легендарної аркади, в яких злі птахи та невдахи зелені свинки воюють між собою. Швидше за все, ви бачили неодноразово бренд Angry Birds – мультфільм, ігри, навіть одяг із зображенням персонажів цієї гри.

Але повернемось до гри. Графіка, локації, сюжет, боси і навіть птахи – все зазнало значних змін. На виході виходить дуже цікавий унікальний продукт, кожен персонаж якого – по-своєму унікальний.

Не в кожній грі зустріти більше ніж 1000 рівнів за раз. Але якщо ви їх подужаєте і вас здолає нудьга – то ви можете включити мережевий режим і там позмагатися з живими гравцями, піднімаючись з місця на місце в рейтингу та переходячи з молодшої до старшої ліги до становлення чемпіоном.

Гра безкоштовна і це дозволило суттєво збільшити показники скачування та унікальних користувачів. Ця гра хоч і вимагає підключення до Інтернету, але вона не повинна бути постійною. Так, платний контент у цієї гри є, але в той же час більша його частина все ж таки можна роздобути безкоштовно, просто потрібно багато грати.

Плюси:
 1. Гра за мотивами всесвіту Angry Birds.
 2. Цікава механіка гри.
 3. Унікальний дизайн локацій.
 4. Своєрідність персонажів.
Мінуси:
 1. Вимагає підключення для оновлення даних.
 2. Наявність платного контенту.

9. Plants vs. Zombies 2

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: аркада
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.1+

До нашого рейтингу не міг не увійти один з аркадних хітів минулих років – Plants vs. Zombies 2. Ця гра – чудовий приклад реалізації механіки Tower Defense. Сюжет цієї гри є продовженням сюжету першої частини гри.

Геймплей і сюжет з того часу, як перша частина побачила світ, сильно піднялися з погляду якості та глибини. Ви, як і раніше, командир армії рослин, який бореться з зомбі, який намагається потрапити всередину будинку. Ваше завдання – не дозволити їм це зробити.

Друга частина може порадувати вас новими рослинами, які будуть мати здібності, що відрізняються від інших не тільки зовні, але і ефективністю. Ще ви можете насолодитися новими локаціями, серед яких буде Стародавній Єгипет і Далеке майбутнє.

Гра безкоштовна, отже, нею зможе насолодитися кожен, хто любить жанр Tower Defense.

Плюси:
 1. Різноманітність вибору “солдат”.
 2. Унікальні здібності кожного персонажа.
 3. Наявність кількох локацій.
 4. Легкість та невимушеність гри.
Мінуси:
 1. Зайва «дитячість» набридає часом, але це наслідок орієнтованості на дітей та підлітків.

8. Shadow Fight 3

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: RPG, Бойовик
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.1+

Одним із відомих файтингів на мобільні телефони була серія ігор Shadow Fight, більш відома як Бій з тінню. Йдеться в цьому випадку про третю частину, що вийшла в 2017 році і стала вдалим продовженням досить відомого хіта Shadow Fight 2, який може порадувати новою графікою, а також глибшим геймплеєм.

Третя частина Shadow Fight – подоба Mortal Kombat, адже ви зустрінете різних NPC-героїв та ворогів і битимете їх не лише голими руками, а й різною зброєю. А одягаючи різні обладунки, ви посилюватимете і захищатимете героя від випадів у відповідь вашого суперника, будь то ІІ або людина.

Сюжет у цієї гри досить тривіальний – три фракції протистоять одна одній і ваш персонаж, простий боєць, опиняється в центрі всього цього ураганного та шаленого місива тільки щоб стати майстром тіней – великим бійцем, який використовує особливі сили Тіні. Однак всього цього ви можете і не помітити, адже геймплей у гри воістину захоплюючий, і події всі пролітають просто повз очі.

Графічне виконання гри гідно окремих похвал. Незважаючи на фігурування Тіні як надсили, персонажі та локації відмальовані просто на відмінно. Реалізм справді пішов на плюс – занурення у гру стає лише сильнішим. Крім того, висока якість анімації сприяють більшому зануренню.

Крім великого і потужного одиночного сюжету, гра пропонує не менш цікавий мережевий режим, в якому кожен зможе взяти участь у різних битвах з живими гравцями з метою підвищення рейтингу та отримання унікальних призів.

Гра безкоштовна і не вимагає постійного підключення до Інтернету. В цілому, гра справді цікава, і в ній можна провести багато часу. Платний контент у грі, до речі, є, і він іноді суттєво вирішує результат майбутньої битви.

Плюси:
 1. Цікавий дизайн.
 2. Анімація – цілком реальна.
 3. Велика кількість локацій.
 4. Безліч видів обладунків та зброї.
 5. Цікавий сюжет.
Мінуси:
 1. Платний контент іноді сильно впливає перебіг гри.

7. MORTAL KOMBAT X

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: Бойовик
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.0+

Всі знають десяту частину Mortal Kombat, яка стала однією з еталонних у всій серії цієї гри. Ця гра, що ввібрала в собі всю жорстокість бойових мистецтв і цікавий сюжет, стала продовженням нової хронологічної лінії, де бог грому і захисник Земного виміру Райден переслав собі попередження в минуле про майбутні події і тим самим створив новий «таймлайн». Сюжет почав розвиватися в інший бік і тому, крім старих персонажів, що вже запам’яталися, на кшталт Саб-Зіро і Скорпіона, з’явилися нові персонажі, наприклад, Жаклін Бріггс, яка була дочкою Джакса Бріггса.

Включивши цю гру, ви вибираєте базового героя і поринаєте у світ сутичок, повних крові та драйву. Прокачування героя відбувається в процесі гри у вигляді зростання параметрів та відкриття талантів та спеціальних прийомів.

Крім одиночного сюжетного режиму та Башти, де ви б’єтеся проти ІІ-противників, ви можете включити мережевий режим і зіграти проти противників-людей, отримуючи в нагороду унікальні речі та персонажів.

Загалом, Mortal Kombat X – справді приємна можливість дізнатися про продовження сюжету дев’ятої частини гри.

Плюси:
 1. Потужна динаміка гри.
 2. Цікавий сюжет.
 3. Знайомі персонажі.
 4. Різні варіації одного героя з унікальним зовнішнім виглядом та здібностями.
Мінуси:
 1. Платний контент, який важко безкоштовно роздобути.

6. Minecraft

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: Симулятори, Виживання
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 4.1+

Гра 2019 року, якщо не десятиліття в цілому, Minecraft є не тільки симулятором виживання і будівництва. Світ цієї гри сповнений свободи, і ви вільні робити все, що ваша душа тільки забажає.

Важливо! Блоки-кубики – основа цього світу, і саме з них будується все, що тільки можна збудувати – будинки, знаряддя праці та інше.

Суть Minecraft – крафт всього, що тільки можна, причому у чистому вигляді. Цей захоплюючий процес затягує на годинник, адже у вашому розпорядженні ціла локація, яка зазнає таких змін, які ви тільки можете зробити.

Бажаєте подорож «до центру Землі»? Просто копайте вниз, доки не зустрінете лаву, яка символізуватиме цей «центр». Хочете збудувати будинок, палац, статую, пам’ятник, навіть ціле місто? Вперед, щоб ресурсів вам вистачило.

Майнкрафт пропонує своєму гравцю два режими. У першому ви вчитеся все будувати та створювати, вам ніхто не заважає у процесі цієї справи. Другий режим є повноцінною версією гри, де ви не тільки будуєте, але і виживаєте, адже вам будуть протистояти різні монстри і зомбі, мета яких – перемогти вас.

Minecraft має не тільки одиночний, але і розрахований на багато користувачів режим. Гра платна, коштує всього 7.5 доларів. Але вона явно варта того, щоб її купити і грати в неї.

Плюси:
 1. Повна свобода дій.
 2. Два режими гри.
 3. Легкість освоєння.
Мінуси:
 1. Не всім сподобається графік у вигляді квадратів.

5. Grand Theft Auto: Vice City

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: екшен
 • Платний контент: ні
 • Версія Android: 2.3+

Віддаємо п’яте місце одній із культових ігор серії GTA – Grand Theft Auto: Vice City. Творці епічного екшену, Rockstar Games, зробили HD-графіку та відкритий світ прямо на екрані смартфона.

Класичний сюжет, ураганний геймплей, навіть та злісна місія з гелікоптером – все це тепер ви можете побачити в мобільній версії ікони GTA, з якої почалося сходження цієї серії до того стану, в якому ми бачимо зараз серію з її GTA V.

Управління цієї гри – з телефону, але є підтримка бездротових і USB-геймпадів – так набагато зручніше.

У Google Play ця гра коштує досить недорого, лише 5 доларів. Зате отримаєте онлайн-підтримку, яка швидко виправить усі проблеми.

Плюси:
 1. Гарна оптимізація гри.
 2. Недурний сюжет, до рідного болю для тих, хто грав на ПК.
 3. Знайомі персонажі.
 4. Онлайн-підтримка.
Мінуси:
 1. Трохи незручне керування.
 2. Платна гра.

4. Grand Theft Auto: San Andreas

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: екшен
 • Платний контент: ні
 • Версія Android: 3.0+

Однією з найкращих ігор дістається Grand Theft Auto: San Andreas. Не менш епічний порівняно з Vice City екшен. Ви граєте за чорношкірого члена банди Groove Street Family Сі-Джея, котрий після виходу з в’язниці був залучений у війну банд у великому місті Сан-Андреас.

Колись мегахіт ПК, тепер він є і на Андроїд. Мільйони шанувальників були дуже раді такому рішенню авторів серії, Rockstar Games. У мобільній версії графіка покращена, у деяких місцях дуже значно. Крім того, в ній можна побачити велику кількість крутих тачок, а ще справді цікава сюжетна лінія з її побічними місіями.

В Андроїд-версії ГТА Сан Андреас приємне та зручне управління, свіжа графіка, хороша оптимізація та неможливість втрати збережень, оскільки відбувається постійна синхронізація з хмарою від Rockstar Games – приємний бонус, що чекає на кожного гравця.

Ціна цієї гри в Google Play дорівнює 7 доларів, і шанувальники точно підтвердять, що покупка Grand Theft Auto: San Andreas варте того.

Плюси:
 1. Якісна оптимізація гри.
 2. Багатоплановий сюжет.
 3. Знайомі персонажі та світ.
 4. Весь контент є з самого початку.
Мінуси:
 1. Платна гра.

3. Fortnite

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: екшен
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 7.1+

Ця гра викликала безліч протиріч за весь час її існування. Але факт є фактом – ця гра є однією з найпопулярніших мобільних онлайн-ігор серед гравців різного віку.

Головна відмінність цієї гри від подібних до неї – можливість будувати споруди, причому будь-якої висоти та форми. Якщо бути точніше, то працює у ПК-версії. У мобільній версії форми і висота будівель стоїть певна.

В іншому обмежень немає. Можна збирати будь-яку зброю (за кольором визначає її рідкість) і аптечки з бронею у вигляді банок енергетика, а також знищувати стільки ворогів, скільки забажаєте. Теоретично можна виграти гру, вбивши лише одного супротивника за раз, але для цього потрібно не потрапляти на очі іншим.

Загалом, Fortnite – одна з найкращих ігор жанру «Королівська битва», в яку варто хоча б раз погратись.

Плюси:
 1. Популярність.
 2. Цікавий жанр.
 3. Непогана реграбельність.
 4. Орієнтованість онлайн.
Мінуси:
 1. Багато платного контенту.
 2. Потрібне постійне з’єднання з Інтернетом.

2. PUBG MOBILE

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: екшен
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 5.1.1+

На другому місці нашого рейтингу знаходиться мобільна версія ПК-ігри PUBG, повна назва якої PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

Ця гра є однією з найнапруженіших ігор жанру «Королівська битва», яка є у світі мобільних ігор. Найпростіший етап – висадитись. А ось далі починається «веселощі» — збирати зброю та броню, а також аптечки. Коли збираєте все необхідне спочатку, потрібно лише вбивати і виживати. 100 гравців, а переможцем може стати лише одна людина.

PUBG Mobile пропонує кілька режимів гри: класика, Payload, командний бій (4х4) та навіть Zombie-режим. І у всіх них головне – виживати!

Якщо ви любите «королівські битви», якщо поєднуєте скритність та агресивний напад, то PUBG Mobile – те, що вам потрібне.

Плюси:
 1. Популярність.
 2. Складність гри.
 3. Гарна оптимізація.
 4. Орієнтованість на онлайн-гру та реграбельність.
Мінуси:
 1. Багато платного контенту.
 2. Потрібне постійне з’єднання з Інтернетом.

1. Call of Duty: Mobile

ТОП-16 ігор для Android, які обовязково повинні бути у вашому смартфоні

 • Жанр: екшен
 • Платний контент: присутній
 • Версія Android: 5.1.1+

Перше місце посідає FPS-шутер, який вийшов за невеликий час до виходу ремайстра Call of Duty Modern Warfare. Спеціально для телефонів розробники зробили досить зручне керування, яке можна налаштувати за своїм бажанням, якісний звук. Навіть голосовий чат «прикрутили», не те що текстовий, який скрізь є за замовчуванням.

Загалом, гра пропонує вам безліч різних режимів, від одного на один і п’ять на п’ять до 100 гравців на полі одночасно в «королівській битві».

Пориньте у світ Call of Duty: Mobile від Activision і відчуйте весь драйв і адреналін, які може дати вам гра.

Плюси:
 1. Зручне керування.
 2. Прекрасна графіка.
 3. Різноманітність режимів гри.
 4. Не треба платити за покупку гри.
Мінуси:
 1. Наявність платного контенту.
 2. Потрібне з’єднання з Інтернетом.

You May Also Like

More From Author