Струпи – Як лікувати струпи на обличчі?

Estimated read time 1 min read

Ви щойно помітили струп на своєму обличчі під час щоденного догляду за шкірою? Хоча струпи є частиною природного процесу загоєння, вони дратують, особливо якщо вони на вашому обличчі.

Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися, що викликає струп, як запобігти його появі та ліки від струпа, якщо він у вас є.

Що таке струпи і як вони утворюються?

Струпи - Як лікувати струпи на обличчі?

Струп — це затверділий шар мертвих клітин шкіри, який утворюється під час загоєння шкіри після певної травми. Зазвичай вони помаранчевого або коричневого кольору залежно від того, наскільки давньою є або наскільки глибока травма. Коли на шкірі є поріз або будь-яка інша травма, спеціальні клітини крові, які називаються тромбоцитами, об’єднуються, щоб утворити згусток. Цей згусток має 2 способи функціонування:

a. Він закриває отвір у вашій шкірі, що зрештою зупиняє кровотечу.

b. Він запобігає проникненню в рану мікробів та інших зовнішніх подразників.

Насправді під струпом криється багато чого. Ваше тіло виробляє колаген для відновлення сполучних тканин, пошкоджених травмою. Утворюються нові клітини шкіри, відновлюються пошкоджені кровоносні судини, а лейкоцити (білі кров’яні клітини) мігрують до області під струпом.

Деякі з лейкоцитів вбивають мікроби, які могли вже потрапити через пошкоджену шкіру. Інші лейкоцити очищають мертвіт клітини шкіри або інші клітини крові, щоб новий шар шкіри міг рости безперервно.

Що викликає струпи на шкірі вашого обличчя?

Шкіра на обличчі дуже ніжна. Будь-яке пошкодження, поріз або опік може сильно вплинути на шкіру обличчя та призвести до утворення струпів. Нижче наведено кілька поширених причин утворення струпів на обличчі.

 • Надрізи та порізи
 • Вискочили прищі
 • Опіки
 • Надмірне зневоднення шкіри
 • Бактеріальна інфекція, така як імпетиго
 • Вірусні інфекції, такі як герпес, вітряна віспа тощо.
 • Шкірні захворювання, такі як екзема, псоріаз тощо.
 • Аутоімунні захворювання, такі як вовчак, пухирчатка тощо
 • Укуси комах і алергія
 • Жорсткі продукти або процедури по догляду за шкірою
 • Хірургічні процедури
 • Лазерні опіки
 • Певні форми раку шкіри також можуть викликати появу струпа

Як лікувати струп на обличчі?

Струп не тільки пошкоджує ваше обличчя, але іноді може свербіти або навіть боліти. Незважаючи на те, що струп потрібен час, щоб зникнути, ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб пришвидшити процес загоєння.

1. Тримайте руки подалі

Ви повинні за будь-яку ціну протистояти бажанню подряпати або поколупати струп. Якщо почекати струп, шар новоутворених клітин порушиться. Це не тільки сповільнить процес відновлення, але й збільшить шанси на інфекцію та утворення рубців у довгостроковій перспективі.

2. Зволожуйте

Шкіра навколо струпа має тенденцію висихати та зморщуватися, особливо коли струп старіє. Зволоження області навколо струпа запобігає подразненню, а також допоможе загоєнню шкіри. Якщо у вас жирна шкіра або шкіра, схильна до появи прищів, вибирайте легкий нежирний зволожуючий крем.

3. Гарячий і холодний компрес

Ви можете використовувати гарячий рушник над струпом, щоб прискорити процес загоєння рани. Теплий компрес стимулює приплив крові до ураженої ділянки, що, в свою чергу, забезпечить швидке омолодження шкіри.

Холодний компрес на струп допоможе зменшити набряк і пом’якшити свербіж. Ви можете загорнути кубик льоду в чистий рушник для обличчя і потерти ним струп протягом декількох хвилин, щоб полегшити біль і подразнення.

4. Гель алое вера

Використання гелю алое вера на струпах не тільки зволожить їх, але й мінімізує ймовірність рубців. Для досягнення найкращих результатів розріжте свіже стебло алое вера та нанесіть гель безпосередньо на рани. Якщо у вас немає доступу до свіжого гелю алое вера, ви також можете використовувати продукти, що містять гель алое вера.

5. Яблучний оцет

Розведіть яблучний оцет (acv) у невеликій чашці води та протріть ним струпи за допомогою ватної кульки. Не наносьте це на відкриті рани, оскільки це може пощипувати. ACV допоможе очистити мертві клітини, зменшити почервоніння, а також боротися з інфекціями, якщо такі є.

6. Маска з папайї

Розімніть кілька шматочків стиглої папайї і додайте туди кілька крапель лимонного соку. Крім того, ви також можете використовувати сік папайї. Нанесіть цю маску на обличчя і залиште на кілька хвилин. Змийте його холодною водою, коли він трохи підсохне. Ця маска зробить вашу шкіру пружною і усуне плями. Для досягнення найкращих результатів використовуйте його щодня протягом одного тижня.

Струпи - Як лікувати струпи на обличчі?

Поради щодо запобігання утворенню струпів на обличчі

Струпи є частиною природного процесу загоєння ран, і іноді їх неможливо уникнути. Є кілька запобіжних заходів, які ви можете вжити, щоб запобігти утворенню струпа та ризику появи рубців на обличчі в майбутньому.

1. Лікуйте основні захворювання

Ви, мабуть, чули фразу: краще запобігти, ніж лікувати. Певні захворювання, такі як акне, герпес, інфекції тощо, якщо їх правильно лікувати на ранній стадії, можна вилікувати до того, як вони погіршаться та призведуть до утворення струпів.

2. Захистіть своє обличчя

Ви повинні максимально зволожувати поранену область. Використовуйте сонцезахисний крем, капелюхи з козирками або парасольку, коли виходите на вулицю вдень.

3. Прикрийте це

Закрийте пошкоджене місце антисептичним пластиром або ватним бинтом, щоб захистити його від зовнішніх факторів. Це допоможе швидше зажити рану і мінімізувати пошкодження шкіри.

Скільки часу заживає парша?

Якщо не турбувати іншим чином, струп відпаде сам, коли новий шар шкіри повністю сформується. Це може тривати від кількох днів до тижня залежно від швидкості відновлення після травми. Якщо рана глибока, вона заживає довше, а струп довше залишатиметься.

Крім того, якщо ви випадково витягнете струп, новоутворена шкіра під ним, яка все ще ніжна, буде піддана впливу зовнішнього середовища. Це може сповільнити загоєння і навіть призвести до інфекцій.

Чи залишають струпи рубці?

Чи залишиться після струпа шрам чи ні, багато в чому залежить від ступеня пошкодження шкіри. Якщо під струпом є глибокий поріз, нова утворена шкіра може бути не рівномірним, що спричинить шрам або пляму. Шкіра під струпом буде мати світло-рожевий або світло-коричневий колір.

Повторне колупання струпів, особливо на обличчі, є вірним способом отримати шрами, які не зникають. Тому вам слід уникати торкання струпів на обличчі під час одужання.

Утримання пораненої ділянки в чистоті та застосування вазеліну може значною мірою запобігти утворенню рубців у разі незначних ран.

Висновок

Струп є частиною природного процесу загоєння ран вашого тіла. У деяких випадках не можна повністю уникнути струпів. Але добре їх лікування забезпечить швидке відновлення рани та мінімізує ймовірність утворення рубців. Ви повинні бути особливо обережними зі струпами на обличчі, оскільки ваша шкіра обличчя більш ніжна та схильна до утворення рубців, ніж решта тіла. Якщо ваш струп не заживає навіть після належного догляду за ним, вам слід звернутися до лікаря.

You May Also Like

More From Author