Чому виникає синдром подразненого кишківника та як його позбутись?

Estimated read time 1 min read

Синдром подразненого кишківника – це функціональні розлади, які тривають довше 3 місяців та супроводжуються нудотою, блюванням, запорами або діареєю. Як правило, саме діарея стає першим симптомом цієї патології та примушує звернутися до спеціалістів. Діарея може нести небезпеку для організму, тому важливо своєчасно зупинити її. Для зупинки або зменшення діареї лікарі призначають Лоперамід.  Детальна інформація про цей засіб доступна на сайті Liki.ua за посиланням https://liki.ua/shop/brands/loperamid-6635.

Чому виникає синдром подразненого кишківника та як його позбутись?

Причини розвитку синдрому подразненого кишківника

Синдром подразненого кишківника може бути спричинений:

  • психо-емоційними причинами (розвиватися на фоні сильного емоційного потрясіння, постійних стресів, нервового перевантаження);
  • вірусами, бактеріями, грибковими інфекціями;
  • гормональними збоями, захворюванням щитоподібної залози;
  • неправильним харчуванням, частим вживанням гострої, смаженої їжі, фаст-фуду;
  • спадковою схильністю.

Синдром подразненого кишківника можна вилікувати, проте важливо звернутися до лікаря для визначення точної причини, детальної діагностики патології та призначення відповідної терапії.

Симптоми та лікування синдрому подразненого кишківника

Симптоми синдрому подразненого кишківника нагадують інші розлади шлунково-кишкового тракту та приносять значний дискомфорт. Найчастіше він проявляється болями в шлунку, здуттям, метеоризмом, запором або діареєю.

Ця патологія самостійно не несе небезпеки, проте за відсутності лікування та на тлі постійних розладів травлення страждають всі органи травної системи, організм виснажується через постійний дискомфорт.

За підозри на синдром подразненого кишківника чи у випадку частих розладів травлення важливо якнайшвидше звернутися до лікаря – сімейного або гастроентеролога. Спеціаліст призначить діагностику, зокрема, аналіз крові, сечі, калу, УЗД, збере анамнез та на основі цих даних призначить лікування. Додатково до медикаментозної терапії буде рекомендовано відкоригувати харчування: їсти більше овочів та фруктів, краще у відвареному або запеченому вигляді. Корисними будуть продукти з високим вмістом клітковини. Також важливо дотримуватися питного режиму, вживати якісну очищену воду.

Як правило, лікування дає результат вже з перших днів. Важливо не зволікати з ним, щоб не допустити розвитку більш серйозних патологій.

You May Also Like

More From Author