Як подружжю вести конструктивний діалог

Estimated read time 1 min read

З давніх-давен відомо, що спілкування є справжнім мистецтвом. Уміння грамотно вибудовувати діалог здатне відкрити перед людиною будь-які двері. Під час конфлікту людина втрачає багато енергії і життєвих сил, тому в будь-який сварці краще вести конструктивний діалог. Бесіди ведуться і вдома, і на роботі, і серед друзів, і серед знайомих. Особливо важливим є вміння будувати конструктивний діалог при вибудовуванні відносин в сім’ї. Які принципи конструктивного діалогу і як подружжю навчитися його правильно вести?

Вибирайте відповідний час

Діалог може бути конструктивним тільки тоді, коли він актуальний. Перш ніж висловлювати претензії другій половинці за те, що вчора вона не полила квіти або не випрала сорочку, подумайте, до чого приведуть ваші претензії. Ви ніяк не зможете вирішити проблему, оскільки все залишилося у вчорашньому дні. Конструктивного діалогу не вийде, можливе виникнення лише конфлікту, тому що друга сторона почне шукати виправдання або висловить взаємне невдоволення. Минулого змінити не вийде. Говорити про те, що сталося вчора або кілька днів тому варто тільки тоді, коли ви ведете діалог щодо виправлення помилок.

Використовуйте факти

Діалог стає конструктивним тільки тоді, коли співрозмовники для доведення власної правоти використовують факти. Без присутності фактичних доказів діалог перетворюється на звичайну марну розмову. Фрази: “Я краще знаю”, “Ти нічого не розумієш в цьому” кажуть зазвичай тоді, коли не можуть привести ніяких аргументів для того, щоб підкріпити свою думку. Деякі люди завжди ведуть діалоги тільки таким чином. З подібними співрозмовниками вибудувати конструктивний діалог не вийде, тому не варто витрачати власні сили і енергію на непотрібні суперечки.

Вирішуйте проблему

Багато сімейних союзів розпадаються тому, що люди вважають за краще міняти партнерів, а не вирішувати проблеми. В результаті кожен створює нову сім’ю, в якій виникають старі складності. Виходить, що зміна партнера ніяк не допомагає уникнути проблем. Конструктивний діалог і потрібен саме для того, щоб вирішити проблему. У його процесі необхідно обговорити причини ситуації, що виникла і спробувати їх усунути. З’ясуйте в розмові, чому чоловік чинить так, а не інакше, і постарайтеся запропонувати альтернативне поведінку.

Будьте спокійні

Важко бути спокійним, наприклад, під час сімейної сварки, коли через край хльостають емоції, ллються взаємні докори і претензії. Щоб навчитися заспокоюватися посеред бурхливої сварки, необхідно спочатку навчитися володіти собою і брати себе в руки. Згадайте про те, що людина, яку ви зараз можете образити, ваша найближча і найрідніша, що вона/він зробив для вас багато хорошого, навіть на шкоду собі. Згадайте хороші моменти з спільного життя, і тоді внутрішньо ви зможете хоча б трохи заспокоїтися. Подумайте, що підвищений голос, взаємні претензії і образи не допоможуть вам вирішити проблему, а тільки створять нові складності. Попросіть другу половинку закінчити сварку, запропонуйте сісти і поговорити по суті питання, виключаючи взаємні претензії і образи.

Вислухайте один одного

Іноді перед тим, як почати конструктивне обговорення проблеми, кожному необхідно висловитися, вилити свої емоції. У цей момент важливо, щоб партнер вислухав другу половинку, щоб підтримав і показав, що розуміє всі її почуття. Той, хто виливає душу, в свою чергу повинен пам’ятати про те, що про почуття слід говорити так, щоб не ображати чоловіка або дружину. У промові не повинно звучати ніякої зневаги і ніяких докорів в сторону близької людини, необхідно говорити тільки про власні почуття.

Слідкуйте за промовою

Конструктивний діалог ніколи не вийде, якщо в промові кого-небудь із співрозмовників буде звучати ненормативна лексика, гучні емоційні висловлювання, образи, шпильки, знущання. Діалог, під час якого вирішується проблема, передбачає тільки спокійну розмову без емоційних виступів. В іншому випадку корисний діалог переросте в марну сварку.

Уміння вести конструктивний діалог – дуже важлива здатність, яка сприятливо впливає на сімейне життя. Протягом довгого життя у подружжя неминуче виникають конфлікти і суперечності, і вміння без криків, скандалів і образ вирішити всі проблеми допомагає зберегти шлюб. Якщо люди не вміють говорити і чути один одного, а здатні лише кидатися взаємними звинуваченнями, їм слід приготуватися до того, що рано чи пізно вони заговорять про розлучення.

  • Як подружжю вести конструктивний діалог

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

You May Also Like

More From Author