Як поливати орхідею, щоб вона добре росла

Estimated read time 1 min read

З цим докладним керівництвом ви точно все зробите правильно.

Коли поливати орхідею

Легкі пересушування рослина переносить легше, ніж постійні переливи, через які гниють корені. Тому зволожуйте орхідею, коли субстрат в горщику підсох.

Визначити момент для поливу можна різними способами. Найпростіше, якщо рослина стоїть в прозорому горщику.

Якщо коріння яскраво-зеленого кольору, вологи достатньо.

Якщо коріння рослини стали світлими і сріблястими – настав час для поливу.

Ще один індикатор – відсутність крапельок вологи на стінках всередині горщика. Після того як конденсат зникне, почекайте ще день-два і полийте рослина.

Коли субстрат підсох тільки на поверхні, а всередині помітні крапельки, просто обприскати його водою з пульверизатора.

Як поливати орхідею, щоб вона добре росла

Якщо кора всередині горщика сохне повільно, а зверху швидко, можна зробити в стінках пару рядів отворів. Зручніше за все використовувати для цього паяльник, розпечений цвях або шило. А ще при такому удосконалення горщика субстрат буде швидше насичуватися вологою.

Якщо посудина не прозорий, визначити час поливу можна по його вазі. Волога кора відчутно важче, а як тільки вона висихає, горщик стає легше.

Як поливати орхідею

Використовуйте відстояну кілька днів або фільтровану воду. Звичайна водопровідна занадто жорстка. Температура води – на кілька градусів вище кімнатної, але не холодна.

Якщо орхідея в транспортувальному грунті, наприклад торф’яному, поливайте її просто зверху. Інакше коріння почнуть гнити від надлишку вологи. Намагайтеся не потрапляти на листя і особливо в їх середину, на точку росту.

Коли пересадите орхідею в спеціальний субстрат з кори, потрібно переходити до поливу з зануренням. Звичайний верхній не підходить. Якщо кора в горщику велика, вона не встигне насититися водою і коріння не отримають потрібну кількість вологи. Якщо ж субстрат невеликий, вологість може виявитися надмірною і коріння загниє.

Для занурення візьміть глибокий таз або іншу ємність. Налийте води так, щоб її рівень був на пару сантиметрів нижче верхнього краю горщика.

Залиште рослину всередині на 15-20 хвилин, а після дістаньте і почекайте, поки залишки вологи стечуть.

Якщо у вас кілька рослин, поливайте їх одночасно. Так виходить набагато швидше.

Інший варіант – поставте горщик з квіткою в порожній таз. Не поспішаючи наливайте воду зверху в горщик до тих пір, поки вона на сантиметр-півтора не буде доходити до його краю з зовнішньої сторони. Після залиште приблизно на 15-20 хвилин і не забудьте злити залишки вологи. При такому способі простіше визначити, скільки води потрібно, а надто суха кора не спливає при зануренні горщика.

Як поливати орхідею, щоб вона добре росла

Якщо поливаєте орхідею ввечері, можна залишити її на ніч у ванній кімнаті, а вранці повернути на місце. Так рослина не постраждає від різкого перепаду температури на холодному підвіконні.

Як мити орхідею

На широких листках рослини з часом накопичується пил. Щоб позбутися від нього, влаштовуйте душ для зеленого вихованця.

Спочатку закрийте горщик з грунтом пакетом, щоб волога не потрапляла на грунт. Трохи нахиліть ємність з орхідеєю і кілька хвилин поливайте теплою водою з душу. Слідкуйте, щоб натиск не був занадто сильним.

Після купання промокніть листя та стовбур рослини звичайної серветкою. Якщо там залишиться вода, квітка може загнити. Не ставте орхідею назад на підвіконня, поки вона повністю не висохне.

Чи не купайте орхідею під час цвітіння і підготовки до нього, інакше вона може скинути бутони. Щоб позбутися від пилу на листках в цей період, протирайте вологою губкою або ганчірочкою.

Як часто обрізати і пересаджувати орхідею

Квітконоси більшості сортів можна обрізати після закінчення цвітіння. Також варто видаляти мертві коріння при пересадці.

Зазвичай орхідеї пересаджують раз в два роки або в тих випадку, коли коріння рослини вже не поміщаються в горщик. Пересадку краще виконувати в сухому стані: з сухого субстрату в сухий.

Орхідею потрібно підгодовувати раз на місяць спеціальними добривами для цієї рослини. Як правило, вони змішуються з водою і вводяться при поливі.

Як поливати орхідею, щоб вона добре росла

В яких умовах потрібно містити орхідею

Більшість орхідей любить тепло і світло. Багато сортів комфортно почувають себе при температурі 18-28 градусів і природному освітленні на східній або західній стороні будинку. Проте орхідею потрібно захищати від прямих сонячних променів, особливо влітку. Тому вирощувати її на незатемнённом південному підвіконні – погана ідея.

Також велика частина сортів не переносить сухого повітря. Тому орхідею краще розташувати поруч із зволожувачем або поставити на камінь або інше піднесення в піддон з водою так, щоб горщик не торкався рідини. Інструкція, як правильно пересаджувати рослини.

  • Як поливати орхідею, щоб вона добре росла

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

You May Also Like

More From Author