Як перестати гикати? Перевірені методи

Estimated read time 1 min read

Кожен з нас потрапляв в делікатну ситуацію, коли починав гикати. Особливо це неприємно, коли подібне трапляється на роботі або в громадському місці. Пропонуємо тобі перевірені способи, як позбутися від гикавки за короткий час.

Гикавка викликає дискомфорт у самої людини і оточуючих. Хочеться якомога швидше впоратися з цим прикрим явищем. Причина гикавки – спазм, який виникає в м’язах нижньої частини грудної клітки, діафрагми. І в результаті проходження повітря через голосові зв’язки спазм змушує їх закриватися. Це і провокує неприємний різкий звук.

Як перестати гикати? Перевірені методи

Найчастіше гикавка виникає у здорових людей без видимої причини і являє собою нешкідливе явище. Але буває, що вона не припиняється тривалий час. В цьому випадку необхідно вживати термінових заходів. Гикавка виникає при різних обставинах. Це може бути переохолодження, переїдання, квапливий прийом їжі, а також зловживання спиртним.

Пропонуємо перевірені способи, як позбутися від гикавки за короткий час

1. Випити склянку води

Вода допомагає заспокоїти роздратовані м’язи і зняти спазм. При цьому зникає напруга і нормалізується ритм дихання. Особливо дієвим цей метод буде, коли причина гикавки – швидкий прийом їжі. Для того, щоб припинити гикати, фахівці радять пити воду, нахилившись вперед, маленькими ковтками. Однак при цьому треба бути обережним, щоб вода не потрапила в легені. Пити воду можна не поспішаючи або ж на одному диханні. З першого ковтка може і не вийти, необхідно пити, поки гикавка не припиниться. Як правило, достатньо десяти маленьких ковтків.

2. Дихати по-іншому

Спробуй змінити дихання. Наприклад, затримай його на кілька секунд. Але не більше, ніж на 20-30. Занадто тривала затримка може викликати запаморочення і неприємні відчуття. Або ж спробуй закрити ніс мізинцями, а вуха вказівними пальцями, і на кілька секунд затримай подих.

Подихати в паперовий пакет – ще один спосіб позбутися від гикавки. Це збільшить вміст вуглекислого газу в крові і мозок зосередиться на цій проблемі.

3. Зігрітися, розслабитися і прилягти

Якщо гикавка викликана стресом або нервовим перенапруженням, то від неї легко позбутися в спокійній домашній обстановці. Треба лише одягнутися тепліше, розслабитися і полежати деякий час у спокої. Заспокоюючись, людина, як правило, швидко забуває про гикавку.

4. Голосно посміятися

Відомо, що коли людина сміється, то змінюється ритм його дихання. Голосно посмійся, можеш подивитися смішний фільм, прочитати щось забавне. Головне від душі і довше посміятися.

5. Відволіктися від гикавки

Щоб перестати гикати, треба просто відволіктися від подібної неприємності. Забути і думати про щось інше. Почитати цікаву книгу, подивитися який-небудь захоплюючий фільм або ж просто вийти на свіже повітря.

6. Перекусити

Рекомендується, не поспішаючи, підкріпитися теплою їжею. Саме цей метод допоможе ліквідувати джерело проблеми, якщо це спазм від переохолодження. Тепло зігріває легені і горло, розслаблює м’язи, і гикавка проходить.

7. Прополоскати горло

Полоскання горла – теж один з методів позбавлення від гикавки. В процесі полоскання дихання починає збиватися зі звичного ритму, що призводить до напруження черевних м’язів. Однак необхідно бути обережним, щоб не вдавитися.

Як перестати гикати? Перевірені методи

8. З’їсти щось солодке

Ложка меду, фінік або цукерка можуть теж позбавити від гикавки. Справа в тому, що солодке активізує слинні залози. При цьому змінюється ритм дихання і спазм припиняється.

9. Здавити грудну клітку

Цей метод досить ефективний, хоча медики його не схвалюють. Слід поміняти позу і положення діафрагми. Можна сісти і підтягнути коліна до грудей, прийнявши позу ембріона. Або ж нахилитися вперед і натиснути на груди. У цих положеннях затриматися на деякий час. Якщо метод протягом декількох хвилин не допомагає, випрямитесь і глибоко дихайте.

10. Звернутися до фахівця

Якщо не допоміг жоден з цих методів, гикавка не припиняється протягом 1-2 днів, необхідно звернутися до лікаря. Тривала гикавка може бути причиною хвороби, що розвивається: запалення горла, інфекції, проблем з щитовидною залозою, пухлини, розлади нервової системою і багатьох інших. У цьому випадку необхідна консультація і допомога фахівця.

Як впоратися з гикавкою після алкоголю

Відомо, що гикавка часто виникає через випите спиртне. І для того, щоб позбутися від подібної неприємності, необхідно перш за все заспокоїтися, розслабитися і виконати наступні рекомендації:

  1. У звичайний пакет (паперовий або поліетиленовий) видихнути повітря. Потім відразу ж вдихнути його з пакета в легені.
  2. Зробити легку гімнастику і дихальні вправи.
  3. Розжуйте шматочок черствого хліба і проковтніть, не запиваючи водою.
  4. Покласти на язик цукор і розсмоктати його.
  5. Потримати в роті шматочок льоду, поки повністю не розтане.

Ми запропонували найпопулярніші і дієві методи, як позбутися від такого явища, як гикавка. Якщо ви знаєте інші способи, поділися з нами.

  • Як перестати гикати? Перевірені методи

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

You May Also Like

More From Author