Випадання волосся – Чи може діабет спричинити випадання волосся?

Estimated read time 1 min read

Ми розуміємо, яким стресом може бути життя з діабетом. Якщо харчових обмежень недостатньо, відомо, що хронічний стан призводить до втрати волосся.

Але чому ви помічаєте надмірне випадання волосся, коли у вас діагностовано діабет? Які саме стосунки між ними і як з цим боротися? Давайте розберемося в цій статті.

Випадання волосся - Чи може діабет спричинити випадання волосся?

Високий рівень цукру в крові та ускладнення, пов’язані з діабетом, можуть мати непрямий, але негативний вплив на волосяні фолікули на вашій голові, спричиняючи витончення волосся. Випадання волосся може виникати з кількох причин – від дефіциту заліза та стресу, пов’язаного з хронічною хворобою, до прийому певних ліків.

Відомо, що резистентність до інсуліну, симптом, пов’язаний з діабетом, викликає втрату волосся. Крім втрати волосся більше, ніж зазвичай, діабет також може уповільнити ріст волосся. У тих, хто страждає на це захворювання, волосся росте повільніше, ніж зазвичай.

Діабет може створити вороже середовище для волосяних фолікулів на шкірі голови, віях і бровах через поганий кровотік. У деяких випадках це також може спровокувати телогеновий ефлювіум, захворювання, при якому раптова і незрозуміла втрата або витончення волосся відбувається як реакція на нездатність організму виробляти інсулін.

Є також випадки, коли люди з діабетом 1 типу повідомляли про пов’язану з діабетом алопецію ареату, стан, при якому імунна система атакує волосяні фолікули на голові або в інших частинах тіла, викликаючи втрату волосся. У деяких людей з діабетом також діагностують захворювання щитовидної залози, що спричиняє втрату волосся.

Але не хвилюйтеся, адже лікарі кажуть, що втрата волосся, пов’язана з діабетом, лише «обмежена» і її можна вилікувати.

Чи викликають ліки від діабету випадання волосся?

Деякі ліки, які ви приймаєте для лікування діабету, також можуть спричиняти втрату волосся як побічний ефект. Препарати перешкоджають нормальному циклу росту волосся на голові, що призводить до витончення волосся.

У травні 2020 року Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США виявило неприйнятний рівень відомого канцерогену – N-нітрозодиметиламіну (NDMA) – у метформіні, рецептурному препараті, який використовується для контролю високого рівня цукру в крові у пацієнтів з діабетом 2 типу.

Дослідження показують, що тривале використання метформіну для лікування діабету може мати негативні наслідки, такі як дефіцит вітаміну B12, одним з потенційних симптомів якого є втрата волосся.

Відповідно до звіту про випадок, опублікованого в Current Drug Safety у 2017 році, у 69-річного чоловіка з діагнозом діабет 2 типу, який отримував фіксовану комбінацію доз метформіну та іншого препарату, який зазвичай призначають лікарі ситагліптин, раптово випали брови. і вії, що вказує на можливий зв’язок між препаратом і реакцією.

Ліки від прищів, певні антибіотики, препарати для зниження рівня холестерину, ліки від епілепсії, ліки від щитовидної залози, стабілізатори настрою та антидепресанти, антикоагулянти або розріджувачі крові, хіміотерапевтичні препарати та імунодепресанти, які призначають хворим на певний тип раку, можуть призвести до втрати волосся.

Якщо ви відчуваєте раптову та незвичайну втрату волосся, настійно рекомендуємо поговорити з лікарем, щоб визначити першопричину.

Я діабетик: як мені лікувати випадання волосся?

Один із найперших кроків — звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте тривожну втрату волосся на будь-якій частині тіла. Якщо діабет був визначений як причина вашого випадіння або стоншення волосся, ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб не тільки запобігти цьому, але й сприяти росту волосся в уражених областях.

1. Контролюйте рівень цукру в крові

Регулярний контроль рівня цукру в крові та підготовка є одним із найефективніших способів запобігти розвитку будь-яких ускладнень, пов’язаних з діабетом, включаючи витончення та випадання волосся.

Ви можете зробити це, придбавши безперервний монітор глюкози. Ви також можете пройти тест A1C, простий аналіз крові, який зазвичай використовується для визначення середнього рівня цукру в крові за останні два-три місяці. Крім того, що тест A1 є важливим кроком до створення плану лікування діабету, він також може визначити переддіабет.

Результат тесту зазвичай виражається у відсотках. За даними Американської діабетичної асоціації, якщо ваш рівень A1C становить від 5,5% до 6,5%, ваші рівні були в діапазоні переддіабету, а якщо ваш рівень A1C становить 6,5% або вище, ваші рівні були в діапазоні діабету.

2. Зняття стресу

Цукровий діабет може бути основною хворобою, симптоми та пов’язані з нею ускладнення можуть часом викликати відчуття важкості. Це може викликати сильний стрес серед тих, у кого діагностовано захворювання. Це може вплинути на ваше психічне та емоційне благополуччя.

Але чи знаєте ви, що стрес також зрештою призводить до поганого контролю рівня глюкози в крові у вашому організмі?

Коли люди з діабетом 2 типу зазнають стресу, вони повідомляють про підвищення рівня цукру в крові. Якщо у вас діабет 1 типу, стрес ускладнює контроль рівня цукру в крові.

Так видихніть! Ви відповідаєте за своє здоров’я, і ​​за допомогою кількох простих кроків ви можете контролювати та керувати своїм життям. Наприклад, доведено, що медитація знижує рівень стресу та дозволяє вашому розуму розслабитися. Виділіть деякий час протягом дня, бажано вранці, щоб знайти тихий простір і виконувати дихальні вправи.

3. Безрецептурні добавки

Існують безрецептурні рецепти та методи лікування, які, якщо їх рекомендує сертифікований фахівець, можуть усунути несприятливі ускладнення, пов’язані з діабетом, включаючи випадання та витончення волосся.

Незважаючи на те, що деякі пацієнти кидаються в зброю і приймають добавки B-комплексу, щоб допомогти їм впоратися з випадінням волосся, доктор Харіш Кутам, головний дерматолог SkinKraft, каже: «Немає переконливих доказів того, що B-комплекс є ефективним у лікуванні випадіння волосся». За словами лікаря, Рогейн ефективний у профілактиці випадіння волосся.

«Однак немає жодних доказів, пов’язаних із ростом волосся за допомогою будь-яких доступних ліків, окрім фінастериду», — каже доктор Харіш.

Ви повинні поговорити зі своїм лікарем, щоб зрозуміти, як зменшити випадання волосся та сприяти росту нового волосся. Вам потрібно спочатку з’ясувати основну причину незвичайного випадіння волосся, перш ніж почати лікування. Ось чому дуже важливо, щоб ви поговорили з сертифікованим фахівцем.

4. Ефірні олії

Ефірні олії, зокрема олії м’яти, лаванди, розмарину та кедрового дерева, змішані з олією-носієм на ваш вибір, рекомендуються для відновлення росту волосся. Олія перцевої м’яти ефективна для посилення росту волосся тоді як олія лаванди здатна генерувати нові клітини шкіри, які можуть сприяти росту волосся, і має антибактеріальні властивості.

5. Дотримуйтеся збалансованої дієти

Їжте збалансоване харчування, багате на поживні речовини, необхідні вашому тілу та волоссю. Нестача поживних речовин, таких як білок і залізо, може призвести до того, що ваше волосся стане ламким і випаде.

Вітаміни, необхідні вашому організму, містяться в продуктах природним шляхом. Біотин, вітамін, який, як відомо, допомагає знизити рівень цукру в крові у людей з діабетом, наприклад, міститься в мигдалі, солодкій картоплі, цибулі та вівсі.

Здорове харчування також є одним із найефективніших способів підтримувати здоровий баланс гормонів у вашому тілі, що має багато прямих і непрямих переваг для волосся.

Чи відросте волосся, втрачене через діабет?

«Волосся, втрачене внаслідок діабету, дуже обмежене та необоротне», — каже доктор Харіш. У деяких випадках втрата або витончення волосся, пов’язане з діабетом, може тривати дуже довго.

Хороша новина полягає в тому, що в більшості випадків втрату волосся, пов’язану з діабетом, можна контролювати та лікувати за допомогою правильного підходу. Обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем і трихологом, фахівцем, який вивчає і лікує волосся і шкіру голови.

Чи може резистентність до інсуліну спричинити витончення волосся?

Гормон інсулін допомагає контролювати кількість цукру в крові. Стійкість до інсуліну виникає, коли ваші клітини перестають реагувати на гормон, що, у свою чергу, спричиняє підвищення рівня цукру в крові. Згодом це може призвести до діабету 2 типу.

Рівень цукру в крові по-різному впливає на функції вашого організму, включаючи здоров’я вашого серця та здатність вашого волосся рости. Інсулінорезистентність є основним симптомом переддіабету, а втрата волосся є одним із тригерів.

Дослідження 2014 року виявило зв’язок між андрогенною алопецією, розладом, що характеризується втратою волосся у генетично схильних чоловіків і жінок, і інсулінорезистентністю. Раннє втручання має вирішальне значення для зниження ризику та ускладнень серцево-судинних захворювань і діабету 2 типу в подальшому житті, зазначається в дослідженні.

Висновок

Діагноз діабет також може вплинути на ваше психічне здоров’я. Але пам’ятайте, що стрес також може спричинити випадання волосся. Ви не самотні на шляху контролю та лікування діабету. Ключ до того, що ви отримаєте правильне лікування, яке також включає емоційні та соціальні аспекти боротьби із захворюванням.

You May Also Like

More From Author