Старі шрами – Як легко позбутися старих шрамів?

Estimated read time 1 min read

Чи є на вашому тілі старі шрами від попередніх травм? Ви, мабуть, задавалися питанням, чи можна їх позбутися, приховати чи зробити менш помітними.

Нещасні випадки чи рани залишають після себе шрами як частину природного процесу загоєння вашого тіла. Хороша новина полягає в тому, що дуже можливо позбутися шрамів за допомогою різних хірургічних процедур і домашніх засобів.

Важливо спочатку зрозуміти та визначити свій тип шраму та лікувати його правильно. Отже, почнемо.

Що таке старі шрами?

Старі шрами - Як легко позбутися старих шрамів?

Коли товстий внутрішній шар шкіри (дерми) пошкоджується, ваше тіло виробляє білок, відомий як колагенові волокна. Білок виробляється для відновлення пошкоджень, спричинених травмою. Це призводить до появи рубців.

Ви помітите, що шрами можна чітко відрізнити від решти вашої шкіри через її текстуру та темніший вигляд. Хоча нещасні випадки та травми є найпоширенішими причинами шрамів, вони також можуть бути наслідком певних захворювань шкіри, таких як акне.

Як виглядають старі шрами?

Під час травми ваші рани можуть виглядати червоними та хворими. Однак, коли рана починає гоїтися, вона може змінити колір і структуру залежно від типу травми.

Наприклад, рани, у яких зареєстровано втрату шкірної тканини, виглядають темнішими, ніж решта шкіри. Рани, пов’язані з опіками, як правило, на великих ділянках шкіри, здаються більш блискучими, ніж решта вашої шкіри.

Види шрамів

Текстура і зовнішній вигляд рубця відрізняються залежно від типу травми або пошкодження шкіри. Існує чотири великі категорії старих шрамів:

1. Атрофічні рубці

Ці види рубців виявляються в тих випадках, коли фіксується втрата шкірної тканини. На вигляд атрофічні рубці виглядають темнішими порівняно з рештою вашої шкіри, а також здаються більш плоскими. Шрами від повітряної віспи та шрами, які є результатом появи вугрів, є поширеними прикладами атрофічних рубців.

2. Гіпертрофічні рубці

У той час як більшість шрамів здається плоскими порівняно з рештою вашої шкіри, гіпертрофічні шрами здаються піднятими до поверхні шкіри. Ці типи шрамів є результатом надлишкового утворення тканин або надмірного вироблення колагену організмом під час його природного процесу загоєння. Гіпертрофічні рубці також здаються темнішими, ніж решта шкіри.

3. Келоїдні рубці

Келоїдні рубці також здаються піднятими на поверхні вашої шкіри. Хоча як гіпертрофічні, так і келоїдні рубці можуть виглядати схожими, різницею між цими двома типами рубців є структура. Згідно з дослідженнями, келоїдні рубці містять великі колагенові волокна, щільно упаковані разом, тоді як гіпертрофічні рубці мають більш модульну структуру з колагеновими волокнами, упакованими випадковим чином.

4. Контрактурні рубці

Ця категорія рубців найчастіше пов’язана з опіковими травмами. У рубцях від контрактури шкіра натягується і потовщується, коли тіло починає свій природний процес загоєння. Відбувається процес загоєння ран, утворюючи такі види рубців. Ці шрами більш серйозні, оскільки вони можуть навіть перешкоджати вашій здатності рухатися.

Яке найкраще лікування старих шрамів?

По-перше, ваше тіло пропонує одне з найкращих можливих засобів для лікування ран через свій природний процес загоєння. Шрами природно змінюють колір і з часом стають світлішими. Однак пам’ятайте, що шрам може ніколи не зникнути повністю.

Ось кілька способів полегшити старі шрами:

1. Без рецепта

На даний момент на ринку доступні місцеві процедури та кілька засобів по догляду за шкірою, спрямованих на загоєння шрамів, і деякі з них, здається, ефективні в зміні зовнішнього вигляду шрамів.

Ви можете шукати силіконову плівку або гель, які визнані одними з найефективніших засобів для видалення рубців.

2. Хірургічні методи видалення

Так, навіть операція може бути використана, щоб змінити зовнішній вигляд шраму та зробити його менш помітним на решті вашої шкіри.

Слід пам’ятати, що при наявності рубців, які характеризуються як гіпертрофічні та келоїдні, вдаватися до хірургічного втручання не рекомендується. Це пов’язано з тим, що це несе в собі ризик подальшого, ще більшого рубцювання. Якщо у вас є келоїдні або гіпертрофічні рубці, операція також може збільшити ризик утворення нових рубців.

3. Ін’єкції

Серія стероїдних ін’єкцій, які можуть допомогти змінити вигляд шраму, легко доступна на ринку. Їх особливо шукають люди, які мають гіпертрофічні або келоїдні рубці (підняті шрами), оскільки ці ін’єкції роблять рубці більш плоскими.

 Ін’єкції стероїдів також зроблять шрам меншим і зменшать будь-яке подразнення або біль, які ви можете відчувати через шрам.

Ін’єкції наповнювача також допомагають підняти шрами, які опустилися нижче решти шкіри. Інші методи, такі як мікроголкування, лазерне шліфування та променева терапія, також доступні сьогодні для лікування шрамів.

4. Домашні засоби

1. Гель алое вера

Гель алое вера є одним із популярних домашніх засобів для людей, які намагаються зробити свої шрами світлішими. Для досягнення найкращих результатів наносьте сирий гель алое вера безпосередньо на старий шрам принаймні двічі на день.

2. Мед

Хоча мед трохи брудніший, ніж алое вера, він також є чудовим способом змінити зовнішній вигляд ваших шрамів, оскільки він має протизапальні властивості. Нанесіть мед на шрам таким чином, щоб він повністю покривав шрам. Залиште мед на шрамі на пару годин, а потім змийте його теплою водою.

3. Кокосова олія

Кокосова олія є чудовим домашнім засобом для людей з різними захворюваннями шкіри, включаючи екзему. Кокосова олія допомагає зробити ваш шрам гармонійним з рештою шкіри. Нанесіть кокосове масло таким чином, щоб весь шрам був повністю покритий кокосовим маслом. Помасажуйте його протягом кількох хвилин, перш ніж залишити його на шрамі на кілька годин.

4.Лимон

Лимон також має властивості, які допомагають запобігти гіперпігментації шкіри, що робить його обов’язковим домашнім засобом для зміни зовнішнього вигляду шрамів. Вичавіть трохи лимонного соку прямо на шрам і дайте йому постояти кілька хвилин, а потім змийте його прохолодною водою.

5. Олія з вітаміном Е

Масло вітаміну Е, яке можна отримувати з капсул, а також доступне у формі олії, також допоможе певною мірою змінити зовнішній вигляд вашого старого шраму.

6. Яблучний оцет:

Ви також можете спробувати нанести на свої старі шрами яблучний оцет, який не є чужим у світі догляду за волоссям і шкірою.Завжди проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж наносити щось нове на шкіру, щоб уникнути подразнення.


Поради щодо профілактики рубців

Старі шрами - Як легко позбутися старих шрамів?

Шрами – одні з тих слідів, які неможливо прибрати на тілі, і вони можуть надовго стати частиною вашого життя та зовнішності.

Хоча неможливо повністю видалити шрами, ви можете запобігти їх серйозності, доглядаючи за своєю раною після травми чи нещасного випадку.

За даними Американської академії дерматології, ось кілька порад щодо запобігання появі шрамів:

  • Якщо шрам спричинений шкірою на колінах або глибокою подряпиною, тримайте поріз чистим, промиваючи його водою з м’яким милом, щоб видалити забруднення
  • Щоб рана не висохла, використовуйте вазелін.
  • Накрийте шкіру пов’язкою і міняйте її щодня.
  • Нанесіть сонцезахисний крем на рану після її загоєння.

Хто більше схильний до шрамів?

Більшість людей мають хоча б один шрам у своєму житті. Ви можете отримати шрам, оскільки тіло слідує своєму природному процесу загоєння для боротьби з травмами, порізами та подряпинами. Шрами також можуть з’явитися на вашому тілі в результаті певних станів, які впливають на шкіру, таких як акне та вітряна віспа. У деяких людей, у чиїх родинах раніше були келоїдні рубці, вони також можуть утворитися.

Вважається, що люди зі смаглявою шкірою більш схильні до появи рельєфних келоїдних рубців на тілі, тому вони найчастіше зустрічаються серед жителів Африки, Африки, Карибського басейну та південноіндійських громад. Вони також можуть розвиватися серед молодшого населення у віці від 10 до 30 років.

Чому мій старий шрам став чорним?

Згідно з дослідженнями, бувають випадки, коли колір шраму стає небажаним під час процесу загоєння рани, головним чином через активність клітин. Дослідження відзначають, що, незважаючи на відсутність остаточного лікування для цього, у багатьох людей залишаються великі, помітні шрами на тілі, хірургічне висічення ураженої ділянки може допомогти.

Скільки часу потрібно, щоб зажити шрами?

Є чотири основні етапи природного процесу, якому ваше тіло дотримується, щоб загоїти рану: гемостаз або кровотеча, запалення, зростання, відновлення та зміцнення. У той час як для відновлення рани потрібно близько трьох місяців, процес повного загоєння шраму може тривати набагато довше, можливо, навіть пару років. 

Висновок

Якщо ваші шрами були для вас джерелом збентеження, постійно нагадуйте собі, що це лише ознака природного процесу загоєння вашого тіла. У кожного є хоча б один шрам.

Хоча немає простих способів повністю видалити шрами, ви можете зробити їх менш помітними або помітними. Доступні місцеві методи лікування, домашні засоби, хірургічні та лазерні процедури. Догляд за раною в процесі її загоєння також певною мірою зведе до мінімуму появу шраму.

Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж наносити місцеве лікування або домашні засоби на шрам.

You May Also Like

More From Author