Скільки людей в Україні – статистика перепису населення

Estimated read time 1 min read

В Україні повідомили про скорочення населення на 11,5 млн людей за 18 років.

Різниця даних електронного перепису з офіційною інформацією Держстату становила 4 млн осіб. Останній раз перепис у країні проводився у 2001 році, тоді в Україні проживало 48 млн осіб.

Скільки людей в Україні - статистика перепису населення

Українська влада провела електронний перепис населення і виявила, що насправді в країні проживає 37,289 млн осіб. Про це йдеться у матеріалах, опублікованих на сайті кабінету міністрів.

За оприлюдненими даними, чисельність населення України становить 37,289 млн. осіб, що на 4,5 млн. менше, ніж повідомляла Державна служба статистики восени минулого року.

Зниження реальної чисельності населення представник українського уряду Дмитро Дубілет, який проводив брифінг за підсумками перепису, пояснив як трудовою міграцією, так і перевищенням рівня смертності над рівнем народжуваності.

Дубілет відзначив новий формат перепису. Замість звичайного опитування громадян влада збирала дані мобільних операторів, інформацію про пенсіонерів, дані податкових органів, цифри щодо одержувачів різних субсидій.

За допомогою такого перепису неможливо визначити, наприклад, національний склад населення, проте такий формат не потребує великих фінансових витрат. Для порівняння, звичайний перепис, за словами Дубілета, коштуватиме українській державі 2–3 млрд грн.

Максимальна чисельність населення Української РСР була зафіксована у 1989 році – 51,7 млн ​​осіб. З того часу вона плавно знижувалася. У 2001 році, коли проводився останній перепис, чисельність населення України становила 48,6 млн осіб. За рік цей показник, за даними статистики, знизився до 45,3 млн.

You May Also Like

More From Author