Що таке сухий оргазм і чи не шкідливий він

Estimated read time 1 min read

Спойлер: він не небезпечний. Але є нюанси.

Секс є, пік задоволення пережитий, а сперми щось не видно. Якщо з чоловіком коли-небудь траплялося подібне, значить, він знайомий з поняттям сухого оргазму.

На суворому медичному мовою цей казус називається оргазмічна анеякуляція. До речі, існує і його протилежність – аноргазмічна еякуляція, коли сперма є, а оргазму немає (згадайте юнацькі нічні полюції), але це зовсім інша історія.

Повертаючись до теми: оргазм без еякуляції, хоч і виглядає дивним, найчастіше безпечний. Він може нашкодити хіба що тим чоловікам, які хочуть завести дітей. Але іноді «сухість» може виявитися симптомом вкрай неприємних захворювань, і про це варто знати.

Чому з’являється сухий оргазм

Найчастіше з очевидних фізіологічних причин. Якщо людина перенесла операцію з видалення сечового міхура або передміхурової залози (простати), його організм більш не може виробляти сперму.

Однак є і менш явні фактори, «відключаючі» еякуляцію. Ось вони:

Пошкодження нервових закінчень. Таке трапляється при діабеті, розсіяному склерозі, травмах спинного мозку.

Ретроградна еякуляція. Так називають стан, при якому шийка сечового міхура під час оргазму не закривається (як повинна робити в нормі) і сперма тече в сечовий міхур, а не туди, куди передбачалося. Це не шкідливо для здоров’я!

Генетичні порушення репродуктивної системи. Якщо вони є, організм просто не виробляє достатню кількість сперми.

Прийом деяких ліків. Зокрема, у відсутності еякуляції можуть бути винні препарати для зниження кров’яного тиску, лікування аденоми простати і корекції афективних розладів.

Дефіцит тестостерону. Цей гормон необхідний для виробництва сперми, і якщо його критично мало – ну, ви зрозуміли.

Променева терапія. Вона застосовується в лікуванні деяких видів раку.

Обструкція еякуляторних протоків. Це означає, що той канал, по якому сперма рухається з статевого члена, заблокований, і еякуляція просто неможлива.

Стрес і інші психологічні проблеми. В такому випадку сухі оргазми бувають ситуаційними: при одних умовах еякуляція є, при інших – немає.

Що робити, якщо у вас сухий оргазм

Для початку йдемо до лікаря. Можна відразу до сексопатолога. Але підійде і терапевт: він підкаже, до якого фахівця краще відправитися з вашою проблемою.

Якщо сухі оргазми викликані ретроградною еякуляцією, вам призначать ліки, які допоможуть під час сексу тримати м’язи шийки сечового міхура закритими. Якщо еякуляцію «виключає» медичний препарат, який ви приймаєте, лікар допоможе підібрати альтернативу без неприємних побічних ефектів. Коли мова про психологічну анеякуляцію, від проблеми позбавить психотерапія.

І ще раз важливе. Сухий оргазм не шкодить ні здоров’ю, ні здатності отримувати задоволення від сексу з коханою людиною. Якщо ви не плануєте заводити дітей і не відчуваєте хворобливих відчуттів, на цю особливість можна закрити очі. Просто насолоджуйтеся.

  • Що таке сухий оргазм і чи не шкідливий він

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

You May Also Like

More From Author