Шампунь та миючий засіб – Чим відрізняється миючий засіб від шампунів?

Estimated read time 1 min read

Очищення волосся, ймовірно, є першим кроком, який ви робите для підтримки здорового режиму догляду за волоссям. Але з такою кількістю різноманітних шампунів і засобів для чищення волосся, як вибрати продукт, який вартий вашого волосся?

Незважаючи на те, що миючі засоби для волосся та шампуні служать подібним цілям, вони мають певні відмінності, про які ви повинні знати, перш ніж визначати правильний продукт для свого волосся.

Давайте розберемося, що це за продукти, і зануримося в їх відмінності.

Що таке засіб для чищення волосся?

Шампунь та миючий засіб - Чим відрізняється миючий засіб від шампунів?

Мета миючого засобу для волосся та шампуню однакова, тобто очищати ваше волосся від бруду, сміття та накопичення продукту. Однак миючі засоби для волосся є набагато м’якшими за своєю природою і, як правило, роблять ваше волосся м’яким.

Очищувальні засоби для волосся не містять сульфатів, тому їх легко використовувати. Він очищає ваше волосся, не зриваючи натуральні жири з волосся. Якщо у вас сухе або кучеряве волосся, ви можете спробувати використовувати миючі засоби для волосся.

Що таке шампунь?

Шампунь та миючий засіб - Чим відрізняється миючий засіб від шампунів?

Засіб для очищення волосся, такий як шампунь, — це те, що ми всі використовуємо вже давно. Шампуні – це, перш за все, заміна мила, яке використовується для очищення волосся. Зазвичай вони доступні у формі в’язких рідин, призначених для очищення шкіри голови та волосся шляхом видалення надлишку шкірного сала, бруду, забруднюючих речовин і залишків засобів для догляду за волоссям із волосяних фолікулів.

Шампуні діють як миючі або спінюючі агенти і зазвичай містять сульфати, які мають тенденцію видаляти природні жири з вашого волосся. Бруд і шкірне сало, як правило, нерозчинні, а це означає, що використання однієї води недостатньо для належного очищення волосся. Збагачений сульфатами шампунь може легко видалити цей нерозчинний бруд, бруд і жир. Як правило, шампунь містить комбінацію різних поверхнево-активних речовин, які разом утворюють рясну піну, завдяки чому ефективно очищають волосся та шкіру голови.

Однак не всі шампуні містять сульфат. Існує також багато безсульфатних шампунів. Якщо у вас вже є таке захворювання шкіри голови як екзема або контактний дерматит, ви можете розглянути можливість використання безсульфатного шампуню.

Основні відмінності між миючими засобами для волосся та шампунями

Хоча кінцева мета обох продуктів однакова, вони суттєво відрізняються за своїм складом і способом очищення волосся. Давайте детальніше розглянемо відмінності.

1. Кому це слід використовувати?

Очищувальні засоби діють м’якше, ніж шампуні. Вони не видаляють натуральну олію з вашого волосся. Отже, якщо у вас пошкоджене, ламке або сухе волосся, вам найкраще підійдуть миючі засоби. Очищувальні засоби ідеально підходять, якщо у вас кучеряве або освітлене волосся. Крім того, якщо ви користуєтеся фарбами для волосся та засобами для укладання волосся, вибирайте миючі засоби, а не шампуні.

Шампунь – це миючий засіб, що містить поверхнево-активні речовини та миючі засоби. Ці інгредієнти разом допомагають видалити жир, піт, бруд і накопичення продукту з вашого волосся та фолікулів. Отже, якщо ви використовуєте різні засоби для укладання волосся, працюєте на відкритому повітрі та піддаєтеся впливу забруднюючих речовин або багато потієте, шампунь може ретельно очистити ваше волосся та шкіру голови.

2. Основне призначення

Основна ідея використання миючого засобу для волосся полягає в тому, щоб обережно вимити волосся, не видаляючи натуральні олії, присутні у вашому волоссі. Якщо є нагальна потреба мити голову щодня, виберіть миючий засіб, який робить ваше волосся м’яким.

Проте використання шампуню може допомогти вам позбавити волосся та шкіру голови від бруду, забруднювачів навколишнього середовища, сміття, накопичень продуктів тощо. Більшість шампунів містять агресивні хімічні речовини, які можуть зробити ваше волосся сухим. Тому вибирайте шампуні без хімікатів, щоб отримати найкращі результати.

3. Використані інгредієнти

Засіб для очищення волосся має м’яку формулу «Мішель», яка надає йому кремоподібний вигляд. Мішель — це суміш олії та води, тому вона ніжніша для волосся. Таким чином, він не видаляє природні жири з волосся.

У той час як основна формула будь-якого шампуню включає миючий засіб, речовини, що зменшують мутність, поглиначі, ароматизатори, поглиначі, спеціальні добавки, консерванти, кондиціонери та загусники. Вони містять синтетичні мийні речовини, класифіковані як аніонні, катіонні, неіонні, амфотерні та природні поверхнево-активні речовини.

Шампунь та миючий засіб - Чим відрізняється миючий засіб від шампунів?Амфотер не подразнює очі та має м’які очисні властивості. 


Тому саме цю групу миючих засобів використовують у дитячих шампунях.

4. Як часто ви можете використовувати?

Очищувальні засоби для волосся м’якіші, тому їх можна використовувати щодня. Але якщо ваше волосся занадто жирне, замість щоденного використання миючого засобу ви можете мити волосся раз на тиждень для ретельного очищення, а потім мити волосся миючим засобом. Це гарантує, що ваше волосся буде добре очищено, не видаляючи природні жири та вологу.

Однак частота миття голови залежить від якості вашого волосся, способу життя, навколишнього середовища тощо. Наприклад, якщо ви займаєтеся спортом або багато потієте, вам може знадобитися мити голову щодня. Або якщо ви живете у вологому місці, вам потрібно щодня мити волосся шампунем. Крім того, тим, у кого дуже тонке волосся або надзвичайно жирна шкіра голови, може допомогти частіше мити голову. Однак якщо у вас густе волосся, тугі локони або текстуроване волосся, достатньо мити шампунем раз на тиждень.

5. Як подати заявку?

Використовуючи миючий засіб для волосся, змочіть волосся теплою водою. Вичавіть щедру кількість миючого засобу та нанесіть його на пасма волосся. Обережно попрацюйте круговими рухами та змийте. Нанесіть кондиціонер, починаючи від середини до кінця. Використовуйте засіб для розплутування або гребінець із широкими зубцями, щоб розплутати вузли.

Якщо ви використовуєте шампунь, змочіть волосся теплою водою. Візьміть трохи шампуню і нанесіть його на волосся. Робіть кругові рухи, щоб утворилася піна. Приділяйте особливу увагу шкірі голови під час масажу. Будь ніжним. Енергійний масаж може вирвати волосся. Добре промийте.

6. Коли подавати заявку?

Перш ніж планувати миття волосся, зверніть увагу на знаки. Якщо ваше волосся здається жирним або шкіра голови свербить через накопичення бруду, скористайтеся миючими засобами. Оскільки миючі засоби м’які, ви можете використовувати їх частіше, ніж шампуні.

Ви можете мити волосся шампунем кожні 2-3 дні, однак фіксованого правила немає. Якщо ви помітили жирне волосся, лупу або накопичення продукту на шкірі голови, пора помити волосся шампунем. Крім того, якщо ви шукаєте інтенсивне очищення, вибирайте шампунь замість миючого засобу.

7. Побічні ефекти

Миючі засоби є м’якшими та не містять агресивних хімікатів. Таким чином, вони безпечні для використання без будь-яких побічних ефектів. Якщо ви все ще помічаєте будь-які побічні ефекти, такі як свербіж на шкірі голови, негайно зверніться до лікаря.

Шампуні мають жорсткі миючі засоби. Надмірне використання або використання невідповідного продукту може зробити ваше волосся грубим, ламким і кучерявим. Крім того, миючий засіб може викликати роздратування та почервоніння, якщо він потрапить у ваші очі.

8. Що ви можете додати?

Ви можете використовувати домашні миючі засоби, щоб очистити волосся та зміцнити його здоров’я. Яєчні білки багаті білками, і ви можете використовувати їх як маски для волосся, щоб видалити надлишки жиру, сприяти росту волосся, контролювати випадіння волосся тощо. Ви можете використовувати його разом з лимонним соком і яблучним оцтом для миття волосся. Крім того, для миття голови можна використовувати мед, огірок, змішаний з лимонним соком і водою.

Для пишної та довгої гриви ви можете додати до свого шампуню кілька натуральних інгредієнтів. Наприклад, ви можете використовувати сік алое вера для лікування свербіння шкіри голови та лупи. Щоб прискорити ріст волосся, можна додати в шампунь ложку цукру. Додавання гліцерину може допомогти зберегти вологу у вашому волоссі, живити шкіру голови та сприяти росту волосся. Крім цього, ви можете додати лимонний сік, олію перцевої м’яти, олію чайного дерева тощо до свого шампуню та побачити результати.

Засіб для чищення волосся або шампунь – який використовувати?

Використовувати шампунь чи миючий засіб для волосся цілком залежатиме від якості вашого волосся, способу життя, факторів навколишнього середовища, використання засобів догляду за волоссям тощо. Якщо ваше волосся ніжне та кучеряве, якщо у вас немає пітливої ​​шкіри голови або ви живете в холодних місцях, миючий засіб для волосся може добре працювати. З іншого боку, якщо ваш продукт накопичився занадто багато або якщо ваша шкіра голови виділяє надлишок жиру, вам може знадобитися часте миття голови.

Шампунь та миючий засіб - Чим відрізняється миючий засіб від шампунів?

Висновок

Будь то засіб для чищення волосся чи шампунь, обидва допомагають підтримувати чистоту волосся та шкіри голови. Однак існують відмінності в рецептурах, які слід враховувати перед покупкою. Засоби для чищення волосся зазвичай м’якіші у використанні, тоді як шампуні містять сульфати, які, як правило, видаляють природні жири з волосся. Переконайтеся, що ви розумієте, що потрібно вашому волоссю, перш ніж вибрати будь-який засіб для волосся. Якщо ви не розумієте, зверніть увагу на знаки, а потім вирішіть, чи використовувати засіб для чищення волосся чи шампунь для очищення волосся. Разом з цим дотримуйтеся правильного режиму догляду за волоссям, щоб зберегти їх здоров’я.

You May Also Like

More From Author