Натрій РСА – Я натрій РСА впливає на шкіру?

Estimated read time 1 min read

Природа подарувала нам широкий вибір корисних інгредієнтів для догляду за шкірою. Натрій PCA є одним з них. Зволожуючий, а також відновлюючий інгредієнт, він може допомогти вашій шкірі та волоссю різними способами.

Отже, якщо ви шукаєте натуральний інгредієнт, який може творити чудеса, тоді Sodium PCA може стати вашою відповіддю. Читайте далі, щоб дізнатися про численні переваги Sodium PCA.

Що таке натрій PCA?

Натрій РСА - Я натрій РСА впливає на шкіру?

Sodium PCA — природний зволожуючий агент, отриманий з олій, рослин і фруктів. Це версія натрієвої солі піролідонкарбонової кислоти (PCA), також відомої як піроглутамінова кислота. Він також відомий як амінокислота пролін, яка є основою всіх білків. Сольова форма молекул натрію PCA робить його водорозчинним.

Натрій PCA є зволожувачем, який природним чином міститься в шкірі. Він також використовується в різноманітних продуктах по догляду за шкірою та волоссям. Зволожувачі зберігають і зволожують вашу шкіру. Вони притягують краплі води з навколишнього повітря і затримують їх у верхньому шарі вашої шкіри, надаючи їй зволожений вигляд.

Хоча Sodium PCA є інгредієнтом природного походження, його також можна створити синтетичним шляхом. Крім того, використання Sodium PCA може відрізнятися залежно від джерела вилучення.

Які переваги Sodium PCA?

1. Зволожуючі властивості

Його гігроскопічність дозволяє йому притягувати вологу з навколишнього повітря та утримувати вологу вашого волосся та шкіри. Натрій PCA також додає ваш природний зволожуючий фактор (NMF), який складається з таких компонентів, як молочна кислота, цукор, амінокислоти та білок. Ці природні ліпіди підтримують здоров’я та зволоження вашої шкіри. Ваша шкіра виглядає пружною та зволоженою завдяки здоровому епідермісу.

Засоби по догляду за шкірою містять Sodium PCA у справді низькій концентрації від 1 до 2,5%. Він може ефективно проникати у верхній шар вашої шкіри та передавати переваги внутрішнім шарам. Дослідження показали, що 2% натрію PCA у вашому засобі по догляду за шкірою можуть помітно зменшити сухість вашої шкіри.

2. Якість проти старіння

Природний рівень натрію PCA у вашій шкірі зменшується з віком. Засоби по догляду за шкірою, що містять Sodium PCA, можуть відновити втрачені кількості. Будучи дуже водопоглинаючим, він вбирає воду з навколишнього середовища та під час прийняття душу. Потім він закріплює його у вашій шкірі, роблячи її зволоженою, пухкою та молодою.

Натрій РСА - Я натрій РСА впливає на шкіру?

3. Захищає шкірний бар’єр

Натрій PCA є ключовим інгредієнтом у виконанні завдань внутрішньоклітинної області вашої шкіри. Він запобігає втраті вологи клітинами шкіри і тим самим захищає бар’єрну функцію шкіри. Натрій PCA допомагає утворювати міжклітинні ліпіди, які утримують ваші клітини разом і підтримують їх взаємозв’язки.

Це зберігає зовнішній шар вашої шкіри здоровим. Sodium PCA запобігає втраті вологи та знижує ризик бактерій та атаки алергенів.

4. Лікує екзему

Екзема – це захворювання шкіри, яке визначається запаленням, подразненням і лущенням шкіри. У пілотному дослідженні вивчалася роль протизапальних засобів при легкій та важкій екземі. Було зроблено висновок, що Sodium PCA у поєднанні з іншими бар’єрними захисними компонентами показує ефективні результати.

Це допомогло зменшити симптоми екземи, такі як запалення, шорсткість і свербіж. Це також покращило загальний вигляд шкіри. Через 2 тижні регулярного використання він зменшив симптоми на 79% і підвищив рівень гідратації на 44%.

5. Контролює запалення

Натрій PCA добре діє на запалення шкіри. Він захищає ніжну мікрофлору, яка є спільнотою бактерій, що мешкають у вашому тілі. Коли ваше тіло піддається впливу будь-якого збудника та токсину, першою захисною системою є мікрофлора. Він керує нашою імунною системою і, зокрема, допомагає запобігати та контролювати запалення.

6. Догляд за волоссям

Sodium PCA також використовується в продуктах по догляду за волоссям. Він робить ваше волосся еластичним і гладким. Це зменшує ймовірність пошкодження волосся та контролює випадання, зволожуючи шкіру голови. Якщо ваше волосся стало сухим через хімічну обробку, можуть допомогти засоби догляду за волоссям, що містять Sodium PCA.

Як використовувати Sodium PCA?

Натрій PCA в основному працює як зволожуючий елемент для вашої шкіри. Тому його використовують у багатьох продуктах по догляду за шкірою та волоссям, таких як сироватки, гелі, креми, лосьйони та шампуні.

Багато брендів косметики також використовують Sodium PCA у своїх губних помадах і основах. Зазвичай використовується в діапазоні концентрацій 0,2-40 %. Дотримуйтесь інструкцій на етикетці продукту щодо будь-якої конкретної примітки щодо використання.

Натрій PCA проти гіалуронової кислоти

Гіалуронова кислота є ключовим інгредієнтом для багатьох засобів по догляду за шкірою через її здатність притягувати вологу в шкіру. Sodium PCA також має ті ж властивості, що й гіалуронова кислота, і покращує зовнішній вигляд зневодненої, тьмяної шкіри. Сіль PCA робить молекулу водорозчинною, тому вона може працювати як ефективний зволожувач для вашої шкіри.

І Sodium PCA, і гіалуронова кислота є зволожувачами. Єдина різниця між ними – це якість функції. У той час як гіалуронова кислота утримує воду, що в 100 разів перевищує її вагу, PCA натрію може утримувати в 250 разів більше своєї ваги. Це головна причина, чому багато брендів засобів догляду за шкірою використовують обидва інгредієнти для формулювання, щоб покращити здатність продукту утримувати вологу.

Натрій PCA також вважається щонайменше в 1,5 рази потужнішим за гліцерин і вдвічі потужнішим за пропіленгліколь.

Побічні ефекти та ризики Sodium PCA

Експертна група EWG (Environmental Working Group) оцінила безпеку Sodium PCA і отримала 1 бал з 10 через найнижчий фактор ризику. Відповідно до EWG, ризик раку, репродуктивної токсичності та імунотоксичності від Sodium PCA відсутні.

Інша оцінка Sodium PCA експертами з косметики оголосила Sodium PCA безпечним інгредієнтом для використання в продуктах по догляду за шкірою. Після проведення клінічних випробувань вони дійшли висновку, що це несенсибілізуючий інгредієнт і не викликає подразнення шкіри.

Однак, незважаючи на те, що він надзвичайно безпечний для шкіри, Sodium PCA не слід використовувати в продуктах, які також містять нітрозуючі агенти. У присутності нітрозуючих хімічних речовин, світла чи тепла Sodium PCA має тенденцію руйнуватися та може створювати канцерогенні нітрозаміни. Крім цього, скарг на побічні ефекти Sodium PCA немає.

Висновок

Sodium PCA служить різноманітним цілям і забезпечує велику кількість переваг. Не викликає роздратування та шкідливого впливу на вашу шкіру. Незважаючи на те, що це справжній дивовижний природний інгредієнт, ви все одно повинні подумати, чи підійде він вашій шкірі чи ні. Оцініть свій тип шкіри та виберіть індивідуальний режим догляду за шкірою, який буде адаптований до ваших потреб.

You May Also Like

More From Author