Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Estimated read time 1 min read

Класичні онлайн РПГ поступово поступаються своїм місцем новаторським гібридним проектам. Тому ми вирішили скласти список найкращих MMORPG з відкритим світом та повною свободою дій та розібратися, що ж зараз відбувається з цим жанром.

На зорі становлення ММОРПГ відкритий світ був обов’язковим атрибутом будь-якого серйозного проекту, тоді як окремі PvP-режими та PvE у вигляді набору місій були наділом браузерок та казуалок. Відкритий світ допомагав створити потрібну атмосферу та сприяв багатогодинному «залипанню» у гру.

Однак поступово розробники онлайн ігор зрозуміли просту річ – більшість людей, які можуть дозволити собі годинами чекати на респавна рейд-боса або вибивати потрібний квестовий айтем, не мають достатньо грошей, щоб донатити в необхідних для підтримки гри масштабах. І навпаки, у людей, у яких вистачає грошей, зазвичай надто мало часу.

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Перший серйозний удар по домінуванню MMORPG з відкритим світом завдали ігри-сесійки, де замість безперервного виконання квестів та біганини між локаціями можна було натиснути велику червону кнопку, пограти 10-15 хвилин, отримати плюшки та згорнути гру. Такий формат дозволяв залучати до проектів тих самих людей з мінімумом вільного часу та максимумом фінансів.

Ще сильніше позиції класичних ММО захиталися після появи ігор з гібридним одиночно-онлайновим форматом (найсвіжіший приклад такого проекту – The Division 2 ). У них була вирішена проблема одноманітного грінда, через який гравці зазвичай і йдуть із ММОРПГ. У таких іграх прокачуватись можна в одиночному режимі сюжетної кампанії, а взаємодія з іншими гравцями винесена в окремий геймплейний шар, де можна виносити рейди або брати участь у PvP-зарубах.

Нехай такий формат і порушує цілісність ігрового світу, зате він унеможливлює ситуації, коли ти довго біжиш від порту на галявину з мобами тільки щоб побачити, що вона вже зайнята іншими гравцями. Гібридний геймплей допомагає економити час, а значить приваблює ту ж аудиторію, що і сесійки – людей при грошах, які хочуть розслабитися та швиденько прокачати рівень-другий.

Незважаючи на поступове наростання частки сесійних та гібридних проектів на ринку онлайн ігор, деякі ММОРПГ з відкритим світом надто гарні та популярні, щоб так просто здатися без бою. Спробуємо розібратися, що допомагає їм не просто триматися на плаву, а й бити рекорди онлайн.

WORLD OF WARCRAFT

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

У випадку WoW секрет успіху – якість, перевірена роками. Одна з найстаріших ММОРПГ, як і раніше, збирає на серверах мільйонний онлайн і не поспішає перетворюватися на MOBA , королівську битву та інші модні формати.

Цьому сприяють регулярні оновлення, вивірений баланс і наголос на лояльній клієнтській базі – поки азіатські геймери кочують між хайповими іграми-одноденками, європейські та американські любителі «Вовки» продовжують роками грати в улюблену гру.

THE LORD OF THE RINGS ONLINE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Коли в тебе в руках виявляються права на франшизу з мільйонами шанувальників у всьому світі, головне – якнайменше лажати, а решта прийде сама. І нехай онлайн РПГ у всесвіті «Володар Перстнів» переживає не найкращі часи, а рекорд 2010 року , коли проекту вдалося застрибнути на третю сходинку в списку наймасовіших онлайн ігор здається недосяжним, любителі пробігтися Мордором, Роханом, Гондором та іншим добре знайомим любителям книг та кінотрилогії місцям завжди знайдуться. Тож ховати LOTRO ще зарано.

THE ELDER SCROLLS ONLINE

Кожна нова частина серії The Elder Scrolls претендувала на звання найкращої синглової РПГ року, а проробленому лору ігрового всесвіту можуть позаздрити навіть літературні фентезі-проекти. Тож проблем із фанатською базою у онлайн-версії знаменитої франшизи найближчим часом не очікується. До того ж у 2015 році Bethesda зробила висновки з критики, що обрушилася на гру, і змінила модель її поширення, і з того часу онлайн «Давніх сувоїв» зростає з кожним роком.

EVE ONLINE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Одна з найстаріших ММОРПГ, яка і сьогодні почувається цілком добре. По-перше, завдяки космічному сеттингу у неї просто не так багато конкурентів, як у фентезійних ММО. Ну а по-друге, завдяки величезній кількості доступних для вивчення скіл і регулярним оновленням грати в неї можна практично нескінченно, так що набридає вона набагато повільніше, ніж інші подібні проекти.

NEVERWINTER

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

З усіх ігор, що увійшли до нашого списку, саме Neverwinter найближче підійшов до небезпечної грані, що відокремлює ігри з відкритим світом від сесійок – адже основа прокачування тут полягає у виконанні квестів, які якраз і мають сесійний формат. Тим не менш, тут поки що можна пробігтися Фаеруном, насолодитися Узбережжям мечів та іншими локаціями, знайомими за попередніми іграм серії та книг Роберта Сальваторе.

DUNGEONS & DRAGONS ONLINE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Скільки б проблем не переживала DDO, але саме в ній, а не в Neverwinter, більшість ігрових механік відповідають набору правил настільної версії Dungeons and Dragons . Так що гра завжди матиме неслабку клієнтську базу в особі фанатів настілок, а значить смерть їй у найближчі кілька років точно не загрожує.

BLACK DESERT

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

З самого моменту появи Black Desert вважалася чи не найтехнологічнішою з усіх сучасних ММОРПГ, як, втім, і сьогодні. Команді Pearl Abyss вдалося зробити майже неможливе та реалізувати у масовій грі з відкритим світом повноцінну систему динамічної погоди, яка не просто змінює декорації локацій, а й впливає на ігровий процес. Ну а один із найнавороченіших редакторів персонажів в індустрії дозволяє геймерам створювати по-справжньому неповторних чарів.

ENTROPIA UNIVERSE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Поки решта студій намагалася залучити до своїх ігор людей з грошима максимально урізуючи геймплей, шведська студія MindArk вирішила піти іншим шляхом і перетворити свою гру на майданчик для фінансових операцій. Внутрішньоігрову валюту Entropia Universe можна будь-якої миті купити або продати за реальні гроші, тому в наш час не рідкість цілі бізнеси, побудовані на цій грі.

STAR TREK ONLINE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Конкуренція у світі фентезійних ММО у наші дні зашкалює, проекти народжуються та вмирають майже щодня. Тим часом у любителів наукової фантастики немає такого величезного вибору, і якісні онлайн ігри у такому сеттингу можна перерахувати буквально на пальцях. При таких розкладах на ринку Star Trek Online почувається цілком непогано, особливо з огляду на те, що кількість фанатів серіалу «Зоряний шлях», за мотивами якого і створена гра, зростає щодня.

AION

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Ласкаво просимо до Атреї – фентезійний світ, що погряз у війні між Елійцями та Асмодіанами. Вам належить прийняти одну з цих сторін, створити персонажа і вирушити творити свою історію. Геймплей включає PvP і PvE-битви, виконання квестів, взаємодію з іншими гравцями та багато інших активностей, що належать до хорошої MMORPG.

Світ у грі величезний і поділений на кілька регіонів. Родзинка Aion полягає в тому, що досліджувати його можна не лише пішки, а й у повітрі, літаючи на крилах. Розробники продовжують розширювати кордони Атреї – так, з одним із оновлень було відкрито велику нову територію Червоний Каталм, розраховану на великомасштабні битви.

LOST ARK

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Ізометричний екшен, РПГ у дусі старої школи . Гравці побачать простори Акрасії – фентезі світу з великою кількістю наземних локацій і морями. На них чекають небезпечні пригоди та складні випробування, які можна проходити як поодинці, так і разом з іншими користувачами. Дослідження світу заохочується – наприклад, можна знайти секретні підземелля , що приховують рідкісні скарби та екіпірування.

Бої у грі видовищні та супроводжуються вибухом спецефектів. Ще одна особливість Lost Ark – це велика кількість класів, не схожих на стандартну зв’язку «воїн-розбійник-маг». Тут геймери можуть створити Аватар, Арканолог, Мисливець на демонів , нищівник, Рейнджер, Майстер списа та інших героїв.

ARCHEAGE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Archeage успішно стартувала в 2014 році і, як і раніше, розвивається. Крім базових механік, властивих жанру, тут можна займатися мирними справами – побудувати будинок, освоїти мирну професію та зайнятися зведенням власного корабля. Так-так, геймплей включає морські подорожі .

І не просто включає – можна сказати, це основна фішка Archeage. Відкритим ігровим світом можна подорожувати як пішки, так і морем. Також є напружені морські баталії з монстрами та іншими гравцями, пошук скарбів, а корабель можна модернізувати.

AIKA 2

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Aika 2 , як і Сфера 3, може похвалитися масштабними PvP-баталіями. Наприклад, у міжсерверних битвах можуть брати участь до 1200 (!) Чоловік одночасно. І це ще не все – є битви за реліквії, битви за особливі локації та безліч інших активностей.

Що стосується інших елементів геймплею, то тут все на місці – PvE-завдання, походи в рейди, прокачування героя, 6 класів (Пістольєр, Стрілець, Воїн, Паладін, Чаклун, Жриця) та інші особливості.

ASTELLIA

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Astellia має в рукаві пару тузів, здатних здивувати навіть пропалених ветеранів MMORPG. У геймплей грамотно вплетені елементи ККІ , і за допомогою карток гравець може закликати Астелов – супутників, які можуть атакувати, лікувати, захищати. Усього геймера супроводжуватимуть до 3 істот одночасно, яких також можна прокачувати.

Що стосується ігрового світу, то в Astellia представлена ​​ціла фентезі-всесвіт зі своєю історією і населена різними расами. У цьому світі розгорнулося кілька міст, між якими можна переміщатися за допомогою телепортів, їздових вихованців або своїх двох, насолоджуючись місцевими пейзажами.

ALBION ONLINE

Розрахована на багато користувачів рольова пісочниця з мультяшною графікою , яка закидає гравців у величезний відкритий світ. При цьому цілей немає – геймери самі створюють економіку, подорожують і визначають свої ролі (можна стати фермером, воїном, кухарем і так далі). Класова система також відсутня – діяльність гравця визначається його зброєю, бронею, екіпіруванням та маунтами.

Відкритий світ в Albion Online не виступає як «гарне» тло. Альбіон розбитий на кілька регіонів, які можна захопити. Вступивши в гільдію, гравець зможе поборотися за тотальну владу, завойовуючи міста, будуючи кланові будинки, збираючи податки з підлеглих земель та займаючись іншими справами правителя.

ROYAL QUEST

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Royal Quest чіпляє однією деталлю – дивовижним ігровим світом, в якому пліч-о-пліч уживаються магія , технологія та алхімія . Локації виконані належним чином – підземелля з моторошними лабораторіями, міста з магічними захисними вежами та багато іншого. Для досліджень є понад 100 ігрових зон.

Ігровий процес має свої фішки. Наприклад, є 4 стандартні класи, але в процесі прокачування можна вибрати одну з двох спеціалізацій. У процесі проходження ви зустрінете безліч незвичайних монстрів, кожен з яких має свою «картку», що визначає його характеристики.

RAPPELZ

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Літня Rappelz ще не збирається йти на спокій, адже грі ще є чим здивувати геймерів. Світ у грі повністю відкритий і доступний для досліджень, а гравець займатиметься звичними для жанру активностями, але не один, а з вірним вихованцем.

Бойові істоти відіграють значну роль у геймплей – вони можуть допомагати господареві та захищати його, і згодом їхня бойова сила стане в рази більшою. Вихованці можуть еволюціонувати в «сильнішу» версію з досягненням певного рівня господаря.

RF ONLINE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Корейська класика жанру, в якій гравець, приєднавшись до однієї з трьох ворогуючих фракцій, захищатиме свою територію від нападів супротивників. В ігровому світі поєднуються елементи фентезі та наукової фантастики, що видно у декораціях та дизайні супротивників.

У RF Online є сюжетна складова, велика кількість квестів, рудовидобування, а також запеклі PvP-битви, які і виділили критики на тлі інших елементів геймплею.

ECHO OF WAR

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Ізометрична екшен-РПГ , яка нагадує браузерні MMORPG . Тут гравцям пропонується вибрати один із двох класів (воїн або чарівниця ) і відправитися в пригоди по спекотних пустелях , засніжених горах, стародавніх храмах і темних підземеллях. Відкритий світ вражає різноманітністю локацій, тоді як ігровий процес залишає бажати кращого.

REBORN ONLINE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Reborn Online викличе ностальгію у тих, хто почав своє занурення у MMORPG із World of Warcraft. Це корейська рольова гра з усіма класичними особливостями: відкритим світом, гриндом, прокачуванням, великою кількістю квестів, походами на рейдових босів з іншими гравцями та багатьом іншим. Свого часу гра здивувала красою ігрових локацій, зараз вони помітно застаріли, але при цьому відтворюють атмосферу старенької добротної ММОРПГ.

Є Reborn Online і парочка своїх фішок. Наприклад, ручні ельфи, які виконують роль помічників головного героя та допомагають йому з різними справами.

NEW WORLD

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Амбітна гра від компанії Amazon, яка відійшла від шаблону «фентезі». Представлений вигаданий материк Aeternum, а дія гри розгортається у 17 столітті. Головний герой – простий шукач пригод – прибуває на кістяк і усвідомлює, що багатства далеких земель не дістануться йому так просто. У цьому місці мешкають незвичайні істоти, схожі на зомбі , а якась магічна сила намагається розтрощити тих, хто сховався за міцними стінами.

ELYON

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Корейська MMORPG , дії якої розгортаються в стимпанк світі. Раніше цей проект був відомий під назвою A:IR. Мовляв – тому, що багато геймплейних механіків зав’язані на повітряному контенті. Гравцям пропонується створити своє власне судно та подорожувати між островами, а також брати участь у напружених повітряних баталіях. Причому геймер особисто бере участь у битвах та може брати судно на абордаж.

Хоча в результаті розробки багато цих ідей було втрачено, Elyon все одно є досить цікавою і популярною MMORPG , на яку варто звернути увагу любителям жанру.

CROWFALL

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Crowfall пропонує гравцям поринути у похмурий фентезійний всесвіт. Жанр MMORPG поєднується з RTS , а у грі представлений не один, а кілька світів-кампаній, що генеруються випадковим чином. Кожен має свій цикл життя, і гравці можуть вільно подорожувати між світами або залишитися в одному з них і боротися за владу з іншими геймерами.

Простіше кажучи, Crowfall пропонує щось нове, чого ігрове співтовариство не бачило раніше. Гра поширюється за моделлю «Buy-to-Play», тобто. щоб пограти її потрібно буде купити.

FINAL FANTASY XIV ONLINE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Final Fantasy XIV , що вийшла в 2014 році , і сьогодні продовжує набирати обертів – більше того, ветерани WoW, розчарувавшись у своїй улюбленій грі, знаходять новий будинок у «фіналці». У цій азіатській MMORPG пригоди у величезному відкритому світі з великою ймовірністю обернуться в казку – така вже у грі атмосфера і графіка.

Final Fantasy XIV порадує надто опрацьованим для жанру сюжетом, великою кількістю цікавих активностей (крім битв є квести, міні-ігри та події), напруженими рейдами та чуйною спільнотою, з якою вкрай приємно проводити час. Якщо ви втомилися від шаблонних MMORPG, то ця здатна стати справжньою знахідкою.

Корисна інформація! 30 днів у цю гру можна грати безкоштовно.

PHANTASY STAR ONLINE 2 NEW GENESIS

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Ігровий світ цієї гри вивчати досить цікаво, тому що в ньому змішалися елементи фантастики та фентезі – тут можна зустріти і роботів , і кумедних магічних істот, і непривітних інопланетян . Хоча відкриті простори невеликі, та й біоми не тішать різноманітністю, йти все одно можна туди, куди очі дивляться.

PSO 2 запам’яталася гравцям за красиву картинку, багату кастомізацію та видовищну бойову систему на кшталт найкращих азіатських екшенів. Один світ може прийняти в гості всього до 32 гравців одночасно – таким чином, натовпів геймерів ви тут не побачите, і це тільки плюс.

RUNESCAPE

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Бабуся RuneScape засвітилася в Книзі рекордів Гіннесса – в 2008 році її туди занесли як найпопулярнішу безкоштовну MMORPG . Не лише за те, що в ній вивірені класичні механіки жанру, а й за унікальні експерименти розробників, які явно вдалися. Наприклад, тут є нелінійний сюжет , а прокачування має на увазі не підвищення рівнів, а покращення різних навичок, які в сумі і визначають цей рівень.

Сьогодні ви можете зіграти у дві версії – оригінальну Old School та нову 2020-го року, в якій було перероблено графіку. Яку з них вибрати – залежить від ваших уподобань у картинці.

GUILD WARS 2

Найкращі MMORPG ігри з відкритим світом та свободою дій

Новаторська ММОРПГ Guild Wars 2 показала цікаву механіку динамічних подій, що впливають на відкритий світ. Незалежно від гравця тут постійно щось відбувається – наприклад, ви побачите непримітне село, а через якийсь час виявите на його місці лише руїни через набіг ворогів.

Таким чином, подорожувати тут особливо цікаво, адже подібні події запускають цілий ланцюжок інших, і лише ви вирішуєте, чи варто брати в них участь чи ні. Також Guild Wars 2 дуже красива, в ній немає традиційного поділу на класи, а битви вище всіх похвал завдяки плавним і якісним анімаціям.

You May Also Like

More From Author