Монітор 4К – Який монітор 4К вибрати?

Estimated read time 1 min read

Якість монітора істотно впливає на комфорт роботи за комп’ютером. Є багато функцій, які визначають, чи відповідатиме даний монітор очікуванням користувача. Одним з найважливіших з них є дозвіл. Монітори 4К стають все більш популярними . Їх вибирають більш вимогливі користувачі, які очікують високої якості зображення та великого робочого простору.

Оскільки кількість моніторів, представлених в магазинах, дуже велика, виникає питання – який монітор 4K / Ultra HD вибрати? Для яких програм він підійде найкраще і на які особливості специфікацій варто звернути особливу увагу? Відповіді на ці питання ви знайдете в цій статті.

Які переваги роздільної здатності 4K?

Монітор 4К або Ultra HD  (оскільки ці назви використовуються взаємозамінно) — це термін для надвисокої роздільної здатності екрана — 3840×2160 пікселів. Загалом це дає понад вісім мільйонів колірних точок, які створюють зображення на дисплеї, тож пікселів у чотири рази більше, ніж у випадку найпопулярнішого Full HD (1920×1080 пікселів).

Коротше кажучи, висока роздільна здатність означає більшу деталізацію зображення (воно багатше деталями), що має багато переваг. Перш за все, це надзвичайно практичне рішення для людей, які займаються обробкою фотографій, оскільки забезпечує більшу різкість. Додатковою перевагою є можливість ефективніше використовувати робочий простір.

Для кого монітор 4K?

Пристроями такого типу користуються в першу чергу люди, для яких чіткість і загальна якість зображення є пріоритетними.

 • Монітор 4K для геймера – завдяки якості зображення останнім часом на прилавках можна зустріти моделі, які описуються як ігрові монітори 4K. Завдяки цій роздільній здатності ентузіасти електронних розваг можуть насолоджуватися своїми улюбленими тайтлами в найвищій якості, випробувати все, що приготували для них творці, і відкривати фантастичні світи у всій їх красі (якщо, звичайно, комп’ютер досить продуктивний).
 • Монітор 4K для графічних дизайнерів – ще одна категорія товарів представлена ​​моніторами 4K для комп’ютерної графіки, фотографів і професіоналів, які займаються монтажем і монтажем відеоматеріалів. Для них також дуже важлива висока роздільна здатність – вона гарантує багатство деталей.
 • Монітор 4K для дому – монітор 4K також добре працюватиме в домівках людей, які надають значення деталям і мають високі вимоги до того, що відображається на екрані.
 • Монітор 4K для офісу – Монітори 4K також можуть бути успішно використані в різних типах офісів – вони в основному будуть використовуватися співробітниками, які покладаються на багатозадачність під час виконання своїх завдань. Завдяки високій роздільній здатності вони можуть оптимально розташувати вікна багатьох програм на екрані.

Монітор 4К - Який монітор 4К вибрати?

Який монітор 4K для геймера?

Роздільна здатність, звичайно, дуже важлива, але є й інші важливі характеристики, яким повинні відповідати ігрові монітори 4K. Особливо, якщо створювати комфортні умови для гри.

 • Велика діагональ – щоб повною мірою скористатися перевагами роздільної здатності 4K, варто вибрати монітор з більшою діагоналлю: наприклад, 27 або 28 дюймів. 32-дюймовий монітор 4K забезпечує дуже комфортну гру.
 • Висока частота оновлення – найчастіше ви побачите моделі з частотою 60 Гц, але монітор 4K 144 Гц або принаймні 120 Гц забезпечить ще більш плавне відображення 3D-графіки.
 • Підтримка FreeSync/G-Sync – це рішення додатково покращує плавність анімації, регулюючи частоту оновлення відповідно до кількості кадрів в секунду, яку пропонує гра.
 • Короткий час відгуку – це ще одна особливість, яка впливає на динаміку гри. Найкраще, якщо це буде 1 мс, але все, що менше 5 мс, цілком нормально.
 • Підтримка HDR – не обов’язкова, але рекомендована для гравців, які цінують високі візуальні враження. Ця технологія робить кольори більш яскравими, а контраст – вищим.
 • Відповідні порти – адаптовані до функцій монітора та відеокарти. Найбільше вас повинні зацікавити HDMI 2.0 і DisplayPort, які легко справляються з роздільною здатністю 4K при 60 кадрах в секунду. Деякі монітори мають додаткові роз’єми: вихід на навушники і USB-порти. Це дозволяє ще зручніше користуватися комп’ютером і підключеними до нього аксесуарами, а також, наприклад, заряджати смартфон.
 • Регульована ніжка – останній пункт у нашому списку важливий для ергономіки вашої ігрової станції. Важливо, щоб ви могли регулювати висоту екрана відповідно до свого положення на стільці перед монітором.

Найважливіші характеристики хорошого ігрового монітора 4K

 • діагональ хв. 27 дюймів – бажано не більше 32 дюймів
 • матова матриця TN (коротший час відгуку) або IPS (кращі кольори та ширші кути огляду)
 • яскравість мін. 300 кд/м2 і контрастність мін. 1000:1
 • час відгуку максимум 4 мс або 1 мс для TN
 • Підтримка G-Sync / FreeSync вітається
 • Роз’єми HDMI 2.0 і DisplayPort 1.2 (опціонально: USB і навушники)

Який монітор 4K для графічного дизайнера?

Графічні дизайнери, фотографи та редактори мають зовсім інші потреби та вимоги, ніж геймери. В першу чергу їх цікавлять професійні 4K монітори, які відрізняються насамперед вірною передачею кольору. Тому дуже важливий тип матриці – найкраще, якщо це IPS, бажано в матовому або антибліковому варіанті.

Точне відтворення sRGB

Важливо, що такий монітор 4K для графічного дизайнера здатний охоплювати 100% колірної палітри sRGB – це інформація, яку можна знайти не в специфікації товару, а в описі. Професійні монітори зазвичай відображають 1,07 мільярда кольорів, що дозволяє їх точно відтворювати.

Ергономіка

Оскільки професіонали щодня проводять багато годин перед монітором, надзвичайно важливо, щоб він забезпечував високий рівень ергономіки. Для цього він має дозволяти регулювати висоту та нахил екрану, а також має подбати про зір користувача – усунути ефект мерехтіння та зменшити випромінювання синього світла.

Можливості калібрування та спеціальні режими

Численні параметри калібрування і режими, що покращують роботу з графікою – це ще одна інформація, яку варто шукати в описах продуктів. Деякі монітори навіть можуть працювати в двох режимах одночасно – одна половина екрана призначена, наприклад, для проектування CAD/CAM, інша для обробки фотографій.

Найважливіші характеристики хорошого монітора 4K для графічного дизайнера

 • діагональ екрану від 27 до 32 дюймів
 • матова або антиблікова IPS матриця (забезпечує широкі кути огляду)
 • яскравість мін. 300 кд/м2 і контрастність мін. 1000:1
 • відображає 1,07 мільярда кольорів і покриває 100% sRGB і палітру Adobe RGB
 • можливість калібрування та спеціальні графічні режими
 • Ергономічний дизайн і засоби захисту очей.

Монітор 4К - Який монітор 4К вибрати?

Чи варто купувати монітор 4K для дому?

Хоча ці пристрої створюються в основному для більш-менш професійних додатків, монітор 4K для дому також має сенс. Насправді це навіть може бути дуже привабливою альтернативою телевізору – особливо для людей, які використовують його для перегляду фільмів і серіалів з платформ VOD, таких як Netflix, Ipla або YouTube.

На якому моніторі 4K дивитися фільми та серіали?

Монітор 4K HDR особливо хороший для перегляду фільмів і серіалів, оскільки він забезпечує високу контрастність і приємні, яскраві кольори на екрані. Також варто переконатися, що він підтримує один із стандартів VESA, що дозволить повісити екран на стіну. В даному випадку, правда, потрібно обзавестися матрицею IPS або VA (з широкими кутами огляду) і трохи більшою діагоналлю – наприклад 32 або навіть 40 дюймів.

Який розмір монітора 4K?

Монітор комп’ютера 4K, який ми збираємося розмістити на столі, не може бути занадто великим – щоб на екран було зручно дивитися. Але він також не повинен бути занадто маленьким – щоб взагалі можна було оцінити надвисоку роздільну здатність. Оптимальні діагоналі коливаються від 27 до 32 дюймів.

Які додаткові функції поставляються з монітором 4K?

Удома, а особливо в домашньому офісі, також може стати в нагоді функція повороту, завдяки якій можна фізично повернути екран на 90 градусів – від ландшафтного до портретного режиму. Це чудове рішення, яке оптимізує роботу з програмами, що входять до офісних пакетів.

Рейтинг моніторів 4K Ultra HD

Нижче ми представляємо кілька пропозицій щодо моніторів 4K, які добре працюватимуть у різних програмах. Серед них є моделі для геймерів, а також для людей, яким потрібен графічний монітор UltraHD, а також варіант для людей, які хочуть витратити якомога менше на його покупку.

28-дюймовий монітор 4K: Philips 288E2A

Philips 288E2A — відносно дешевий монітор 4K з 28-дюймовим екраном. Використовується IPS-матриця, яка передає природні кольори та широкі кути огляду – до 178 градусів по вертикалі та горизонталі. Надвисока роздільна здатність дозволяє ефективно працювати з багатьма вікнами одночасно. Його також оцінять художники-оформлювачі та дизайнери. Технології, що зменшують негативний вплив на очі, також важливі , а практичним доповненням до всього є система кабельної розводки , яка допомагає підтримувати порядок на столі.

Ігровий монітор 4K: ASUS TUF Gaming VG289Q1A

Якщо ви любитель ігор, то вашою метою, ймовірно, є ігровий монітор 4K. В цьому випадку обов’язково придивіться до 28-дюймової моделі ASUS TUF Gaming VG289Q1A. Крім надвисокої роздільної здатності, він може похвалитися підтримкою Adaptie-Sync і FreeSync , що робить зображення гладким і без розривів. ShadowBoost покращує видимість деталей у темних областях, а панель IPS забезпечує точне відтворення кольорів і широкі кути огляду. І найкраще те, що це також монітор 4K HDR , тому контрастність дуже висока.

Монітор 4K 144 Гц: LG 32SQ780S-W

32-дюймовий UHD 4K (3840×2160) екран від LG забезпечує чітке зображення та точні кольори завдяки 90% покриття DCI-P3 (тип.) . Це дозволяє вам насолоджуватися фантастичними візуальними ефектами в різних типах вмісту, таких як комедії, художні фільми та спорт. Він має webOS22, що дозволяє використовувати такі програми, як Netflix, Prime Video, Disney+, YouTube і безкоштовний сервіс LG Channels. Монітор також має два стереодинаміки потужністю 5 Вт . Особливо варто відзначити ергономічний кронштейн, який дозволяє легко і довільно регулювати і повертати монітор.

31,5-дюймовий монітор 4K: Samsung U32R590CWPX – 31,5 дюйма

Вигнутий екран цього монітора дозволить вам краще зануритися в якісне зображення. Технологія UHD Upscaling аналізує сигнал, покращує деталізацію та плавно перетворює зображення. Він також має функцію Picture by Picture, яка дозволяє підключити два джерела одночасно та переглядати два зображення на екрані одночасно. Монітор оснащений роз’ємом HDMI, Display Port і входом для навушників. Крім того, монітор має ігровий режим , який за допомогою вибіркового налаштування контрастності в ігровому режимі виділяє деталі в темніших областях екрана.

27-дюймовий монітор 4K: LG 27UN880

Вам важливий максимальний комфорт і свобода монтажу? Тоді важко знайти кращий вибір, ніж LG 27UN880. Це ергономічний 4K 27-дюймовий монітор, найхарактернішим елементом якого є підставка. Тримач можна прикріпити до краю стільниці , тому у вас є великий робочий простір не лише на дисплеї, але й на столі. Крім того, ви можете вільно регулювати положення екрана для забезпечення максимального комфорту. У той же час ви можете розраховувати на яскраві кольори, високу контрастність і широкі кути огляду – адже це IPS.

You May Also Like

More From Author