Молитви святому Власію Севастійському: найсильніші

Estimated read time 1 min read

Святий Власій багато молився Господу з проханням благословити його на набуття здібностей зцілювати людей. Але за життя він знайшов зцілювати і тварин. Тому він вважається покровителем свійських тварин. Дар цей він застосовував у лагідності та смиренності, що сприймалося як чудотворення і тим більше зміцнювало віру парафіян Господа Ісуса Христа. Чудотворчість Власія ще за життя здобула славу. Навіть римляни намагалися з ним підлещуватися і переманити на їхній бік. Проповідуючи та зцілюючи, ділами своїми та прикладом святий довів переваги християнської віри . Молитва священномученикові Власію, єпископу Севастійському, дозволяє зцілювати людей від багатьох хвороб.

День пам’яті: 24 лютого

Історія святого Власія

Жив святий Власій у місті Севастії в Малій Азії за часів правління в тих місцях римських імператорів Діоклітіана та Лікінія (284-324 роки). Власій вирізнявся високою доброчесністю і був всенародно обраний жителями міста на висвячення єпископом міста Севастія. У служінні на своїй посаді він здобув у мешканців любов та повагу. Проповіді його звертали у віру христову багатьох парафіян. Але в ті часи вірування римлян відкидали Власієм, що проповідувалося, на нього були гоніння і він змушений був шукати укриття від переслідувань. Власій оселився на горі Аргеос у печері. Диких тварин, що жили в тій околиці, Власій приручив їх, і хворих зцілював своїми чудотворними молитвами. За доносом у 316 році Власія було схоплено римлянами. При допиті він зневажав язичницьку їхню віру і зазнав тортур і катувань, але не відмовився від віри Христової. Римляни, не зумівши зламати волю Власія, стратили його.

Молитва перша святому Власію Севастійському

Преблаженне і приснопам’ятне священномучениче Власіє, дивний мученик і предстателю наш теплий, по відході твоєму в вічне життя закликаючим твоє святе ім’я посприяти і в усяких проханнях почутим бути обіцяний! Ось, нині до тебе угодника Божого, як до істинного заступника спасіння, припливаємо і смиренно молимося: постани нам на допомогу, узами гріхів пов’язаним, подвигнися на всемогутні твоя до Бога молитви і помолися за нас грішних: ти бо, недостойні, закликати на заступ дерза , і бажаємо від усіх гріхів наших тобою звільнення одержати. О, святчий Божий Власіє! У сокрушенні та смиренності серця нашого перед тобою припадаємо і молимося: осяй нас, затьмарених наклепами ворожими, світлом благодаті згори, та в ньому ходяче, не спотикаємо об камінь ніг наших. Тя, що судила на честь обраний і сповнений благодаті Божої, молимо: сподоби нас грішних від виконання твого бажане прийняти, і зціли наші душевні і тілесні виразки, гріхом же нашим прощення і душевному і тілесному нашому здоров’ю спасіння корисне у Господа випроси, Батька і Сина і Святого Духа, і твоє милосердне представництво про душі і телесі наших, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Молитва друга

О великий і славний страстотерпчий, помічник наш і теплий заступник усім з вірою, що припливає до тебе, святий священномученику Власіє! Поглянь від горня слави милостивим оком твоїм на майбутні люди й умило тобі моляться, простягни теплі молитви твоя до Господа Бога нашого, випроси у Нього прощення гріхів наших, але що позбавитися нам від всегубної виразки, труса, потопу, огню, Виступай перед Престолом Господа Вседержителя немічним телесем нашим залишення гріхів, усім же шануючим чесну пам’ять твою, зміцнення на діла блага, не зневажи нас недостойних, молящихся тобі перед чесною іконою твоєю і просящих твоєї допомоги і заступу, випроси нам та богоугодна Владиці нашому Ісусу Христу тут творить, сподобимося молитвами твоїми наслідувати Царство Небесне, де разом з тобою прославимо Єдиного в Трійці славимого Бога Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

Молитва третя

О, багатостраждальний отче, великий угодник Божий, священномученику Власіє. Почуй нас грішних, що до тебе прибігають і теплі тобі моляться. Буря багатьох лих, бід і скорбот обтримає нас, хвороби душевні та тілесні і всякі наводження ворожості обурюють нас. Ми ж не дбаємо про спасіння наше, нижче гідні єси за гріхом нашим у Господа допомоги просити. Але ти, добрий пастирю, велику сміливість маєш у милостивого Бога, який іноді ведений на муки твоя, вдовиці сльози, що зникли до тебе, не відкинув Ти, і бо від напасті звіра вільниш, інші ж хлопцеві зцілення у Господа. Також і нині поглянь на твої діти в годину цю до тебе притеклі, втіхи і допомоги просячі. Ти ж Господа благав ти, бо хвороба чи лихо кому бути йдуть, і той згадає твоє ім’я – допомоги кожному в прославлення Його Пресвятого Ім’я. Не відкинь нас, молящихся тобі, але як обіцяєшся, на благо створи всяке прохання наше, з милості Всеблагого Бога, Йому ж честь і слава на віки віків. Амінь.

Тропар та кондак священномученику Власію Севастійському

Тропар, глас 4

Знайди Ти Богонатхнення у видіння на схід: цього заради слова істини виправляючи і заради віри постраждав Ти навіть до крові, священномучениче Власіє, моли Христа Бога спастися нашим душам.

Кондак, глас 2

Божественне прозябіння, колір нев’янучий, лози Христові розго багатостраждальна, богоносе Власие: вірою шануючі пам’ять твою веселощів твоїх сповни, молячись невпинно за всіх нас.

Ін кондак, глас 8

Священні помазанням, і муки кров’ю прикрасився Ти славне Власіє, і сяєш всюди у вишніх тріумфуючи, і нас наглядаючи в храм твій прийшли, і в ньому тобі безперестанку кличуть: усіх нас дотримуйся.

You May Also Like

More From Author