Молитви про множення любові: найсильніші

Estimated read time 1 min read

«Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов», — такі слова апостола Іоанна Богослова роблять по-справжньому піднесеним і сповненим духовного змісту слово «любов». Воно протягом останніх часів стало використовуватися в абсолютно спотвореному, вульгарному та приземленому розумінні. Тому апостол ніби повертає нас до того початку, до кореня, з якого зростає любов – до Бога.

Чому зникло кохання?

Часто можна почути від сучасної людини, що їй бракує кохання. Її недостатньо в сім’ї, коли подружжя за життєвими турботами остигає у своїх почуттях, не маючи часу на їх розвиток та вдосконалення. Дітям не вистачає батьківського кохання, бо батьки зайняті зароблянням грошей. Батьки втрачають любов до дітей, які уткнулися в гаджети і не звертають увагу на предків. Підлеглі не люблять начальників, учні не люблять вчителів, і таке інше…

Все це викликано лише тим, що відбулося обмирчення душ, матеріальні речі в суспільстві стали вищими за духовні. Але варто розпочати роботу над своєю душею, молитися, читати Євангеліє, житія святих та іншу духовну літературу, як очі раптом розплющуються. Світ стає видимим не через каламутне скло життєвих проблем, а через ясне відкрите вікно духовного розвитку. Оцінки людям поступово ставляться вже не за фінансовим благополуччям, а за ступенем їхньої доброти, милосердя, смирення. І слова «любов до ближнього» поступово стають не анахронізмом, а мірилом цінностей.

Це розуміння однієї з головних заповідей Господа «люби свого ближнього» дається не відразу. До нього треба прийти через працю, роботу над собою. І одним із складових цього розуміння є, звичайно, молитви про множення любові.

Тропар, глас 4

Своєю любов’ю апостоли Твої зв’язувий, Христе, і нас Твоїх вірних рабів до Себе тим міцно зв’язав, твори заповіді Твоя і друг друга любити нелицемірно сотвори, моли

Кондак, глас 5

Полум’ям любові розпалили до Тебе серця наші, Христе Боже, та тою розпалювалися, серцем, думкою ж і душею, і всією міцністю нашою возлюбимо Тебе, і щирого свого як Твоє, і Я послав собі, Готелю.

Св. апостолу та євангелісту Івану Богослову

О, великий апостол, євангеліст громогласний, Богослове найкрасивіший, таємниче незбагненних одкровень, дівочий і возлюблений наперсник Христів Іоанн, прийми зі свої що вдаються під твій сильний заступ і заступництво! Випроси Всещедрого Чоловіколюбця Христа і Бога нашого, що перед твоїми оточеннями вилив кров Свою дражливішу за нас, непотрібних рабів Своїх, нехай не згадає беззаконня. ми з милості Своєї; нехай дарує нам здоров’я душевне й тілесне, всяке благоденство і достаток, навчаючи нас звертати вся вона в славу Його, Творця, Спасителя і Бога нашого. По смерті ж часів нашого життя, щоб ми втекли, святий апостол, немилосердих мук, на повітряних митарствах, що нас чекають, але нехай досягнемо під твоїм керуванням і покрови. в одкровенні ти визрів єси, а нині насолоджуєшся ті радощі, обіцяні вибраним. Божим. О, великий Іоанн, збережи всі гради та країни християнські, всю цю, храм цей, присвячений святому твоєму ім’ю, служащих і молящихся в ньому, від гладу, губи. ства іноплемінних і міжусобні брані. усякі біди та напасти, і молитвами твоїми відверни від нас праведний гнів Божий, і випроси нами Його милосердя. О, великий і незбагненний Боже, Альфо і Омего, джерело і предмет нашої віри! Це на прохання Тебе пропонуємо святого Іоанна, якого Ти сподобив Ти пізнати Тебе, невідомого Бога, в невимовному одкровенні. Прийми його за наше клопотання, дай нами виконання прохань наших, у славу Твою, а найбільше зробиш нас духовною звершеністю, на насолоду життя нескінченні в Небесних Твоїх. О, Небесний Отче, твориш вся Владико, Душе духів, Всесильний Царю! Торкнися перстом Твоїм сердець наших, та й вони, що розтанули, як віск, пролиються перед Тобою, і брехня творіння духовне створиться, на честь і славу Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Преподобному Серафиму Саровському

О, пречудний отче Серафиме, великий Саровський чудотворче, всім, хто прибігає до тебе, скоропослуховий помічник! У дні земного життя твого ніхто від тебе лихий і невтішний відійде, але всім насолодою буде видіння лиця твого і благовітний голос слів твоїх. До цих же й дар зцілень, дар прозріння, дар немічних душ лікування рясніє в тобі. Коли ж покликав тебе Бог від земних трудів до небесного упокою, ніколи будь-яка твоя перестає від нас, і неможливо є злічити чудеса твоя, що множилася, як зірки; се бо по всьому краю нашої землі людиною Божою являєшся і даруєш їм зцілення. І ми волали: о, претихий і лагідний угодник Божий, зухвалий до Нього молитви, що ніколи не закликають тебе відмовляти! Вознеси про нас благодатну твою молитву до Господа сил, нехай дарує нам вся благопотрібна в житті сій і вся до душевного спасіння корисна, нехай огородить нас від падіння гріхів. спотикається до нас у вічне Небесне Царство, де ти нині в незаходимій сяєш славі, і там оспівувати з усіма святими Живоначальну Трійцю у віки віків. Амінь.

Преподобному Силуану Афонському

О, предивний угодник Божий, отче Силуане! За благодаттю, тобі від Бога даної, слізно молитися за весь всесвіт – мертвих, живих і прийдешніх – не промовчи за нас до Господа, до тебе всіляко припадають і твого предстання умільно просячи. Подвигни, про всеблаженність, на молитву Всердну Заступницю роду Християнського, Преблагословенну Богомодницю і Приснодіву Марію, що дивно покликала ти бути вірним дільником в Еязем греси наших милостивих і довготерпеливих бути Богом благають, в що не згадуючи неправд і беззаконь наших , але за невимовною добротою Господа нашого Ісуса Христа ущедрити і врятувати нас за великою Його милістю. Їй, угодник Божий, з Преблагословенною Владичицею миру – Святішою Ігуменією Афона та святими подвижниками її земного жеребію випроси у святих святішого Слова святих горобиних. бід і наказів ворожих у світі зберегтися. Так Ангели святими від зол визволяють і Духом Святим у вірі та братолюбії укріплюються, аж до кінця віку про Єдину, Святу, Соборню і Апостольства Церкви молитви творять. я і Небесна безупинно славословить Творця і Отця Світів, що просвітлюють і висвітлюють світ у вічній правді та благості Божої. Народом землі всієй випроси благодійне і мирне життя, дух смиренномудрості і братолюбства, добронравія і спасіння, дух страху Божого. Нехай не злість і беззаконня озлоблюють серця людські, що можуть вигубити любов Божу в людей і скинути їх у богопротивну ворожнечу і братовбивство, але в силі Божественні на небесах я Боже, нехай буде воля Його свята в людських і нехай запанує мир і Царство Боже на землі. Так і земній Батьківщині твоїй – землі Росій випроси, угодник Божий, жаданий мир і небесне благословення, в кожній омофори Матері Божої покриваєм, мечі, нашестя іноплемінників і міжусобні брані і від усіх ворог видимих і невидимих, і так святішим домом Преблагословенні Богомродиці до кінця віку йому перебути, Хреста Животворящего силою, і в любові Божій невичерпному утвердитися. Нам же всім, у темряву гріхів занурюваних і покаяння тепла, нижче страху Божого, що не має, і безмежно люблячого нас Господа, безперервно ображаючим, випитай, про всеблаженне. тию божественне відвідає і оживить душі наша, і всяку злобу і гордість життєву, зневіра й недбальство в серцях наших нехай скасує. Ще молимося, про їжу й на нас, благодаттю Всесвятого Духа, що зміцнюється і любов Божу зігрівається, в людинолюбстві та братолюбії, смиренному розпинанні друзів за друзями і за всіх, у прав і зміцнитися, і синолюбні Тому наближитися. Та так, творячи Його всю святу волю, у всякому благочестя і чистоті часового житія нехай мимохіть перейдемо і з усіма святими Небесного Царства і Його огняного шлюбу сподобаємося. Йому ж від усіх земних і небесних нехай буде слава, честь і поклоніння, з Незначним Його Отцем, Пресвятим і Благим і Животворящим Його Духом, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Перед іконою Божої Матері «Зворушення»

Прийми, всеблагомощна, Пречиста Пані Владичиці Богородиці, ся чесні дари, Тебе єдниною прикладені, від нас, негідних рабів Твоїх: від усіх родів вибраних, усіх твоїх небе Бо Тебе радо був Господь Сил з нами, і Тобою Сина Божа пізнанням і сподобилися святого Тіла Його і пречисті Його Крові; тим блаженна єси в родах родів, Богоблаженна, Херувимов світліша і Серафимов чесніша суща. И ны́не, всепе́тая Пресвята́я Богоро́дице, не преста́й моля́щися о нас, недосто́йных рабе́х Твои́х, е́же изба́витися нам от вся́каго сове́та лука́ваго и вся́каго обстоя́ния и сохрани́тися нам неврежде́нным от вся́каго ядови́таго прило́га диа́вольскаго; але навіть до кінця молитвами Твоїми неосуджених нас дотримуйся, як і Твоїм заступництвом і допомоги рятованими, славу, хвалу, подяку і поклоніння за вся в Трійці Єдиному Богові і всіх віків. Амінь.

Переклад: Прийми, всеблага і могутня пречиста Пані, Владичице Божа Батько, ці дорогоцінні дари, Тобі єдиної належні, від нас недостойних рабів Твоїх, від усіх пологів обрана, що стала найвищою від усіх творінь небесних і земних! Адже завдяки Тобі нині Господь Сил з нами, і через Тебе ми Сина Божого пізнали та удостоїлися святого Тіла Його та Пречистої Крові Його. Тому блаженна Ти в пологах пологів, у Бозі блаженство набула, Херувимів світліша, і честю Серафимів вища. І нині, всехвальна пресвята Богородиця, не переставай молитися за нас, негідних рабів Твоїх, щоб позбутися нам від усієї поради злої та від усякого нещастя, і зберегтися неушкодженими від усякого отруйного нападу диявола. Але навіть до кінця молитвами Твоїми без осуду нас збережи, щоб Твоїм заступництвом і допомогою рятувані, ми за все славу, хвалу, подяку і поклоніння посилали в Трійці єдиному Богу і всіх Творцю, нині, і завжди, і на віки віків. Амінь.

Перед іконою Божої Матері «Пом’якшення злих сердець»

О, багатостраждальна Мати Божа, що перевищила всіх дочок землі, по чистоті Своєї і по безлічі страждань, Тобою на землі перенесених, прийми багатоболючі зітхання наші і збережи нас під кровом Твоїми. Бо іншого притулку й теплого представництва не Тебе не знаєте, але, як я відважний, що має до Тебе з народженого Тебе, помози й спаси молитвами Своїми, нехай не суперечать святим. ними будемо оспівувати в Трійці Єдиному Богові нині і присно, і на віки вічні. Амінь.

You May Also Like

More From Author