Гідратація чи зволоження – Що потрібно вашій шкірі?

Estimated read time 1 min read

Незалежно від того, у вас суха чи жирна шкіра, зволоження є важливим кроком у вашому режимі догляду за шкірою. Тим більше в ці холодні та сухі зимові місяці. Але чи сумніваєтеся ви, чи потрібен вашій шкірі зволожувач, зволожувач чи обидва?

Перш ніж вибрати засіб для догляду за шкірою, важливо знати різницю між зволожуючим і зволожуючим кремом і як кожен із них діє на вашу шкіру. Читайте далі, щоб дізнатися про різницю між зволоженням і зволоженням шкіри, щоб ви могли зробити кращий вибір.

Що таке зволоження і чому це важливо для вашої шкіри?

Гідратація чи зволоження - Що потрібно вашій шкірі?

Зволоження – це процес, за допомогою якого вода з повітря поглинається та проникає в клітини шкіри. У результаті клітини шкіри стають більш привабливими та відбивають світло, завдяки чому ваша шкіра виглядає сяючою. Зволоження не тільки підвищує вміст вологи у вашій шкірі, але й сприяє поглинанню поживних речовин із засобів догляду за шкірою.

Коли клітини шкіри втрачають воду, шкіра зневоднюється. Це може вплинути на будь-кого, незалежно від типу шкіри. Суха шкіра, яка лущиться, стягнутість або почервоніння вказують на те, що вашій шкірі не вистачає води. Серйозна нестача зволоження також може зробити вашу шкіру надчутливою. Недостатнє споживання води, надмірне вживання кофеїну чи алкоголю, нездорові харчові звички та забруднення навколишнього середовища можуть зневоднити шкіру.

Інгредієнти зволожуючих засобів

Зволожувачі також відомі як зволожувачі. Гіалуронова кислота, гліцерин, альфа-гідроксикислоти, рса натрію та сечовина є одними з ефективних зволожувачів.

Що таке зволоження?

Зволоження має на меті вловлювати та блокувати вміст води у вашій шкірі, щоб посилити захисну бар’єрну функцію вашої шкіри. Зволоження запобігає втраті води з вашої шкіри та гарантує, що ваша шкіра залишається м’якою та гладкою.

Покращений шкірний бар’єр не тільки блокує зволоження, але й запобігає проникненню патогенів. Якщо ваша шкіра не виробляє достатньо ліпідів або жирів, бар’єрна функція шкіри послаблюється.

Інгредієнти зволожуючого крему

Зволожуючі засоби містять оклюзивні інгредієнти, такі як вазелін, похідні силікону, ланолін, лецитин тощо, які покращують бар’єрну функцію шкіри та сприяють утриманню вологи в шкірі.[ 2 ] Вони також можуть містити кераміди, природні ліпіди вашої шкіри, які захищають від пошкоджень через забруднення та інші навантаження на навколишнє середовище.

Зволожувач, зволожувач чи обидва: що потрібно вашій шкірі?

Перш ніж вирішити, чи потрібен вам гідрат, зволожувач чи і те, і інше, вам потрібно добре знати та проаналізувати стан своєї шкіри.

1. Для сухої шкіри

У вас суха шкіра, якщо вона стягується, свербить або лущиться незалежно від погодних умов. Ці ознаки вказують на те, що ваш шкірний бар’єр не функціонує належним чином і не в змозі утримувати вологу в епідермісі (самому зовнішньому шарі шкіри). Густий зволожуючий крем на масляній основі може бути ідеальним, щоб врятувати вашу шкіру від сухості.

2. Для зневодненої шкіри

Зневоднена шкіра виглядає тьмяною та пересохлою, на ній навіть можуть бути тонкі зморшки. Ваша шкіра може навіть виробляти надмірну кількість жиру, щоб компенсувати нестачу води в клітинах. У цьому випадку можна використовувати гідратор. Це втягне воду та зафіксує її в клітинах вашої шкіри, зробивши її пухкою та пружною.

3. Для сухої та зневодненої шкіри

Вашій сухій шкірі не вистачає блиску та підстрибує навіть після того, як ви кілька днів намилювали достатньо зволожуючого крему? Тоді у вас може бути як суха, так і зневоднена шкіра, і вам потрібен і гідрат, і зволожувач.

Гідратація чи зволоження - Що потрібно вашій шкірі?

Зволожуючий Vs. Зволоження: у чому різниця?Зволожуючий


зволоження


Зволоження — це процес додавання вологи вашій шкірі.


Зволоження зміцнює бар’єрну функцію вашої шкіри, щоб волога не виходила з епідермісу.


Зневоднені клітини шкіри втрачають воду, що робить шкіру тьмяною та зморшкуватою.


Втрата вологи робить шкіру сухою. 


Суха шкіра лущиться, свербить і може мати почервоніння.


Будь-який тип шкіри, будь то жирна, суха або змішана, може бути зневодненим. 


Тоді йому знадобиться зволоження.


Сухий тип шкіри має тенденцію втрачати воду протягом усього року. 


Щоб усунути сухість вашої шкіри, потрібен хороший зволожуючий крем.


Хорошими зволожувачами є сироватки з гіалуроновою кислотою, гліцерином тощо.


Креми та лосьйони з вітамінами та антиоксидантами є чудовими зволожувачами.

Як вибрати правильний гідрат або зволожувач?

Різниця між термінами «гідратор» і «зволожувач» часто неоднозначна, коли мова йде про косметичні продукти. Найчастіше ваш зволожуючий крем може містити зволожувач і навпаки. Перегляд інгредієнтів може дати вам уявлення про те, який продукт найкраще відповідатиме вимогам вашої шкіри. Ви також можете проконсультуватися з дерматологом, якщо ви не впевнені або маєте якісь специфічні проблеми зі шкірою.

Мета полягає в тому, щоб мати достатню кількість вологи в шкірі та запобігти витоку цієї вологи з вашої шкіри. Вживання достатньої кількості води може підтримувати ваше тіло та шкіру добре зволоженими. Якщо ваша шкіра все ще виглядає та відчуває спрагу, використання гідратора на водній основі може допомогти. Це підходить для всіх типів шкіри. Найкраще дотримуватися легкої сироватки з гіалуроновою кислотою або AHA, якщо у вас жирна шкіра.

Якщо у вас хронічно суха шкіра цілий рік, то зволожуючі засоби – ваш найкращий друг. Легкий гель або легкий лосьйон підійдуть для теплих літніх або весняних місяців. Більш густі та важкі продукти, такі як кокосова або мигдальна олії та кераміди, є хорошими варіантами для холодних і сухих зимових місяців.

Деякі експерти рекомендують використовувати як гідратори, так і зволожувачі, особливо для зрілої шкіри. Ви можете спочатку використати зволожуючий засіб, щоб зволожити шкіру, а потім нанести на неї зволожуючий крем, щоб утримати вологу.

Висновок

Здорова шкіра не тільки покращує ваш зовнішній вигляд, але й є важливим захисним органом від мікробів і забруднюючих речовин. Тому вам потрібно переконатися, що клітини шкіри не тільки добре зволожені, але й залишаються зволоженими. Усвідомлений вибір зволожуючого або зволожуючого крему може врятувати вас від проблем зі шкірою та значною мірою допоможе надати вам молодий і сяючий вигляд.

You May Also Like

More From Author