5 способів ніколи не заливати ваші кімнатні рослини

Estimated read time 1 min read

Хто не вбив хоча б одну рослину через надмірний поливу? Дамо вам п’ять рекомендацій, як поливати рослини, щоб не знайти їх на смерть.

Не поливайте за графіком

Однією з найбільших помилок є полив строго за графіком. Якщо ви поливаєте рослини кожного недільного ранку, не звертаючи уваги на вологість ґрунту, то ризикуєте їх залити або пересушити. Справа в тому, що, хоча ваші рослини живуть в приміщенні, погода все одно впливає на необхідну їм кількість води. В дощові, похмурі дні грунт буде висихати повільніше, і ви її перезволожите. А якщо весь тиждень було сухо і яскраво світило сонце, то ваша рослина може страждати від спраги.

5 способів ніколи не заливати ваші кімнатні рослини

Замість того, щоб неухильно дотримуватися графіку, пару раз в тиждень перевіряйте вологість грунту пальцем. Якщо на глибині 4-5 сантиметрів грунт в горщику буде сухим, то сміливо поливайте. А якщо він ще вологий, то почекайте пару-трійку днів. Простіше простого.

Стежте за часом року

У вегетаційний період (у більшості він навесні і влітку) рослини п’ють більше, ніж під час спокою (взимку). Крім того, що в літні місяці більше сонця, що призводить до більш швидкому висиханню грунту, рослини також активно вирощують нові листя і квіти, а для цього їм необхідна вода. Але якщо ви будете рясно поливати рослини і в липні, і в грудні, то вони в кінцевому підсумку будуть жити в болоті. Це може привести до класичних симптомів надмірного поливу: жовте листя, цвіль і комахи.

Використовуйте горщики з дренажними отворами

Хороший дренаж необхідний для того, щоб не втопити рослини. Особливо якщо ви здатні перестаратися з поливом або у вас вже був передчасно померлий зелений друг. Справа в тому, що коріння рослин в стоячій воді починають гнити: занадто багато води в грунті перешкоджає проникненню до них кисню. У цих же цілях на дно горщика насипають керамзит. Враховуйте, які кімнатні рослини краще не мати вдома.

5 способів ніколи не заливати ваші кімнатні рослини

Вибирайте горщики правильного розміру

Пам’ятайте, як ваша мама купувала вам одяг на виріст? Але для рослин це не працює. Якщо ви думаєте, що можете спростити собі життя, посадивши крихітну рослину у великий горщик, забудьте про це. Замість того, щоб “обживати” свій просторий будинок, ваша квітка почне страждати від гнилі. Коріння маленької рослини не можуть використовувати всю воду, яку вміщує великий горщик. Краще в міру необхідності поступово збільшуйте розмір горщика. Діаметр нового повинен бути на 5-7 сантиметрів більше, ніж попереднього.

Використовуйте гідроспайкі

Якщо ви ніяк не можете знайти баланс між занадто великою кількістю води і її недоліком, то спробуйте гідроспайк. Це пристосування для автоматичного поливу рослин, що складається з занурення в грунт шипа з подовжувачем. Один кінець трубки кріпиться до шіпу, а другий опускається в глечик з водою і постачає нею рослини. В такому випадку вам доведеться тільки періодично підливати воду в розміщений під горщиком глечик.

5 способів ніколи не заливати ваші кімнатні рослини

Бонус:

Один із способів очистити рослини, який вам теж сподобається

Чисті листи допомагають рослинам дихати і фотосинтезировать. Але витирати пил з кожного листа – це так довго і нудно. В ці вихідні ви можете отримати блискучі чистотою листя ваших зелених “вихованців” легко і просто: прийміть душ разом з вашими рослинами.

Ваші рослини будуть у захваті не тільки тому, що їх листя стануть чистими, а й тому, що вони будуть почувати себе так, як ніби знаходяться під дощем і ретельно насичуються вологою.

Ось як це зробити: зберіть всі ваші домашні рослини і поставте їх в душ. Переконайтеся, що вони знаходяться в добре дренуючих горщиках. Якщо будь-які з ваших рослин посаджені в контейнери, де вода не зможе стікати, вам доведеться мити їх листя вручну старомодним способом. Якщо у вас більше кімнатних рослин, ніж площа для душа, розбийте процес на дві різні сесії. Насолоджуйтесь душем в зелених джунглях і вашими щасливими рослинами.

  • 5 способів ніколи не заливати ваші кімнатні рослини

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

You May Also Like

More From Author