Снігопад – Що таке снігопад?

Estimated read time 1 min read

Снігопад – погодне явище, яке по суті є звичайним випаданням снігу зі снігової хмари, але в більшості своїй має на увазі велику кількість снігу. Тобто снігопад – це купа снігу!

Снігопад - Що таке снігопад?

Утворюється при тривалому випаданні снігу (на рівні зливи, у разі дощу ). Відбувається це при дуже низькій температурі (нижче від нуля ). Вчасно снігопаду зазвичай накидає дуже багато снігу – у розмірі цілих кучугур! Також снігопади нерідко супроводжує хуртовина. Майже завжди снігопад відбувається взимку – тут і думати не треба. Також вони можуть бути будь-якої пори року на території Арктики та Антарктиди.

Явище Снігопад

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад – це природне явище, що є випаданням снігу з атмосферних хмар. А сніг – це сукупність сніжинок (снігових чи крижаних кристалів).

Про снігопад

Формування сніжинок у хмарах відбувається завдяки процесам конденсації та кристалізації водяної пари у повітрі. Набуваючи різних геометричних форм, сніжинки виділяються унікальністю і неймовірною красою (щоправда, через малі розміри зрозуміти це складно).

Випадання снігу з хмар відбувається зазвичай при негативній температурі, адже за позитивної температури сніг тане. Втім, оскільки високо в атмосфері температура може бути нижчою, сніг може формуватися і випадати на землю, після чого відразу танути (що зазвичай і відбувається на стику осені та зими).

Сильний снігопад

Інтенсивність снігопаду визначається залежно від розміру та кількості сніжинок у повітрі на 1 м 3 , а також залежно від кількості опадів у міліметровому шарі води за певний проміжок часу. Сильним снігопад вважається в тому випадку, якщо кількість сніжинок в 1 м 3 повітря перевищує 100 (а може сягати кількох тисяч), і в тому випадку, якщо кількість опадів перевищує 1 мм/год (що відповідає приблизно 1-3 см товщини снігу).

Сильний снігопад може призводити до погіршення видимості, утруднення транспортного руху, пошкодження будівель, обривів ліній електропередач, утворення заметів на дорогах і снігових завалів, а також виникнення снігових лавин у горах.

Інтенсивний снігопад, що супроводжується сильним вітром або поривами вітру, називають сніговою бурею (а також хуртовиною, завірюхою або бураном). Це досить небезпечне природне явище, що стосується стихійних лих.

Цікаве про снігопад

До речі, одним із найяскравіших прикладів сильного снігопаду є зима 2021 року. У багатьох країнах США та Європи (у тому числі й України) спостерігалися аномально низькі температури та сильні снігопади. У деяких регіонах планети шар снігу, що випав, перевищив кілька метрів, повністю засипавши будинки. У багатьох країнах рух на дорогах неодноразово припинявся через надмірну кількість снігу. Буяння стихії у всій красі.

Країна снігів: одні з найсильніших снігопадів у світі трапляються у північній частині Японії

Снігопад - Що таке снігопад?

Сильні снігопади у Японії трапляються у регіонах, розташованих біля Японського моря, тоді як тихоокеанського узбережжя це рідкість. Така різниця клімату пояснюється наявністю гірських ланцюгів, які розділяють ці два береги Хонсю.

У північній частині Японії взимку трапляються сильні снігопади, одні з найсильніших у світі. Карти, що складаються на основі записів товщини снігу, що випадає, які становить Японське метерологічне агенство, показують, що найбільше снігу випадає на півночі у внутрішніх районах, які ближче до Японського моря, ніж до Тихого океану.

Взимку холодне сухе повітря, що приходить з Азіатського континенту, нагрівається і поглинає водяну пару, проходячи над Японським морем, і створює снігові хмари. Коли хмари стикаються з гірським масивом Оу, що проходить із півночі на південь через центр області Тохоку, і гірським хребтом Етіго, що тягнеться далі на південь, вони скидають вологу у вигляді снігу біля підніжжя гір. Посилення зимових кліматичних факторів призводить до сильних снігопадів навіть у багатьох низинних районах, що потребує значних зусиль зі збирання снігу.

Навпаки, на тихоокеанському узбережжі, особливо у прибережних та низинних районах, багато сухих сонячних днів, спричинених сухістю зимових вітрів після проходження над горами. Снігопади іноді бувають, але рясне та довге випадання снігу, як на боці Японського моря, трапляється рідко.

Рекордні снігопади у Японії

МісцеТовщина снігового покриву (см)Дата
1Гора Ібукі (преф. Сіга)11821927/2/14
2Сукаю (преф. Аоморі)5662013/2/26
3Сумон (преф. Ніігата)4631981/2/9
4Хідзіорі (преф. Ямагата)4452018/2/13
5Цунан (преф. Ніігата)4162006/2/5
6Токаматі (преф. Ніігата)3911981/2/28
7Такада (преф. Ніігата)3771945/2/26
8Коїде (преф. Ніігата)3631981/2/28
9Секіяма (преф. Ніігата)3621984/3/1
10Юдзава (преф. Ніігата)3582006/1/28
11Нодзава-онсен (преф. Нагано)3531984/3/22
12Ясудзука (преф. Ніігата)3501984/3/8
13Оісава (преф. Ямагата)3482000/3/1
14Тадамі (преф. Фукусіма)3412013/2/25
15Хіноемата (преф. Фукусіма)3392015/2/15

Складено Nippon.com на основі даних Японського метеорологічного агентства (рейтинг складено за найсильнішими снігопадами для кожної з перерахованих областей)

Снігопад - Що таке снігопад?

Найсильніший снігопад за всю історію спостерігався у 1927 році на горі Ібукі у префектурі Сіга. Хоча цей район розташований на схід від Кіото і набагато південніше від Тохоку, там діє той же основний механізм снігопаду: вологе повітря проходить над Японським морем і озером Біва, а потім стикається з горами, утворюючи сніг. Оскільки цей рекордний снігопад стався майже сторіччя тому, методи, що використовуються для вимірювання снігопаду, відрізнялися від сьогодні, що використовуються. Тим не менш, гора Ібукі занесена до Книги рекордів Гіннесса як місце найсильнішого снігопаду за всю історію гірських районів світу.Фотографія до заголовка: Сукаю, префектура Аоморі, у лютому 2013 року, після другого за величиною снігопаду в Японії за всю історію спостережень.

У Африці йде сніг? 8 неймовірних африканських країн, де буває снігопад

Так, в Африці сніг, але не в усіх частинах Африки буває сніг. Снігопад також не випадає в ті самі сезони, що й у Європі, Азії та Америці.

Снігопад - Що таке снігопад?

Африка — найспекотніший континент планети, але він також один із найширших і найрізноманітніших. По всій довжині та ширині континенту існує велика різноманітність місць проживання, температур та погодних умов. Тим не менш, ви можете поставити запитання: «В Африці йде сніг?»

На великих частинах Африки ніколи не буває сніг. Територія найтеплішого континенту приблизно 60% складається з пустель і посушливих земель, де мало опадів, і рідко буває досить холодно, щоб досягти точки замерзання. Але є райони континенту, де сніг випадає щороку.

Температури значно нижчі, а опади частіше випадають у високогірних регіонах, що призводить до частих снігопадів.

Хмари ростуть навколо піків вищих гір у міру того, як піднімається тепле вологе повітря. Деякі гори в Африці можуть бути покриті снігом цілий рік, оскільки снігопад найчастіше відбувається на висотах.

У цих місцях зазвичай буває снігопад протягом зимових місяців, тому що в деяких африканських країнах у певні місяці температура нижча, особливо в тих, що знаходяться далі від екватора.

У цій статті ми розповімо про деякі країни, де щороку йде снігопад. Ви будете здивовані тим, який різноманітний африканський континент. Продовжуй читати.

Снігопад - Що таке снігопад?

Чому в більшості країн Африки не буває снігу

Сніг не випадає у більшості африканських країн через високі температури в цих країнах. Сніг випадає лише за температури 0℃ або нижче; однак середня температура в найхолодніших країнах Африки становить 16–18 ℃, що ускладнює випадання снігу. 

В Африці одні з найскладніших погодних умов. На кожен регіон впливає низка факторів, що призводять до холодних, жарких, сухих чи вологих умов. Почнемо з того, що більша частина континенту, що тягнеться від 35 ° південної широти до приблизно 37 ° північної широти, розташована в тропіках. 

У ракових тропіках сонячне тепло постійно та інтенсивно. У результаті Африці скрізь теплий жаркий клімат, але північ переважно характеризується посушливістю і високими температурами. Лише крайня північ і крайній південь Африки мають більш ясну погоду, і саме у цих частинах найчастіше буває снігопад.

Екватор майже ділить континент навпіл, створюючи значною мірою симетричні кліматичні зони з обох боків. У центрі північної Африки формується квазіпостійний субтропічний осередок високого тиску, що викликає надзвичайно високі температури, тоді як у південній частині Африки пояс високого тиску над сушею зменшується, коли сонце стоїть на піку.

Коли в Африці зима?

Снігопад - Що таке снігопад?

На відміну від Європи та інших регіонів з помірним кліматом, де зима триває з листопада по лютий, зимові місяці переважно Африки трохи різноманітні.

Зима в південноафриканських країнах настає приблизно з червня до серпня. Температура вночі та вранці в Намібії, Свазіленді, Лесото, Зімбабве та Південній Африці може впасти дуже низько, що призведе до снігопаду.

Враховуючи різні кліматичні умови Африки, у деяких частинах Африки наприкінці року також буває зима, як у регіонах із помірним кліматом. Ці частини розташовані у північних частинах Африки, включаючи Сахару, Марокко, Алжир та ін. 

Країни в Африці, в яких буває снігопад

Снігопад - Що таке снігопад?

1. Південна Африка

Через своє широке і різноманітне навколишнє середовище Південна Африка відчуває різні погодні умови. У високогірних районах, таких як райони Кейп та Дракенсберг, фіксуються екстремально низькі температури, сприятливі для утворення снігу, у той час як у високогір’ях Хайвельда зими холодні та безсніжні.

В результаті взимку нерідко можна побачити сніг на гірських вершинах Дракенсберг та Кейп. У таких регіонах, як Західний мис і Північний мис, найбільше випадає снігу: щорічно випадає не менше п’яти днів снігу, висота якого може досягати 30 міліметрів.

На відміну від крайньої північної півкулі, де зимові місяці припадають на період з листопада до лютого, зима на півдні Африки починається в червні і триває до серпня. Сніг випадає у гірських районах, але зими зазвичай сухі та без вологи.

У тих частинах Південної Африки, де сніг, червень знаменує собою початок зими. У холодних регіонах середня температура від 12.3 ℃ до 4.7 ℃. У наступному місяці температура може впасти до 4 ℃, у середньому випаде 6 міліметрів снігу.

В останній місяць зими, який зазвичай припадає на серпень, температура починає повільно підвищуватися і може бути зафіксовано до 8 міліметрів снігу, перш ніж температура знову стане теплою. 

2. Лесото

Лесото – єдина країна в Африці, яка не має виходу до моря, але тепер це єдина унікальна особливість цієї країни. Це також одна з небагатьох африканських країн, де щорічно випадає сніг. 

Ця країна, оточена Південною Африкою, є єдиною у світі, яка знаходиться на висоті понад 1000 метрів. Найнижча точка країни знаходиться на висоті близько 1400 метрів над рівнем моря. Це одна із головних причин холодного клімату в країні.

Погода у цій країні змінюється упродовж року. Але порівняно з більшістю країн регіону більшість місяців тут прохолодніша.

Зимовий сезон триває з червня до серпня. У цей час температура значно знижується, а в гірській місцевості випадають снігопади. Зими в Лесото – найхолодніша пора року. У розпал зими мінімуми можуть досягати 0°C (32°F), а максимуми можуть досягати 16/19°C (61°F).

Масеру, столиця Лесото, відчуває цілорічний снігопад із скупченнями до 13 міліметрів. Крім того, червень — найхолодніший місяць у місті, а січень — найспекотніший.

Снігопад - Що таке снігопад?

3. Марокко 

Марокко, розташоване в гирлі Середземного моря, є країною максимально наближеною до Європи. Європу та Марокко поділяє Гібралтарську протоку шириною 13 кілометрів.

По всьому регіону Марокко відрізняється різноманітністю кліматичних умов. Взимку вологі, а прибережна зона має середземноморський клімат.

Навпаки, гірський регіон має континентальний та альпійський клімат із суворими сніговими зимами та напівзасушливим кліматом у таких місцях, як Марракеш. З грудня до березня марокканці можуть побачити сніг у горбистій місцевості.

У таких регіонах як Рабат (столиця) та Іфран найнижчі температури, а також бувають моменти снігопаду. 

Найхолодніший місяць у Марокко – січень, із середніми максимумами 10.7 градусів за Цельсієм у Рабаті та мінусовими мінімумами -1 градус за Цельсієм в Іфрані, який розташований у горах. На найвищій точці Атлаських гір починає йти сніг.

Зима в Марокко закінчується в березні і починають з’являтися весняні температури. Середня низька температура в Рабаті становить 10.4 градусів за Цельсієм, а кількість опадів становить у середньому 0.47 дюйма.

4. Кенія (гора Кенія)

Екватор ділить Кенію, загальна площа якої становить 580,367 XNUMX квадратних кілометрів, на майже дві рівні частини. Клімат Кенії поділено на три окремі регіони:

  • Тропічний клімат на узбережжі
  • Помірний клімат внутрішніх гір та плоскогір’я Кенії.
  • Сухий клімат північних районів країни

Сніг у Кенії зазвичай не випадає, але він покриває гору Кенія, найвищу вершину країни, цілий рік.

В Елдореті, розташованому на висоті 6,900 футів (2,100 метрів) над рівнем моря, щорічно випадає 42.5 дюйми опадів (1080 міліметрів). У високогірних районах часті град, туман та імла. Сніг стає щорічним явищем у місцях вище 13,779 4200 футів (XNUMX метрів), таких як гора Кенія.

5. Танзанія (гора Кіліманджаро)

У Танзанії, яка знаходиться прямо під екватором, спостерігаються значні коливання температури у різних районах. Танзанія, країна, багата на природну красу, може багато чого запропонувати незалежно від клімату.

У країні налічується понад 14 окремих заповідних зон, у багатьох з яких є діючі вулкани, до яких можна дістатися, піднявшись до кратерів. Сафарі – популярний вид спорту у цих місцях. 


Гора Кіліманджаро — дивовижний і захоплюючий дух символ Африки і одна з найбільших гір, що окремо стоять у світі. Він складається із трьох окремих піків; Кібо, Мавензі та Шира, які разом займають площу 4,000 кілометрів.

Ця гора є найпопулярнішим туристичним напрямом у Танзанії та щорічно приваблює десятки тисяч відвідувачів як з-за кордону, так і з самої Танзанії.

6. Уганда (гори Рувензорі)

В Уганді зазвичай тропічний клімат із двома вологими та двома сухими сезонами. На вулиці часто буває близько 21 градуса за Цельсієм. На висоті 5109 метрів над рівнем моря гора Рувензорі вкрита снігом.

Хоча сніг в Уганді випадає дуже рідко, гори Рувензорі, розташовані там і що межують з Демократичною Республікою Конго, є одними з найвищих точок на континенті і досягають висоти 5109 16761 м (XNUMX XNUMX футів). Вони також мають льодовики на верхніх схилах.

7. Ефіопія (гора Сім’єн)

Через свої величезні розміри Ефіопія стикається з різними кліматичними умовами. У високогір’ях Ефіопії приємна погода із сезонними коливаннями температури. Сухий та вологий сезони є двома його кліматичними підрозділами.

Хоча найбільша кількість опадів випадає з червня до вересня, сезон дощів триває з березня по вересень. У Ефіопії немає снігу; однак на найвищій горі Рас Дашена, на висоті 14,928 4550 футів (XNUMX метрів над рівнем моря), іноді випадає сніг.

В Ефіопії не буває снігу, але цілий рік випадає багато опадів. З червня до вересня у високогірних районах Ефіопії випадає велика кількість опадів.

Серпень із середньою низькою температурою 10.8 градусів за Цельсієм є одним із найхолодніших місяців в Ефіопії.

Гори Сім’єн, розташовані на висоті від 4,437 до 4,550 метрів над рівнем моря, є однією з небагатьох частин Африки, де регулярно випадає сніг. 

8. Намібія

Однак у Намібії іноді випадає сніг, але це рідкість. І ніколи не буває нічого, крім легкого окроплення, якого ніколи не буває достатньо, щоб обрушити чийсь дах.

У субтропічному кліматі Намібії є два сезони: короткий, спекотний, вологий сезон і більш тривалий, прохолодніший, сухий сезон. Холодний сезон дуже сухий, а сезон дощів дуже теплий для снігу.

Чи бував колись снігопад в Африці на Різдво?

Снігопад - Що таке снігопад?

Так, в Африці на Різдво йде сніг, але лише у певні моменти. Це такі точки, як гора Кіліманджаро або гора Кенія, де сніг покриває вершину цих гір цілий рік.

Інші частини Африки, де в період Різдва йде сніг, — крайні північні частини, такі як Марокко. Хоч це рідкісне явище, але буває.

Зима в Африці справді існує, але вам, ймовірно, не знадобиться лопата для збирання снігу, оскільки вона триває недовго. Вам, безсумнівно, знадобиться відповідний одяг, і якщо вам пощастить, ви зможете знайти кілька гірськолижних курортів, де можна зайнятися зимовими видами спорту.

Важко знайти потрібний час для подорожі на цей великий і незвичайний континент, але зима в Африці, безперечно, найкраща.

Міста світу, в яких випадає найбільше снігу

Снігопад - Що таке снігопад?

У деяких місцях планети кожної зими снігу випадає найбільше.

Список найбільш засніжених міст світу.

Шамоні, Франція

Французький курорт був господарем перших Зимових Олімпійських ігор 1924 р. Гірськолижний сезон у Шамоні триває близько півроку. Найсильніші снігопади припадають на січень – саме в цей час сюди приїжджає більшість альпіністів та лижників. Курорт розташований на висоті 1035 метрів. Верхня станція канатної дороги – 3842 метри. Щороку у Шамоні випадає близько 9,6 метра снігу.

Снігопад - Що таке снігопад?

Буффало, Нью-Йорк

Місто, знамените своїми снігопадами, розташоване у північній частині штату Нью-Йорк на березі озера Ері. Щороку тут випадає близько 2,4 метра снігу, але цього року зима ще не завітала до найзасніженішого міста США. В аномальній погоді кліматологи звинувачують Ель-Ніньо – природне явище, коли вода в тропічній зоні Тихого океану, біля берегів Перу та Еквадору, стає теплішою, ніж зазвичай, і маса нагрітих приповерхневих вод зміщується на схід. Саме Ель-Ніньо не пускає зиму до Буффало цього року.

Нагано, Японія

Популярний курорт, господар Зимових Олімпійських ігор 1998 р. незамінний, коли йдеться про зимові розваги. Щороку тут випадає близько 11 метрів снігу. До речі, саме у префектурі Нагано розташований найвідоміший гірськолижний курорт Японських Альп – Хакуба.

Сагеней, провінція Квебек, Канада

Сагеней – відносно молоде місто, засноване 2002 р. внаслідок злиття двох населених пунктів в однойменній долині, проте воно вже заробило репутацію одного із найзасніжніших місць планети. Щорічно у цьому місті з населенням лише 147 тис. чол. випадає 3 метри снігу. Кількість сніжних днів – 92.

Алієска, штат Аляска

Курорт популярний серед любителів зимових видів спорту завдяки своїй щорічній кількості опадів – близько 10 м снігу. Місто розташоване на відстані 48 кілометрів від Анкоріджу. Тут проводяться чемпіонати із зимових видів спорту.

Нісеко, острів Хоккайдо, Японія

У Нісеко – найбільшому гірськолижному курорті острова Хоккайдо – у середньому щороку випадає близько 15 метрів снігу. Якість снігового покриття приваблює сюди гірськолижників з усього світу, але найбільше в Нісеко австралійських туристів.

Аоморі, острів Хонсю, Японія

288 тис. чол., що живуть у портовому Аоморі, вже змирилися з хуртовиною та снігопадами – у середньому щороку тут випадає 8 метрів снігу. Чинники, що сприяють такій засніженості; – Близькість океану, високі гори, що оточують рівнину Аоморі, і холодні вітри північно-східної Азії.


Снігопад картинки

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад - Що таке снігопад?

Снігопад – відео

You May Also Like

More From Author