Шкіра – Як отримати чисту шкіру?

Estimated read time 1 min read

Хто не прагне мати чисту, скляну та сяючу шкіру? Ми всі так! Однак коли в гру вступають бруд, забруднення та бактерії, наші прагнення до шкіри можуть піти нанівець.

У цій статті ми обговорюємо важливі кроки, які вам потрібно включити у свій звичайний догляд за шкірою, щоб отримати чисту шкіру.


Що таке чиста шкіра?

Шкіра - Як отримати чисту шкіру?

Чиста шкіра – це в основному шкіра без плям, шрамів або прищів. Певні фактори, такі як гени, забруднення, бруд і сміття, сприяють розвитку прищів, темних плям і плям. Це може зробити ваше обличчя неясним і тьмяним.

Однак підтримувати чисту шкіру неважко, якщо ви буваєте вдень, щоб побалувати себе. Давайте дізнаємося як.

Як зберегти чисту шкіру?

1. Очищайте двічі на день

Очищення важливе для видалення бруду та сміття, які накопичуються на поверхні вашої шкіри. Очищайте обличчя теплою водою принаймні два рази на день.

Використовуйте м’який миючий засіб, який не містить шкідливих хімічних речовин і врівноважує рівень pH вашої шкіри.

Рівень pH вашої шкіри становить 4,7-5,7, що робить її слабокислою. Будь-який миючий засіб, який порушує цей рН, не ідеальний для вашої шкіри. Перевірити їх можна за допомогою лакмусового папірця.

Ще один спосіб визначити, що засіб для вмивання не підходить вашій шкірі, — це кількість піни, яку він створює. Якщо ваш миючий засіб утворює забагато піни, ймовірно, він має лужну основу і його не можна використовувати для шкіри.

Примітка:

Переконайтеся, що ви ретельно змили миючий засіб. Якщо його залишити, ви не тільки подразните шкіру, але й закупорите.

2. Використовуйте сонцезахисний крем

Шкіра - Як отримати чисту шкіру?

Окрім засмаги, ультрафіолетові промені сонця також можуть висушити шкіру та призвести до надмірного вироблення шкірного сала. Це може спричинити закупорку пір, появу прищів, темних плям і пігментації. Тому важливо використовувати сонцезахисний крем широкого спектру дії. Обов’язково наносите сонцезахисний крем кожні дві години, щоб уникнути пошкодження сонцем.

3. Добре зволожуйте

Ваша шкіра потребує постійного зволоження. Втрата вологи може призвести до того, що ваші сальні залози вироблятимуть занадто багато шкірного сала. Це може закупорити пори, спричинивши появу прищів. Зволоження зберігає вашу шкіру зволоженою та запобігає надмірному виробленню жиру в шкірі.

4. Використовуйте тонер

Тоніки використовуються для видалення залишків бруду з вашої шкіри. Вони сприяють здоров’ю та чистоті шкіри завдяки своїм pH-балансуючим властивостям.

5. Регулярно міняйте подушки

Коли ви спите, піт, бруд і бактерії з вашого тіла можуть переноситися на вашу подушку. Очищення обличчя недостатньо, щоб запобігти появі прищів. Важливо регулярно міняти подушки, щоб уникнути скупчення бруду та бактерій на шкірі.

6. Очистіть пензлі для макіяжу

Ваші пензлі для макіяжу несуть бруд і сміття, які можуть закупорити пори. Час від часу обережно мийте пензлі.

7. Ви є те, що ви їсте

Дієта, багата вуглеводами, сприяє нездоровій шкірі. Дослідження показують, що споживання занадто великої кількості цукру та олії може спричинити прорив шкіри. Вживання продуктів, багатих водою, збереже вашу шкіру зволоженою. Їжа, багата вітамінами А і С, корисна для підтримки чистоти та здоров’я шкіри.

8. Не лопайте прищі!

Вискакування або видавлювання прищів може не тільки посилити висипання, але й залишити шрам. Як би спокусливо це не здавалося вам, намагайтеся не видавлювати свій прищ. Місцеві креми від прищів слід наносити на уражену ділянку, якщо ви хочете швидко позбутися прища.

9. Додайте місцеві ретиноїди до свого догляду за шкірою

Місцеві ретиноїди часто називають «основою місцевої терапії». Це тому, що вони мають протизапальні та антимікробні властивості, які ефективно підтримують чисту шкіру. Якщо у вас шкіра, схильна до вугрів, додайте крем для місцевого застосування до свого режиму нічного догляду за шкірою.

10. Спіть 7-8 годин

Шкіра - Як отримати чисту шкіру?

Сон — найкращі ліки не лише для вашого душевного спокою, а й для вашої шкіри. Ваша шкіра працює над відновленням і загоєнням пошкоджених тканин, поки ви спите. Це може означати, що вам доведеться пропустити нічні розмови чи телефонні дзвінки. Але ви побачите зміни!

11. Дезінфікуйте не лише руки, але й гаджети

Навушники, смартфони, ноутбуки та інші гаджети, до яких ви часто торкаєтеся, слід час від часу дезінфікувати. Вони переносять бактерії та бруд з ваших пальців, які можуть призвести до появи прищів, коли ви торкаєтеся обличчя після їх використання.

12. Пероральні та місцеві засоби

Місцеві та пероральні засоби можна використовувати, якщо у вас шкіра, схильна до вугрів. Поговоріть зі своїм дерматологом про різні ліки, доступні для вас, щоб отримати чисту шкіру. Це допоможе збільшити коефіцієнт оновленості клітин, забезпечить протизапальні властивості та зменшить сліди від вугрів і прищів.

13. Стережіться свого волосся!

Продукти, які ви використовуєте для волосся, можуть закупорити пори, коли вони контактують зі шкірою. Намагайтеся, щоб волосся не торкалися обличчя занадто сильно, щоб уникнути закупорки пор.

14. Ретельно змийте олію з волосся

Змащувати волосся чудово, але також може сприяти жирності шкіри голови та чола, якщо не змити належним чином.

15. Регулярно робіть пілінг

Відлущування видаляє омертвілі клітини шкіри, відкриваючи під ними здорові, молоді клітини. Це також запобігає засміченню пір цими мертвими клітинами. Рекомендується робити пілінг один або два рази на тиждень.

Примітка:

Занадто часте відлущування може знищити шкірний барьєр, що призведе до втрати вологи. Це може спровокувати надмірне вироблення шкірного сала вашими сальними залозами, що може спричинити появу прищів.

16. Дотримуйтесь режиму догляду за шкірою

Щоб ваша шкіра була чистою та здоровою, важливо дотримуватися правил догляду за шкірою.

Що має включати ваш ранковий розпорядок дня:

  • Очищення
  • Тонування
  • зволоження
  • Сонцезахисний крем

Що має включати ваш нічний розпорядок дня:

  • Очищення
  • Тонування
  • зволоження
  • Місцевий ретиноїд (якщо у вас шкіра, схильна до вугрів)

You May Also Like

More From Author