ᐈ 7 найбільших хижих птахів у світі – великі хижі птахи – самі великі 2024

Estimated read time 1 min read

Залежно від того, де ви живете, ви, напевно, бачили одного-двох звичайних хижих птахів, що ковзають у небі. Незалежно від того, яких цікавих птахів ви могли бачити в дикій природі, деякі з цих колосальних хижих птахів, безсумнівно, будуть карликовими в порівнянні з ними. З вражаючим розмахом крил і гачкуватим дзьобом ці масивні хижаки ширяють у небі, недоторкані іншими хижаками. Ви, мабуть, не зустрінете жодного з цих бегемотів під час своїх пригод зі спостереження за птахами на задньому дворі! Давайте дізнаємося про 7 найбільших хижих птахів у світі і подивимося, як вони відрізняються один від одного.

7. Хижий птах Орел-гарпія

Вага: 11 кілограмів


Розмах крил: 2 метри


Де мешкає: Центральна та Південна Америка


Ідентифікаційна ознака: Пернатий гребінь і небезпечні кігті

ᐈ 7 найбільших хижих птахів у світі - великі хижі птахи - самі великі 2024

З гордим пір’яним гребенем на голові і 10 сантиметровими кігтями, які можуть конкурувати з кігтями ведмедя-гризлі, орлан гарпія легко забезпечує собі місце на вершині місцевого харчового ланцюга. Ці люті крилаті мисливці без особливих зусиль можуть вполювати таку здобич, як лінивці та мавпи. Однак вони мають і м’якший бік: орли-гарпії також відомі тим, що невтомно працюють пліч-о-пліч з парою, виховуючи своє потомство. Самці і самки виглядають однаково з точки зору оперення: обидва мають подвійний гребінь і подібні чіткі позначки. Однак самки можуть виростати майже вдвічі важчими за самців.

Чи знаєте ви?

Прекрасний орлан-гарпія пишається тим, що є національним птахом Панами.

6. Хижий птах Білоплечий орлан

Вага: 5-9 кілограмів


Розмах крил: 2-2.5 метрів


Ареал: Прибережні райони Євразії


Ідентифікаційна ознака: Дуже великий жовтий дзьоб

ᐈ 7 найбільших хижих птахів у світі - великі хижі птахи - самі великі 2024

Белоплечий орлан в середньому важить як найважчий орел у світі. Цей великий птах зазвичай блукає прибережними районами і часто відвідує російське узбережжя в пошуках їжі. Його раціон в основному складається з лосося, але доповнюється іншими видами риби, а також зрідка молюсками і ракоподібними. Хоча білоплечий орлан гніздиться майже виключно на східному узбережжі Росії, його міграції через Китай і рідко вздовж узбережжя Північної Америки також були помічені.

Чи знаєте ви?

Своїм приголомшливим зором білоплечий орлан багато в чому завдячує тому, що його очі спрямовані вперед. Цей гострозорий мисливець може використовувати як монокулярний, так і бінокулярний зір, залежно від того, чого вимагає поточна ситуація.

5. Хижий птах Гриф-стерв’ятник

Вага: 6.8 кілограмів


Розмах крил: 2.5 метри


Місцезнаходження: Африка


Ідентифікаційна ознака: Пух на голові

ᐈ 7 найбільших хижих птахів у світі - великі хижі птахи - самі великі 2024

Використовуючи свій чудовий зір і нюх, сип ковзає в небі, щоб знайти здобич, якою він харчується. Як і деякі інші гігантські грифи, цей птах не боїться схопити здобич малих і середніх розмірів, якщо туші не є легкодоступними. Своїм грізним гачкуватим дзьобом він розриває шкуру, щоб дістатися до жаданого м’яса, і відіграє важливу роль у відкритті туш для інших птахів, які занадто малі, щоб прорватися самостійно. У той час як у більшості інших грифів голова лиса, у грифа-лопатника на голові є унікальний покрив з тонкого пухового волосся.

Чи знаєте ви?

Гриф-стерв’ятник, як правило, птах-одинак і не гніздиться колоніями, як це роблять багато інших видів грифів. Цей птах-відлюдник будує масивні гнізда з палиць у більш відокремлених місцях і має широкий територіальний ареал.

4. Хижий птах Каліфорнійський кондор

Вага: 20-24 кілограмів


Розмах крил: 2.8 метрів


Місцезнаходження: Північна Америка


Ідентифікаційна ознака: Яскраво забарвлена лиса голова

ᐈ 7 найбільших хижих птахів у світі - великі хижі птахи - самі великі 2024

Каліфорнійський кондор, без сумніву, найбільший птах у Північній Америці, може злітати на своїх масивних крилах зі швидкістю до 88 кілометрів на годину, підхоплюючи вітрові потоки в середині польоту. Цей гігантський хижий птах також може блукати в небі протягом надзвичайно довгого життя – 50 років і більше в дикій природі. Каліфорнійські кондори воліють гніздитися в печерах скель, ущелинах скель або дуплах червоних дерев. Цей птах, як правило, шукає готові місця для гніздування, а не будує гніздо, і, як правило, не облаштовує своє гніздо паличками або іншими матеріалами.

Чи знаєте ви?

Каліфорнійський кондор дуже витривалий і здатний за необхідності обходитися без їжі 1-2 тижні. Інші тактики самозбереження включають розпушування пір’я на шиї, щоб зігрітися в холодну погоду, і мочіння однієї або обох ніг, щоб охолодитися в спекотну погоду.

3. Хижий птах Гімалайський гриф

Вага: 5.8-12 кілограмів


Розмах крил: 2.8 метрів


Ареал: Гімалаї


Визначальна ознака: Пуховий покрив на голові

ᐈ 7 найбільших хижих птахів у світі - великі хижі птахи - самі великі 2024

Гімалайський гриф, названий так за свої майже міфічні пропорції, має вражаючу фігуру, підкреслену легким капюшоном з м’якого пухового пір’я. Пір’я на голові є рідкістю серед хижих птахів, але слугує відмінною рисою гімалайського грифа. Цей характерний капюшон з пір’я світло-жовтого або кремового кольору у дорослих птахів і більш яскраво-білого у молодих. Гімалайський гриф зазвичай тримається вільними колоніями і подорожує групами. Ці великі птахи також гніздяться відносно недалеко один від одного і відкладають поодинокі яйця.

Чи знаєте ви?

Хоча гімалайський гриф зазвичай тримається осторонь і навряд чи нападе на людину, технічно він є людиноподібним птахом. Ці масивні птахи часто відіграють ключову роль у тибетських небесних похованнях, прибираючи людські останки, розміщені на скелях.

2. Хижий птах Чорний гриф

Вага: 9.5 клограмів


Розмах крил: 2.4-3 метри


Ареал: Євразія


Ідентифікаційна ознака: Лиса голова і комір з пір’я

ᐈ 7 найбільших хижих птахів у світі - великі хижі птахи - самі великі 2024

Цей велетенський птах належить до родини грифів, тієї ж родини, що й коршуни, луні та канюки. Багато людей описують чорного грифа як “щось середнє між грифом і орлом”, що має сенс, якщо поглянути на його суворий погляд і майже безперисту голову. Лисина цього птаха обрамлена пухнастим комірцем з пір’я, яке з віком тьмяніє, даючи візуальний індикатор віку кожного екземпляра. Силует євразійського чорного грифа виразний завдяки широким тупим крилам, які тримають цього левіафана в повітрі.

Чи знаєте ви?

Чорний гриф має особливий тип гемоглобіну в крові, який дозволяє йому отримувати більше кисню на великій висоті.

1. Хижий птах Андський кондор

Вага: 17-33 кілограмів


Розмах крил: 3.2 метри


Місцезнаходження: Південна Америка


Ідентифікаційна ознака: Лиса голова і білий нашийник

ᐈ 7 найбільших хижих птахів у світі - великі хижі птахи - самі великі 2024

Андський кондор є найбільшим хижим птахом у світі, а також визнаний найбільшим з усіх птахів, що вміють літати. Андський кондор належить до сімейства грифів і має класичну лису голову, яка дозволяє йому залишати обличчя і шию чистими, коли він ласує здобиччю. Хоча завдяки великому розмаху крил цей птах може здаватися граціозним літуном, насправді через свою велику вагу він не завжди може втриматися в повітрі. Тому андський кондор воліє дотримуватися маршрутів польоту, які використовують гірські повітряні потоки, що допомагають йому підтримуватися в повітрі.

Чи знаєте ви?

Хоча цей масивний кондор не має таких вражаючих кігтів, як у інших хижих птахів, відомо, що він доповнює свій раціон падлом – яйцями або пташенятами інших птахів.

You May Also Like

More From Author