ᐈ 10 найбільших яхт у світі – великі яхти – самі великі 2024

Estimated read time 1 min read

Слово “яхта” походить від давньонімецького (Deutsche) слова, що означає “корабель-переслідувач”. Цим словом називали швидкі вітрильники, що використовувалися спочатку піратами, а потім людьми, які хотіли зловити піратів. Володіння таким кораблем стало модою серед заможних суднобудівників Голландії 14 століття. Згодом це захоплення поширилося і на Англію, коли Карл II почав плавати на своєму кораблі заради спорту та задоволення.

На зміну вітрильникам прийшли моторизовані версії, які слугують заможним людям для проведення вечірок. Немає кращого сигналу для світу, що ви володієте величезним багатством, ніж масивна яхта. Чим багатший, тим масивніший.

10. Яхта Yas

Довжина: 141 м


Власник: Хамдан бін Заїд бін Султан Аль Нахайян


Рік введення в експлуатацію: 2015 (як Yas)

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

“Яс” не завжди був яхтою. Це було військове судно на службі Королівського військово-морського флоту Нідерландів. Корабель був виведений з експлуатації голландським флотом у 1978 році, а потім проданий Об’єднаним Арабським Еміратам для їхнього військово-морського флоту. У 2005 році ОАЕ вивели “Аль Емірат” з експлуатації. Хамдан бін Заїд придбав корабель у 2011 році і доручив французькому інженеру переобладнати його на верфях ОАЕ.

Інформації про доповнення та інтер’єр Yas не так багато, але ми знаємо, що за задумом дизайн мав нагадувати дельфіна. Корабель вміщує 60 гостей та екіпаж з 58 осіб.

Чи знаєте ви?

Ще один заможний султан хоче переобладнати голландський фрегат на яхту. Swift135 перебуває на стадії будівництва.

9. Яхта Sailing Yacht A

Довжина: 143 м


Власник: Андрій Мельниченко


Рік введення в експлуатацію: 2015

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

Ця яхта з футуристичним дизайном більше схожа на вигаданий зореліт, ніж на вітрильне судно. Саме таким був задум дизайнера Філіпа Старка, який спроектував ще одну масивну яхту для власника Мельниченка, Motor Yacht A. Судно вміщує 54 члени екіпажу і може прийняти стільки ж гостей. Судно має підводний оглядовий майданчик на кілі і може розвивати швидкість до 20 вузлів.

Чи знаєте ви?

Грот-щогла яхти заввишки з лондонський Тауер.

8. Яхта El Mahrousa

Довжина: 146 м


Власник: Єгипет


Рік введення в експлуатацію 1865

Корабель був побудований за наказом Ісмаїла Паші, єгипетського правителя, який вірив у те, що країна стане більш схожою на європейські держави. Яхта, побудована британцями, стала символом його модернізації. Після єгипетської революції яхта перебувала на озброєнні військових.

Яхта з максимальною швидкістю 16 вузлів використовується рідко, що не дивно, враховуючи її вік. Найчастіше на ній виходять у море в особливих випадках.

Чи знаєте ви?

El Mahrousa була найдовшою яхтою у світі до 1984 року.

7. Яхта Prince Abdulaziz

Довжина: 147 м


Власник: Королівська сім’я Саудівської Аравії


Рік введення в експлуатацію 1984

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

Ця яхта належить до флоту, що обслуговує королівську родину Саудівської Аравії. Вперше її замовив король Фауд бін Абдулазіз Аль Сауд. Судно може розвивати швидкість до 22 вузлів і може перевозити екіпаж з 60 осіб. На ньому може розміститися така ж кількість гостей, які можуть користуватися внутрішнім басейном та іншими зручностями. На палубі судна також є вертолітний майданчик.

Чи знаєте ви?

До 2006 року Prince Abdulaziz була найдовшою яхтою у світі.

6. Яхта Topaz

Довжина: 147 м


Власник: Королівська сім’я Саудівської Аравії


Рік введення в експлуатацію: 2012

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

Ще одна яхта, що належить саудівським королівським особам, Topaz, була побудована спеціально для Мансура бін Заїда. Судно не тільки трохи довше, ніж Prince Abdulaziz, але й має трохи більшу максимальну швидкість (25 вузлів). Проте інтер’єр дуже схожий на старі королівські яхти, з критим басейном, джакузі та іншими зручностями, що личать принцу. Екстер’єр більш сучасний і має подвійний вертолітний майданчик.

Чи знаєте ви?

Власник цього корабля також володіє більш відомою власністю – футбольним клубом “Манчестер Сіті”.

5. Яхта Al Said

Довжина: 155 м


Власник: Султан Оману


Рік введення в експлуатацію: 2007

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

Ця яхта перебуває на озброєнні правлячої сім’ї Оману. Окрім того, що це п’ята за довжиною яхта, вона також входить до п’ятірки найкращих за потужністю двигунів і водотоннажністю (тоннажністю). Зовні судно нагадує розкішний круїзний лайнер з вертолітним майданчиком, шістьма палубами і басейном.

На кораблі є концертна зала та конференц-зали. На ньому можуть розміститися понад 70 гостей і 150 членів екіпажу.

Чи знаєте ви?

Відомих фотографій інтер’єру корабля немає.

4. Яхта Dilbar

Довжина: 156 м


Власник: Алішер Усманов


Рік введення в експлуатацію: 2015

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

Ця яхта, що належить російському бізнесмену, є найбільшою у світі за об’ємом. Її водотоннажність становить 15 917 брутто-тонн. Раніше Усманову належали дві менші яхти, кожна з яких також називалася Dilbar. Усманов продав їх обидві.

Нинішній Dilbar має чотири палуби, два вертолітні майданчики (на носі і кормі) і декоративну систему зовнішнього освітлення. Вважається, що внутрішні приміщення судна містять 3800 квадратних футів житлової площі, офісні приміщення та конференц-зали, а також спа-центр, басейн і тренажерний зал.

Чи знаєте ви?

Вартість “Ділберта” оцінюється в 1 мільярд доларів США.

3. Яхта Dubai

Довжина: 162 м


Власник: Мохаммед бін Рашид Аль Мактум


Рік введення в експлуатацію: 2008

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

Спочатку Дубай мав бути побудований для члена королівської сім’ї Брунею. Угода зірвалася, і будівництво закінчилося. Корпус придбала інша компанія, після чого будівництво продовжилося.

22 каюти корабля вміщують 36 гостей. На борту є місце для 88 членів екіпажу. Серед інших зручностей – танцювальний зал, критий басейн (з додатковим басейном на одній палубі), кінотеатр і тренажерний зал.

Всього на яхті сім палуб. Відносно легка яхта (10 000 брутто-тонн) може розвивати швидкість до 26 вузлів.

Чи знаєте ви?

Власник – керівник авіакомпанії Emirates Airlines.

2. Яхта Eclipse

Довжина: 162,5 м


Власник: Роман Абрамович


Рік введення в експлуатацію: 2008

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

Коли власник футбольного клубу “Челсі” Роман Абрамович отримав “Екліпс” від будівельної компанії у 2010 році, це була найбільша яхта у світі. Протягом року Абрамович використовував її в приватних цілях, поки не запропонував її для чартеру в 2011 році. Це могло б компенсувати вартість судна, яка оцінюється в 500 мільйонів доларів.

Судно має 24 гостьові каюти, внутрішні басейни та гідромасажні ванни, дискотеку, тренажерний зал, спа-салон, а також функціональний підводний човен.

Чи знаєте ви?

Однією з найбільш унікальних особливостей корабля є його система виявлення ракет. Ходять чутки, але поки що не підтверджені, що Eclipse має на борту власні ракети класу “корабель-повітря”.

1. Яхта Azzam

Довжина: 180 м


Власник: шейх Халіфа бін Заїд Аль Нагаян


Рік введення в експлуатацію: 2013

ᐈ 10 найбільших яхт у світі - великі яхти - самі великі 2024

Azzam – найбільша приватна яхта у світі. Її вартість становить 605 мільйонів доларів, і вона, як і Eclipse, доступна для чартеру. Однак спостерігачі вважають, що перетворення корабля на комерційне судно є лише ухилянням від сплати податків.

Однією з причин, чому це робиться для уникнення податків, є те, що шейх, президент ОАЕ, дуже закритий і не хотів би, щоб його судном користувалися інші. Його прагнення до приватності призводить до того, що мало що відомо про інтер’єр корабля. Ми знаємо, що корабель може розвивати швидкість до 32 вузлів, має підводний човен і систему протиракетної оборони.

Чи знаєте ви?

Azzam більший за клас есмінців, що стоять на озброєнні ВМС США.

You May Also Like

More From Author