ᐈ Розсувні ворота – що потрібно знати перед покупкою? скачати, читати онлайн

Estimated read time 1 min read

Хочете захистити свою власність в сучасному стилі? Чому б не розглянути можливість встановлення розсувні ворота? Прочитайте нашу статтю і дізнайтеся, в чому їх переваги. Дізнайтеся більше про конструкцію, особливості та правильний монтаж.

Розсувні ворота – як вони будуються?

Відкатні в’їзні ворота будуються з використанням різноманітних компонентів, і особливу увагу слід приділити профілям, які доступні в різних розмірах. Найбільш поширеними елементами, з яких конструюються ворота, є:

  • напівзакритий профіль, так звана рейка
  • візок для воріт, так звана каретка для воріт,
  • сидіння і набігаючий ролик,
  • направляючий ролик,
  • верхня ручка воріт, так званий захват,
  • кришка профілю.

Конструкція розсувних воріт з хвірткою складається з таких компонентів, як ворітні візки, що забезпечують рух воріт. Правильна робота системи забезпечується за рахунок обкатного ролика і гнізда. Ролик дозволяє переміщати ворота в гніздо, в той час як перший компонент відповідає за закриття воріт. Ці компоненти також допомагають зняти навантаження з усієї системи. Напрямні ролики забезпечують стабільність воріт. Якщо підшипник знаходиться зверху, він служить довше і не такий шумний, як в інших випадках. Верхні кронштейни, які називаються захопленнями, забезпечують стабільність рами, а профільна кришка внизу захищає ворота від бруду та снігу.

В’їзні ворота – самонесучі чи розсувні?

ᐈ Розсувні ворота - що потрібно знати перед покупкою? скачати, читати онлайн

Самонесучі ворота – це ворота, стулки яких піднімаються над поверхнею землі на висоту від 5 до 8 сантиметрів. Завдяки своїй конструкції вони зручніші в експлуатації та надійніші. Їх механізм не потребує чищення, а несприятливі погодні умови не впливають на їх роботу. Однак ці типи воріт, як правило, коштують дорожче. Однією з проблем, пов’язаних з цим варіантом, є те, що для встановлення противаги потрібно зарезервувати більше місця (близько 30%), оскільки стулка воріт практично не має опори. Це збільшує вагу воріт, тому використання електронної системи управління є навіть обов’язковою вимогою, інакше вам доведеться буквально “боротися” з воротами.

Розсувні ворота – мають колеса, які рухаються по спеціальній рейці, закріпленій на землі. На стовпі є доріжка, яка утримує стулку у вертикальному положенні і забезпечує плавний рух. Найбільшим ризиком цього рішення є рейка, яку необхідно регулярно перевіряти та очищати від сміття, такого як листя, пил або каміння. Ці елементи можуть спричинити пошкодження стулки та ролика, що перешкоджає руху воріт. Коли температура дуже низька, стулка має тенденцію до заклинювання, що перешкоджає роботі всього механізму. Цьому можна запобігти, встановивши в рейку спеціальні нагрівальні кабелі. Тим не менш, це рішення користується особливим попитом через свою нижчу ціну в порівнянні з самонесучими воротами.

Як працюють розсувні ворота з електроприводом?

ᐈ Розсувні ворота - що потрібно знати перед покупкою? скачати, читати онлайн

Моторизовані відкатні ворота відкриваються і закриваються автоматично одним натисканням кнопки на спеціальному пульті дистанційного керування. Рухома частина обмежена двома стійками, які утримують ворота в правильному положенні і не дають їм випасти з колії. Це зручне і просте рішення, оскільки не потрібно докладати зусиль, а пультом дистанційного керування можна керувати на відстані, не виходячи з автомобіля.

Ворота і закон

В’їзні ворота не можуть бути вільно розміщені в огорожі. Вони повинні бути розміщені в місці з’їзду, для чого необхідно отримати окрему згоду від керівника дороги, в залежності від того, чи це міська, районна чи обласна дорога. Згідно з чинним законодавством, отримання такої згоди вимагатиме надання додатку до заяви про повідомлення про намір будівництва естакади. Якщо запланований в’їзд буде проходити над існуючими інженерними мережами дороги, адміністратор або орган, який приймає повідомлення, може вимагати додаткових погоджень щодо місця розташування та будівництва. На жаль, такі кроки зазвичай вимагають додаткових витрат.

Для приватних будинків ширина воріт повинна бути не менше 2,4 метра, і вони не повинні відчинятися назовні ділянки. Те саме стосується відкатних воріт, розсувна частина і механізм яких повинні знаходитися в межах ділянки. Якщо частина воріт заходить на сусідню ділянку, власника можуть зобов’язати знести такі ворота.

При виборі воріт важливо враховувати не тільки місце розташування воріт, але і вимоги до використання, такі як безпека для користувачів, простота експлуатації, частота обслуговування, режим роботи, а також ступінь і безпека автоматизації.

Встановлення воріт

Купуючи ворота, ми можемо вибрати, щоб їх встановив постачальник послуг або спробувати зробити це самостійно. Однак важливо добре підготуватися і вибрати правильний механізм для воріт, який буде адаптований до наших індивідуальних потреб, зокрема до частоти його використання і відповідатиме моделі воріт – виробник неодмінно допоможе нам у цьому завданні, надавши відповідні поради.

You May Also Like

More From Author