ᐈ 7 найбільших наземних ссавців за всю історію – великі сухопутні ссавці – самі великі 2024

Estimated read time 1 min read

Сьогодні ссавці все ще залишаються найбільшими тваринами на Землі. Насправді, синій кит – найбільша тварина, яка коли-небудь існувала, але він живе в морі і не був включений до цього списку. Більшість наземних ссавців з цього списку вимерли, але деякі з них все ще живі сьогодні. У вимерлих наземних ссавців є нащадки, які мають досить великі розміри, але вони не наближаються до своїх предків.

7. Мегатерій

Приблизна вага: від 3 до 4 метричних тонн


Ареал: Південна Америка


Період життя: Ранній пліоцен – кінець плейстоцену (від 5 млн до 8 000 років тому)


Наукова назва: Різні, але найвідоміші види: Megatherium americanum

ᐈ 7 найбільших наземних ссавців за всю історію - великі сухопутні ссавці - самі великі 2024

Мегатерії були гігантськими наземними лінивцями і предками сучасних деревних лінивців. На відміну від своїх сучасних побратимів, які важать лише близько 5 кілограмів, мегатерії важили від 3 до 4 метричних тонн. Коли мегатерій стояв на задніх ногах, його зріст становив 3,5 метра.

Існувало кілька різних видів мегатерії, але найбільше інформації ми маємо про мегатерію американську (Megatherium americanum), яка мешкала в Південній Америці, в основному на території сучасних Аргентини, Уругваю та Болівії.

Чи знаєте ви?

Наші предки, можливо, їли мегатеріум, оскільки вчені виявили скам’янілості зі слідами порізів, які, найімовірніше, були зроблені людськими знаряддями праці та зброєю.

6. Елазмотерій сибірський

Приблизна вага: від 3,6 до 4,5 метричних тонн


Ареал: Східна Європа та Центральна Азія


Період існування: Пізній пліоцен – ранній плейстоцен (2,6 млн – 39 000 років тому)


Наукова назва: Elasmotherium sibirianus

ᐈ 7 найбільших наземних ссавців за всю історію - великі сухопутні ссавці - самі великі 2024

Елазмотерій сибірський – вимерлий вид рогатих носорогів, відомий як “гігантський сибірський єдиноріг” через свій видатний ріг. Він був майже таким же великим, як шерстистий мамонт, і, за оцінками, важив до 4,5 метричних тонн. Як і шерстистий мамонт, Елазмотерій сибірський був вкритий довгим волоссям.

Протягом багатьох років вчені вважали, що Елазмотерій сибірський вимер від 100 000 до 200 000 років тому, але череп, знайдений у 2016 році, був датований лише 29 000 років тому. Це означає, що він жив у той самий час, що й неандертальці та ранні сучасні люди.

Чи знаєте ви?

Елазмотерій сибірський був одним з 250 видів носорогів, що жили на той час. Сьогодні у світі залишилося лише п’ять видів носорогів.

5. Азіатський слон

Приблизна вага: від 2,25 до 5,5 метричних тонн


Ареал проживання: Індостан і Південно-Східна Азія від Індії та Непалу на заході до Борнео на півдні.


Період життя: Нині


Наукова назва: Elephas maximus

ᐈ 7 найбільших наземних ссавців за всю історію - великі сухопутні ссавці - самі великі 2024

Азійські слони – найближчі родичі шерстистого мамонта, але вони не такі великі. Тим не менш, азійські слони все ще є одними з найбільших ссавців у світі і можуть важити від 2,25 до 5,5 метричних тонн. В середньому, зріст азіатських слонів в загривку становить від 1,8-3,8 метрів.

Азійських слонів досить легко одомашнити, і люди використовували їх протягом тисячоліть. Люди використовують азійських слонів для переміщення важких предметів, перевезення людей і вантажів, і навіть для ведення війни.

Чи знаєте ви?

На відміну від африканських слонів, азійські слони, як правило, мають менші бивні, які називаються тушами. Лише у деяких самців азійських слонів розвиваються великі, помітні бивні, як у їхніх африканських побратимів

4. Африканський бушський слон

Приблизна вага: від 4 до 7 метричних тонн


Ареал проживання: Африка на південь від Сахари (Кенія, Танзанія, Ботсвана, Зімбабве, Намібія та Ангола)


Період життя: Нині


Наукова назва: Локсодонт африканський

ᐈ 7 найбільших наземних ссавців за всю історію - великі сухопутні ссавці - самі великі 2024

Африканський слон – найбільший з нині живучих наземних ссавців у світі і найбільший з двох видів африканських слонів. Африканські буйволи важать від 4 до 7 метричних тонн. Самці африканських буйволів можуть досягати до 3,5 метрів у висоту, тоді як самки – до 3 метрів.

Африканські буйволи живуть в Африці на південь від Сахари, переважно в Кенії, Танзанії, Ботсвані, Зімбабве, Намібії та Анголі. Окрім великого тіла, африканські буш-слони мають масивні бивні, які сягають 2,5 метрів завдовжки і важать від 22,7-45,3 кілограмів.

Чи знаєте ви?

Хобот африканського бушного слона має 100 000 різних м’язів і використовується для хапання, пиття, дихання, нюху та сурми.

3. Шерстистий мамонт

Приблизна вага: від 4 до 6 метричних тонн


Ареал проживання: північна Азія, багато частин Європи та північна частина Північної Америки


Період життя: Плейстоцен (600 000 – 370 000 років тому)


Наукова назва: Mammuthus primigenius

ᐈ 7 найбільших наземних ссавців за всю історію - великі сухопутні ссавці - самі великі 2024

Знаменитий шерстистий мамонт був найменшим з усіх відомих мамонтів, але все ж таки був масивною твариною. Шерстисті мамонти важили до 6 метричних тонн і були 4 метри заввишки. У минулому шерстисті мамонти були численними і бродили по Землі від північної Азії аж до північних районів Північної Америки.

Хоча шерстисті мамонти жили дуже давно, вони вимерли лише близько 4 000 років тому. В останні роки наукова спільнота виявила, що, можливо, їм вдасться воскресити шерстистого мамонта з небуття.

Чи знаєте ви?

Шерсть шерстистого мамонта могла досягати 1 метра завдовжки.

2. Степовий мамонт

Приблизна вага: від 9 до 14,3 метричних тонн


Ареал проживання: Північна Євразія


Період життя: Плейстоцен (600 000 – 370 000 років тому)


Наукова назва: Mammuthus trogontherii

ᐈ 7 найбільших наземних ссавців за всю історію - великі сухопутні ссавці - самі великі 2024

Степовий мамонт був найбільшим з відомих видів мамонтів і важив від 9 до 14,3 метричних тонн. Степовий мамонт був попередником більш відомого шерстистого мамонта і жив у холодних частинах стародавньої Євразії. Мало того, що степовий мамонт був дуже важким, він був ще й високим і мав зріст від 4 до 4,5 метрів.

У 2015 році вчені виявили майже повний скелет степового мамонта в Росії. За оцінками, степовому мамонтові понад 100 000 років, і це був самець, який помер приблизно у віці 45 років.

Чи знаєте ви?

Бивні степового мамонта сягали 2,5 метрів у довжину, а пара, знайдена у 2015 році, важила 150 кілограмів.

1. Індрикотериум

Приблизна вага: від 15 до 20 метричних тонн


Ареал: Рівнини Євразії


Період життя: Олігоцен (35 – 20 мільйонів років тому)


Наукова назва: Paraceratherium transouralis

ᐈ 7 найбільших наземних ссавців за всю історію - великі сухопутні ссавці - самі великі 2024

Індрикотерий або парацератерий – вимерлий вид безрогих носорогів, який вважається найбільшим наземним ссавцем, що коли-небудь жив на Землі. Живучи на рівнинах Євразії між 20 і 35 мільйонами років тому, індрікотеріум важив, за оцінками, від 15 до 20 метричних тонн.

Крім того, що він був досить важким, індрікотеріум був ще й високим і сягав близько 12,2 метрів завдовжки. На відміну від сучасних носорогів, індрікотерії мали відносно довгу шию і тонкі ноги.

Чи знаєте ви?

Коли скам’янілості індрікотеріума були вперше знайдені, палеонтологи вважали, що він був набагато більшим, до 27,2 метричних тонн. Однак вчені в основному сходяться на думці, що Індрикотерій не міг важити більше 20 метричних тонн.

You May Also Like

More From Author