ᐈ 6 найбільших феєрверків у світі – великі феєрверки – самі великі 2024

Estimated read time 1 min read

Феєрверки використовували для прикрашання подій та святкувань ще з часів середньовічного Китаю. За часів правління династії Тан піротехніка стала невід’ємним елементом майже всіх китайських фестивалів. Незабаром ці вибухові атрибути свята почали поширюватися по всьому світу як символ щастя та удачі. У міру того, як феєрверки поширювалися по всьому світу, вони ставали все більш барвистими і вигадливими.


Наскільки масштабними та вражаючими можуть бути феєрверки в сучасну епоху? Сьогодні ми розглянемо 6 найбільших феєрверків у світі та дізнаємося, що відрізняє кожен сліпучий вибух від інших.

6. Феєрверк Найбільше колесо Катерини

Розмір: 32 метри 3.8 сантиметрів


Рік запуску: 2011


Розташоване: Мкабба, Мальта


Подія: Сільське свято

ᐈ 6 найбільших феєрверків у світі - великі феєрверки - самі великі 2024

Побудоване фабрикою феєрверків Lily, найбільше колесо Катерини у світі вразило натовп, успішно здійснивши 4 оберти під дією власної тяги. Каркас цього колеса Катерини був ретельно спроектований таким чином, щоб обертатися лише за рахунок прикріплених до нього піротехнічних засобів, що вимагало ретельної інженерної розробки.

Чи знаєте ви?

Феєрверк “Колесо Катерини” названо на честь Катерини Олександрійської. Ходили чутки, що її засудили до смертної кари через “розбиття об колесо”, але вона розбила колесо одним дотиком.

5. Найбільший шоколадний феєрверк

Розмір: 3 метри завдовжки, 42 сантиметри у діаметрі


Рік запуску: 2002


Розташований: Гехтплац, Цюріх, Швейцарія


Подія: Святкування Нового року

ᐈ 6 найбільших феєрверків у світі - великі феєрверки - самі великі 2024

Щойно ви подумали, що феєрверки не можуть бути більш захоплюючими, як Швейцарія порадувала натовп приголомшливою феєрверковою ракетою, яка після детонації висипала шоколадний дощ. Цей витвір мистецтва з гордістю увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найбільший шоколадний феєрверк, який коли-небудь запускали.

Чи знаєте ви?

Цей шоколадний феєрверк був виготовлений компанією Nestlé, яка випустила 60 кілограмів швейцарських цукерок Cailler. Наразі ніхто не знає секрету, як вдалося запобігти таненню шоколаду. Жодних фотографій рекордного запуску не було оприлюднено, що робить подію ще більш загадковою.

4. Феєрверк Найбільша бенгальська свічка

Розмір: 50 кілограмів і 2 метри у діаметрі при підриві


Рік запуску: 2015


Розташована: Київ, Україна


Подія: Новорічна ніч

ᐈ 6 найбільших феєрверків у світі - великі феєрверки - самі великі 2024

28-річний Юрій Янів вирішив відсвяткувати початок нового року власною “божевільною ідеєю” і змайстрував з підручних предметів найбільшу “блискавичну” свічку у світі. Юрій взяв 10 000 блискіток і склав їх у велику міцну каструлю, перев’язавши картоном та кухонною фольгою.

Чи знаєте ви?

Процес створення, запалювання та запису свого призового гігантського бенгальського вогню був досить небезпечним, тому Юрій подбав про те, щоб мати під рукою вогнегасники на випадок, якщо величезне іскристе полум’я перекинеться на навколишню траву.

3. Найдовший феєрверк-водоспад

Розмір: 3.5 кілометри 12.7 сантиметрів у довжину


Рік відкриття: 2008


Розташований: Фукуока, Японія


Подія: Фестиваль морських феєрверків Аріаке

ᐈ 6 найбільших феєрверків у світі - великі феєрверки - самі великі 2024

Названий “Ніагарським водоспадом” через свою незвичайну довжину, цей вражаючий каскадний феєрверк затьмарює менші водоспади, які зазвичай можна побачити на концертах і спортивних заходах. Водоспад Ніагарського водоспаду досі є частиною піротехнічного шоу фестивалю в серпні кожного року.

Чи знаєте ви?

Для любителів місцевої кухні Фестиваль феєрверків на морі Аріаке пропонує квитки на місця, де глядачі можуть насолоджуватися барбекю під час перегляду феєрверку.

2. Колишній найбільший повітряний феєрверк

Розмір: 747 метрів в діаметрі вибуху, 1.2 метри в діаметрі снаряда і 459 кілограмів


Рік запуску: 2014


Місцезнаходження: Коносу, Хонсю, Японія


Подія: 13-й щорічний фестиваль феєрверків у Коносу

ᐈ 6 найбільших феєрверків у світі - великі феєрверки - самі великі 2024

Хоча цей гігантський піротехнічний виріб був перевершений як найбільший повітряний феєрверк у світі, він все ще залишається рекордсменом як найважчий феєрверк в Японії. Цей вражаючий екземпляр був настільки великим, що для його запуску знадобилася гармата!

Чи знаєте ви?

Понад 600 000 людей відвідали фестиваль у Коносу, щоб побачити запуск рекордної феєрверкової ракети. Понад 15 000 вибухів пролунало перед рекордним гранд-фіналом.

1. Найбільший повітряний феєрверк

Розмір: 1087 кілограмів


Рік запуску: 2018


Розташований: Острів Аль Марджан


Подія: Light Up 2018

ᐈ 6 найбільших феєрверків у світі - великі феєрверки - самі великі 2024

Феєрверк, запущений на острові Аль-Марджан, став найбільшим у світі. Цей масивний феєрверк був запущений на честь святкування Нового 2018 року в Об’єднаних Арабських Еміратах і засліпив мільйони туристів своїм прекрасним видовищем.

Чи знаєте ви?

На вечірці “Light Up 2018” тієї ночі був встановлений не один рекорд Гіннеса – рекорд “найбільшого світлового та звукового шоу на одній будівлі” також був задокументований.

You May Also Like

More From Author