ᐈ 5 найбільших сов у світі – великі сови – самі великі сови 2024

Estimated read time 1 min read

Більшість людей чули глибоке, потужне ухання сови пізно вночі. Ці вражаючі птахи зазвичай ведуть нічний спосіб життя, а їхнє маскувальне пір’я зазвичай дозволяє їм залишатися непоміченими як для хижих тварин, так і для орнітологів. Ті, кому пощастило побачити одну з цих невловимих сов, часто дивуються, наскільки великими вони можуть бути! Хоча значною мірою важкий вигляд цих 5 видів сов можна пояснити їхнім пухнастим пір’ям, не помиліться – ці неймовірні хижаки можуть виростати до дивовижних розмірів. Давайте дізнаємося більше про 5 найбільших видів сов у світі, а також про те, що робить кожен з них особливим.

5. Велика рогата сова

Вага: 1.4 кілограма


Розмах крил: 1.4 метрів


Ареал: Північна і Південна Америка та Арктика


Ідентифікаційна ознака: Пернаті чубаті “роги”

ᐈ 5 найбільших сов у світі - великі сови - самі великі сови 2024

Велика рогата сова – найпоширеніша сова в Америці, яка отримала свою назву завдяки знаковим пір’яним “рогам”, що простягаються від маківки до верхівки голови. Ці вражаючі птахи переважно моногамні, і поділяють між собою батьківські обов’язки, такі як насиджування яєць і полювання на їжу, щоб прогодувати обох батьків під час інкубаційного періоду. Здобич цього універсального мисливця варіюється від дрібних тварин, таких як скорпіони та гризуни, до великих птахів, включаючи інших хижаків. Велика рогата сова досить сильна, щоб збити здобич, яка набагато більша за неї саму, хоча здебільшого в цьому немає необхідності.

Чи знаєте ви?

Як і багато інших сов, велика рогата сова заковтує здобич цілком. Пізніше вона щодня відригує по одній гранулі, що складається з частин, які вона не може перетравити, наприклад, кісток і волосся. Ці гранули зазвичай встеляють землю під улюбленим місцем сови.

4. Дуже велика Біла Сова

Вага: 4.5 кілограма


Розмах крил: 1.4 метрів


Ареал: Північна Америка та арктичні тундри


Ідентифікаційна ознака: Характерне чорно-біле оперення та густо оперені ноги

ᐈ 5 найбільших сов у світі - великі сови - самі великі сови 2024

Красиве пір’я цієї сови пристосоване для збереження тепла і маскування, допомагаючи їй зливатися з холодним середовищем існування, щоб не лякати здобич до того, як вона знайде ідеальний момент для удару. Біла сова має виразний пучок пір’я навколо дзьоба, який допомагає їй краще відчувати об’єкти поблизу. Додаткові густі пучки пір’я вкривають ноги птаха, які слугують як для збереження тепла, так і в якості снігоступів, що допомагають йому не провалитися в сніг.

Вважається, що біла сова – одна з найспритніших сов, яка здатна схоплювати дрібних птахів у повітрі на шляху їхнього польоту. Лемінги складають основну частину раціону білої сови і є настільки важливим джерелом їжі, що популяція лемінгів може визначати, чи будуть сови гніздитися і розмножуватися в цьому році чи ні.

Чи знаєте ви?

На відміну від багатьох інших видів сов, біла сова веде більш денний спосіб життя. Вночі вона відпочиває, а вдень часто полює на здобич.

3. Велика сіра сова

Вага: 1.1 кілограм


Розмах крил: 1.5 метрів


Ареал: Північна Америка


Ідентифікаційна ознака: Великий лицьовий диск, строкате сіре забарвлення та білі “вуса”.

ᐈ 5 найбільших сов у світі - великі сови - самі великі сови 2024

Цей вправний мисливець має гарне сіре пір’я та найбільший лицевий диск серед усіх відомих птахів. Цей лицьовий диск – кругле, увігнуте утворення з пір’я, яке ефективніше спрямовує звук до вух сови. Чудовий слух великої сірої сови дозволяє їй знаходити здобич на глибині до двох футів у снігу.

Здобиччю цієї сови здебільшого є гризуни та дрібні птахи, хоча відомо, що вона поїдає і більшу здобич, наприклад, дрібних хижаків та великих ссавців, таких як кролики. Переважно нічні, великі сірі сови полюють і вдень. Болота та вологі ліси приваблюють цього птаха більше, ніж інші біотопи, але вони охоче оселяються і в інших місцях, особливо під час міграції.

Чи знаєте ви?

Великі сірі сови не будують власних гнізд. Вони віддають перевагу старим гніздам, побудованим круками або іншими хижаками, і часто повторно використовують одні й ті ж гнізда протягом декількох років.

2. Пугач євразійський це майже найбільша сова у світі

Вага: 2.7-3.6 кілограм


Розмах крил: 1.5-1.8 метрів


Ареал: Європа, Азія та Північна Африка


Розпізнавальні ознаки: Виразні вокальні візерунки, вражаючі помаранчеві очі та пір’яний чубчик

ᐈ 5 найбільших сов у світі - великі сови - самі великі сови 2024

Цих великих птахів, що легко адаптуються, можна зустріти в найрізноманітніших середовищах існування. Відомо, що вони навіть оселяються в міських парках, якщо там є відповідні місця для гніздування та здобич для полювання. Не маючи природних хижаків у дикій природі і боячись лише людського втручання, пугач може дожити до 20 років у своєму природному середовищі існування.

Як і більшість сов, цей пернатий мисливець веде нічний спосіб життя і відіграє важливу роль в утриманні популяції хижих тварин під контролем. Євразійський пугач харчується різноманітною їжею: ссавцями, птахами, рибою, комахами та рептиліями. Відомо, що цей великий хижак навіть вполював молодого оленя на вечерю.

Чи знаєте ви?

Кожен окремий представник популяції могильника має свій власний унікальний набір вокалізацій, і ви можете визначити, яка саме сова кричить, за виразним звучанням її голосу.

1. Найбільша сова в світі Рибна сова Блейкістона

Вага: 2.7-4 кілограма


Розмах крил: 2 метра


Ареал: Росія, Китай та Хоккайдо, Японія


Розпізнавальні ознаки: Вухоподібний чубчик і рибна дієта

ᐈ 5 найбільших сов у світі - великі сови - самі великі сови 2024

Риб’яча сова Блейкістона – найбільша сова у світі. Цей величний підвид пугача зустрічається лише в кількох регіонах світу, і для збереження його ареалу необхідно докладати зусиль для збереження популяції. Вирубка лісів та надмірний вилов риби, яка є улюбленою їжею пугача, вже вплинули на популяцію настільки, що пугач потрапив до списку видів, які перебувають під загрозою зникнення. Для гніздування, полювання та процвітання риб’яча сова Блейкістона потребує прибережних лісів зі старими, мертвими деревами. Ця красива сова є не лише найбільшою у світі, але й однією з найрідкісніших серед усіх птахів.

Чи знаєте ви?

Більшість сов мають м’яке пухове пір’я на крилах, щоб безшумно підкрадатися до здобичі. Оскільки рибна сова Блейкістона полює переважно на рибу, вона не має звичного пухового шару, який би приглушував биття крил.

You May Also Like

More From Author