ᐈ 5 найбільших артерій в організмі людини – великі людські артерії – самі великі і головні артерії 2024

Estimated read time 1 min read

Не плутати з венами, які перекачують збіднену киснем кров до серця, артерії – це судини, які зазвичай доставляють багату киснем кров від серця до решти тіла. Хоча ці незамінні кровоносні судини невтомно працюють, щоб підтримувати нашу життєдіяльність, багато людей проходять повз них, нічого про них не знаючи.

Хоча артерії в нашому тілі розгалужуються на безліч дрібних каналів, що покривають велику площу поверхні, є кілька артерій, які перекачують більше крові і є більшими за інші. Давайте дізнаємося про 5 найбільших артерій в організмі людини і про те, що вони роблять для нашого здоров’я.

5. Загальна сонна артерія одна з самих великих

Діаметр: 4,3 мм-7,7 мм


Кровотік: 350-550 мілілітрів на хвилину


Поширена проблема: холестеринові бляшки


Розташування: Шия та голова

ᐈ 5 найбільших артерій в організмі людини - великі людські артерії - самі великі і головні артерії 2024

Сонна артерія – це головна артерія, яка перекачує кров від серця до мозку та інших частин голови. Одна загальна сонна артерія може бути розташована з обох боків шиї, і її не слід плутати з яремною веною. Права і ліва сонні артерії присутні як у грудній клітці, так і в шиї. Однак ліва сонна артерія більше присутня в грудній клітці, в той час як права сонна артерія розгалужується набагато ближче до основи шиї і в основному присутня в горлі та голові.

Чи знаєте ви?

Холестеринові бляшки на внутрішній стороні сонної артерії можуть перешкоджати кровотоку і не давати достатньої кількості кисню надходити до мозку. Це може спричинити інсульт і є основною причиною контролювати рівень холестерину.

4. Загальна стегнова артерія дуже велика

Діаметр: 6,6 мм


Кровотік: 284 мілілітри на хвилину


Поширена проблема: захворювання периферичних артерій


Розташування: Ноги

ᐈ 5 найбільших артерій в організмі людини - великі людські артерії - самі великі і головні артерії 2024

Ця велика артерія проходить по внутрішній стороні стегна і виконує важливу роль у кровопостачанні нижньої частини тіла. Це найбільша артерія в ділянці ніг, яка поділяється на кілька відділів, включаючи глибоку стегнову артерію і поверхневу стегнову артерію. Глибока стегнова артерія лежить глибше в м’язах і ближче до стегнової кістки і забезпечує основне кровопостачання стегон. Поверхнева стегнова артерія знаходиться ближче до поверхні і розширюється, забезпечуючи насиченою киснем кров’ю коліна і гомілки. Ця артерія еластична і розширюється, щоб вмістити кожен приплив крові, що перекачується серцем.

Чи знаєте ви?

Бальзамувальники використовують цю артерію для закачування консервуючих хімічних речовин в тіло після смерті.

3. Велика Підключична артерія

Діаметр: 7,5 мм-10 мм


Кровотік: 700 мілілітрів на хвилину


Поширена проблема: Тромбоз підключичної артерії


Розташування: Шия, грудна клітка та руки

ᐈ 5 найбільших артерій в організмі людини - великі людські артерії - самі великі і головні артерії 2024

Ця потужна артерія проходить під ключицею, або ключицею, і несе кров до шиї, а особливо до плечей та рук. На кожній стороні тіла є по одній підключичній артерії, і кожна з них розгалужується в різних місцях. На лівій стороні тіла основа підключичної артерії відходить від дуги аорти. З правого боку вона відходить від брахіоцефального стовбура. Ця велика артерія розгалужується на вісім різних гілок по всьому тілу і постачає кров до таких частин тіла, як тулуб, руки і шия.

Чи знаєте ви?

Підключична артерія простягається лише до нижнього краю великого грудного м’яза. Далі вона називається пахвовою артерією.

2. Легенева артерія майже найбільша

Діаметр: 332 мм


Швидкість кровотоку: 3300 мілілітрів на хвилину


Поширена проблема: Легенева артеріальна гіпертензія


Розташування: Грудна клітка

ᐈ 5 найбільших артерій в організмі людини - великі людські артерії - самі великі і головні артерії 2024

Легенева артерія, або легеневий стовбур, переносить знекислену кров з правого боку серця і розподіляє її до легень. Він поділяється на передній стовбур, який постачає кров до правої верхньої частки, та міжчасткову артерію. Міжчасточкова артерія поділяється на нижню та більшу гілки, які постачають кров до середньої та нижньої часток легень. Хоча ця артерія не дуже довга і не має великої відстані між серцем і легенями, вона дуже широка, щоб вмістити великий об’єм крові.

Чи знаєте ви?

Окрім пуповинних артерій, легеневі артерії – єдині, які переносять кров, збіднену киснем, а не багату киснем.

1. Аорта це найбільша артерія організму людини

Діаметр: 350 мм


Кровотік: 4900 мілілітрів на хвилину


Поширена проблема: Стеноз аорти


Розташування: Центр грудної клітки

ᐈ 5 найбільших артерій в організмі людини - великі людські артерії - самі великі і головні артерії 2024

Аорта – це найбільша артерія в людському тілі, а також головна артерія в системі кровообігу. Насправді, вона майже така ж велика, як садовий шланг, і близько 30 сантиметрів завдовжки. Аорта спускається з лівого шлуночка серця до центру тіла, живлячи більшість інших великих кровоносних судин кровоносної системи. Коли аорта досягає межі діафрагми, її називають черевною аортою. Черевна аорта закінчується там, де вона з’єднується з парними клубовими артеріями, які ведуть через область тазу до загальних стегнових артерій.

Чи знаєте ви?

Масивна аорта насправді не тягнеться прямо вниз, як тільки відходить від серця. Насправді вона розширюється вгору, утворюючи дугу аорти, перш ніж опуститися вниз через тулуб і розгалузитися до решти тіла.

You May Also Like

More From Author