ᐈ 10 найбільших стадіонів світу – великі спортивні стадіони – самий великий стадіон в світі 2024

Estimated read time 1 min read

Ми, люди, любили спортивні змагання ще до того, як виникла цивілізація. Не дивно, що ми побудували величезні стадіони, щоб разом дивитися спортивні змагання. Хоча весь світ любить спорт, американці люблять його особливо. 80% стадіонів у цьому списку – це стадіони, збудовані в кампусах американських коледжів, призначені в першу чергу для проведення матчів з американського футболу.

10. Великий Мельбурнський крикетний стадіон

Місцезнаходження: Східний Мельбурн, штат Вікторія (Австралія)


Кількість місць: 100024


Початкове будівництво завершено: 1853


Власник: уряд штату Вікторія

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

MCG, або просто “The G”, як його називають австралійці, є найбільшим стадіоном в Австралії і найбільшим майданчиком для гри в крикет у світі. Стадіон пройшов довгий шлях від дерев’яних трибун на 6 000 місць, які були встановлені в 1861 році, коли Мельбурнський крикетний клуб, що мав лише членів, вперше відкрився для публіки.

З 1853 року, коли бейсболісти вперше вийшли на поле, стадіон MCG кілька разів реконструювали та розширювали. Після модернізації 1956 року стадіон був і залишається – найбільшим стадіоном у світі за місткістю, приймаючи понад 120 000 вболівальників на матчах з австралійського футболу. Сьогодні, після подальшої модернізації, багатофункціональний стадіон вміщує менше вболівальників, але набагато комфортніше і з усіма сучасними спортивними зручностями.

Чи знаєте ви?

143000 людей втиснулися в зал, щоб побачити покійного преподобного Біллі Грема в 1959 році.

9. Один з найбільших стадіонів Меморіальний стадіон Даррелла К. Роял Техас

Місцезнаходження: Остін, штат Техас


Кількість місць: 100119


Початкове будівництво завершено: 1923


Власник: Техаська рада регентів / Техаський університет

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

До 1923 року команда Техаського університету Лонгхорнс грала у футбол на полі Гранта, невеликому майданчику, коли спортивний директор школи запропонував побудувати новий бетонний стадіон. Студенти та випускники профінансували будівництво Меморіального стадіону вартістю 4 мільйони доларів США в перерахунку на сьогоднішні гроші. Тоді стадіон вміщував 23000 глядачів і поступово збільшувався в міру зростання інтересу до спорту та успіху “Лонгхорнів”. Останнє додавання місць у 2009 році збільшило місткість стадіону до нинішнього рівня, який є другим за величиною в штаті.

Чи знаєте ви?

Університет перейменував стадіон на честь колишнього футбольного тренера Даррелла Рояла, який літав на літаках під час Другої світової війни і повернувся, щоб тренувати “Лонгхорнів” у кількох національних чемпіонатах.

8. Величезний Стадіон Брайант-Денні

Місцезнаходження: Таскалуза, штат Алабама


Кількість місць: 101821


Початкове будівництво завершено: 1929


Власник: Університет Алабами

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

До 1929 року Університет Алабами проводив свої ігри на Денні Філд, поки не побудував бетонний стадіон на 12000 місць. На першій грі вони змогли заповнити лише половину місць. Ситуація змінилася, коли футбольна програма університету стала більш успішною. До 2011 року школа додавала місця та покращувала інфраструктуру.

Стадіон був названий “Денні Стадіон” на честь президента школи в 1920-х роках, поки школа не вирішила додати ім’я свого легендарного футбольного тренера Пола “Ведмедя” Брайанта. На той час він все ще тренував, будучи одним з небагатьох тренерів, які працювали на об’єкті, що носив їхнє ім’я. Він помер через 28 днів після того, як провів свою останню гру.

Чи знаєте ви?

Футбольна команда школи виграла 80% ігор, які вони провели в Брайант-Денні.

7. Один з найбільших стадіонів світу Стадіон “Тигр”

Місцезнаходження: Батон-Руж, Лос-Анджелес


Кількість місць: 102321


Початкове будівництво завершено: 1924


Власник: Університет штату Луїзіана

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

Як і більшість стадіонів у цьому списку, стадіон “Тигр” пройшов шлях від скромного початку як відносно невелике поле з кількома дерев’яними трибунами до гігантської арени, яка вміщує понад 100 000 глядачів кожні вихідні восени. Однак, під час свого розширення стадіон “Тигр” додав ще одну родзинку. Наприкінці 1930-х років, коли спортивний департамент хотів збільшити кількість доступних місць, школа змогла лише переконати уряд штату Луїзіана затвердити фінансування нових гуртожитків для студентів. Тоді спортивному директору школи прийшла в голову ідея вбудувати студентське житло в стадіон “Тигр”. Студенти фактично проживали на стадіоні до кінця 1980-х років, коли гуртожитки були перетворені на офісні приміщення.

Чи знаєте ви?

Стадіон “Тигр” – один з двох футбольних стадіонів коледжу, які мають прізвисько “Долина смерті”. Його так назвали через те, наскільки важко командам-суперникам грати проти “Тигрів” на стадіоні “Тигр”.

6. Великий стадіон в світі Стадіон “Нейланд”

Місцезнаходження: Ноксвілл, штат Теннессі


Кількість місць: 102455


Початкове будівництво завершено: 1921


Власник: Університет Теннессі, Ноксвілл

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

Ще один гігантський футбольний стадіон на південному сході Сполучених Штатів, стадіон Нейланд, є домашнім полем “Волонтерів Університету Теннессі”. Як і в інших навчальних закладах, футбольна команда грала на маленькому полі до 1920-х років, коли з’явився новий стадіон. У Ноксвіллі місцевий банкір профінансував початковий проект, який незабаром закінчився. Студенти та викладачі втрутилися, щоб добудувати скромний стадіон на 6200 місць. У 1962 році школа вирішила перейменувати стадіон на честь колишнього футбольного тренера, щоб збігтися з іншим проектом розширення, і так з’явився стадіон Нейланд.

Чи знаєте ви?

Стадіон “Нейланд” виходить на річку Теннессі. Сотні вболівальників припливають на човнах до сусіднього пірсу, щоб потрапити на футбольні матчі.

5. Великий Стадіон Кайл Філд

Місцезнаходження: Коледж-Стейшн, штат Техас


Кількість місць: 102512


Початкове будівництво завершено: 1904


Власник: Техаський університет A&M

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

У той час як інші стадіони, можливо, мали скромні початки, історія походження Кайл Філд ще скромніша. Один професор побудував ціле футбольне поле у 1904 році за власні кошти, щоб забезпечити лавками для 500 людей, які могли спостерігати за футбольними матчами. Цього професора звали Едвін Кайл, і його ім’я пережило багато модернізацій та доповнень, які школа затвердила для стадіону з того часу. Остання модернізація стадіону зробила б його третім за величиною стадіоном у країні. Однак планувальники обрали функціональність, а не місткість.

Чи знаєте ви?

Кайл Філд приймав найвідвідуваніший футбольний матч в історії Техасу, коли команда Техаського університету A&M грала з Університетом Міссісіпі в 2016 році. Понад 110 000 вболівальників були присутні.

4. Стадіон Огайо – один з найбільших

Місцезнаходження: Колумбус, штат Огайо


Кількість місць: 104944


Початкове будівництво завершено: 1921


Власник: Кафедра легкої атлетики Університету штату Огайо (OSU)

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

Американська футбольна лихоманка охопила не лише південну частину країни. Середній Захід має давні традиції інтересу та успіху в цій грі і має величезні стадіони, щоб довести це. Стадіон “Огайо” є домом для футбольної команди “Бакайз” з 1921 року, коли відкрилася перша версія арени на 25 000 місць. Під час останнього етапу модернізації приватні донори та спортивний департамент заплатили 194 мільйони доларів США, на відміну від багатьох державних установ у цьому списку, де державні кошти становлять значну частину фінансування. Спортивний департамент ОГУ є окремою установою від університету.


Стадіон Огайо є унікальним для стадіону такого розміру, оскільки він не є повністю закритим. У той час як більшість стадіонів мають форму овалу, південний кінець стадіону відкритий, що надає стадіону вигляду підкови.

Чи знаєте ви?

На стадіоні “Огайо” було зіграно першу гру в американській професійній футбольній лізі, Major League Soccer.

3. Стадіон “Бобер” з великою місткістю відвідувачів

Місцезнаходження: Державний коледж, Пенсильванія


Кількість місць: 106572


Початкове будівництво завершено: 1960


Власник: Університет штату Пенсильванія

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

У 1909 році школа побудувала стадіон “Новий Бобер”, названий на честь президента школи. У 1960 році школа перенесла стадіон в іншу частину школи, побудувавши абсолютно нову будівлю. Цей стадіон вміщував трохи більше 46 000 вболівальників. Розширення стадіону віддзеркалювало зростання досягнень шкільної футбольної команди під керівництвом тренера Джо Патерно (1926 – 2011), який розпочав свою роботу в 1966 році і тренував до тих пір, поки скандал не змусив його піти у відставку в 2011 році. Незважаючи на те, що було додано багато зручностей і розкоші, а також додаткові сидячі місця, школа сподівається побудувати повну заміну стадіону “Бобер” до 2030 року.

Чи знаєте ви?

Ви можете переглянути інтер’єр стадіону “Бобер” на Google Street Maps. Це був перший стадіон, який був показаний.

2. Майже найбільший стадіон у світі Стадіон Мічиган

Місцезнаходження: Енн-Арбор, штат Мічиган


Кількість місць: 107601


Початкове будівництво завершено: 1927


Власник: Мічиганський університет

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

Найбільший стадіон у Сполучених Штатах знаходиться в Енн-Арборі, штат Мічиган, де грає футбольна команда “Мічиганські Росомахи”. У той час як багато шкіл у цьому списку починали з малого, Мічиган вийшов на ігрове поле зі стадіоном на 72 000 місць ще в 1927 році. Ще до того, як школа побудувала стадіон “Мічиган”, “Росомахи” грали на стадіоні “Феррі Філд” на 40 000 місць, набагато більшому, ніж більшість шкіл того часу. Школа намагалася збільшити місткість штучними засобами, наприклад, додаючи тимчасові трибуни, але вирішила, що потрібен новий стадіон, і замінила Феррі-Філд на нинішній стадіон.

Чи знаєте ви?

Вболівальники та студенти футбольної команди Мічигану називають свій стадіон “Великим домом”, проте мало хто може погодитися, звідки пішла ця традиція. Багато хто пов’язує це прізвисько зі спортивним диктором, покійним Кітом Джексоном.

1. Найбільший стадіон світу Першотравневий стадіон

Місцезнаходження: Пхеньян, Північна Корея


Місткість: 150000


Початкове будівництво завершено: 1989


Власник: уряд Північної Кореї

ᐈ 10 найбільших стадіонів світу - великі спортивні стадіони - самий великий стадіон в світі 2024

Зважаючи на популярність футболу в усьому світі, може здатися дивним, що в десятці найбільших стадіонів світу немає жодного футбольного стадіону. Однак північнокорейський стадіон “Першотравневий”, в першу чергу футбольний, є найбільшим стадіоном у світі. За офіційними даними північнокорейського уряду, стадіон, також відомий як стадіон Рунґрадо, вміщує 150000 глядачів. За іншими оцінками, максимальна місткість стадіону наближається до 114000, що не змінює його статусу найбільшого у світі. У 2015 році уряд завершив оновлення інтер’єру стадіону, щоб зробити його схожим на яскраві футбольні стадіони Європи.

Чи знаєте ви?

Стадіон Першого травня розташований на острові посеред Пхеньяну. Є лише дві дороги, що ведуть на острів і з нього.

You May Also Like

More From Author